Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Endometriózis és szülés?...

Endometriózis és szülés? Cukorbetegség és szülés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azok tapasztalatai érdekelnének, akiket endometriózis miatt, operáltak (laparotómia). Szülhettek-e természetes úton, sikerült-e szoptatni? Ha császárral szültek, nem súlyosbodott-e az endo?


Illetve, azok válaszai is érdekelnének, akiknek terhességi cukorbetegségük volt. Hogy alakult a szülés? Milyen lett a diéta és a vércukorszint szülés után? Tudtak-e szoptatni? A kicsi rendben volt-e? Milyen súllyal született?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. aug. 1. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Terhességi diabéteszem volt mindkét babával.

Az első 38+5ön született 52cm és 3320g lett, a második 54cm és 3650g, őt a kiírt napon indították (nálunk a gdm-eseknél 40+2ig várnak az indítással, a kiírt napon pedig be kell feküdni).

Mindkét babának tökéletesek voltak a vércukor értékeik, makk egészségesek, az enyémmel a kutya sem törődött és diétáznom sem kellett már amint kijöttek a babák. Én magamnak mérten párszor, jók voltak az értékek. Az első baba 4 hónap után adta fel a szopizást, kevés tejem volt és pótolni kellett az első naptól.

A második lassan 2,5 éves és még mindig van tejem, ő sosem kapott tápszert (vele a terhesség utolsó 4 hetében inzulinnal is kellett magamat szúrni)

2018. aug. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Endometriózissal műtöttek,laparotómia volt. A műtét utáni 6 hetes kontroll után már próbálkozhattunk, szerencsére rögtön sikerült teherbe esni, így 10 hónap telt el a műtét és a szülés között. Az orvosommal úgy beszéltük meg,hogy természetes szülésnek indulunk neki,aztán meglátjuk hogy alakul. Szerencsére sikerült természetes úton megszülni, még gátmetszés sem kellett. Én a műtéti előzmények miatt rettegtem a császártól,nagyon rosszul viseltem. A szoptatás nehezen indult,de sikerült 16 hónapig szoptatni. Egy hónapon belül születik a második babánk,csak remélni tudom,hogy most is szerencsés leszek és hasonlóan alakul,mint először.
2018. aug. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Endoetriózissal műtittek 4éve laparoszkóppal.10hónapra rá lettem terhes.sajna nem tágultam így császár lett.most a második babámat várom de a két terhrsség között rendesen be állt a havi ciklusom és nem szenvedtem.most reménykedem hogy sikerül a termeszetes szülés
2018. aug. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia, 4-es stádiumú endóval műtöttek (laparoszkópia volt), kiderült, hogy egyik petevezetékem sem átjárható, így csak a lombik jöhetett szóba nálunk.

Terhességi cukorbetegség alakult ki nálam ( alapból volt IR-em, lehet, hogy ez is közrejátszott). Inzulin szerencsére nem kellett.

2x bekerültem a kórházba vérzés miatt (a méhlepény nem a legjobb helyen volt). A 34. héten sűrgösségi császár kellett nagyon erős vérzés miatt. 2 hetet volt a kislányom koraszülött osztályon.

Nekem "csak" annyi tünete volt az endónak, hogy nem sikerült a baba. Szülés után 11 hónappal jött meg a vérzésem. Elég erős, de fájdalmam nincs. Tavasszal voltam az orvosnál (aki endóval műtött ) kontrollon, szerencsére mindent rendben talált.

Szülés után párszor mértem a cukrom, rendben volt. Júniusban voltam terheléses vérvételen, a cukor rendben, inzulin lehetne jobb is.

A kislányom 22 hónapos, még mindig szoptatom.

2018. aug. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!