Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igaz az, hogy ha a kismama...

Igaz az, hogy ha a kismama nem veszélyeztetett terhesség esetén minél többet mozog annál könyebb lesz a szülés, ha kiméli magát keveset mozog akkor nehezebben szül?

Figyelt kérdés
2018. aug. 4. 11:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Nem, nemf eltétlenül igaz.

Hogy ne hagyd el magad, az elsősorban neked fontos. Én nem hagytam el magam, de egész napos vajúdás után sürg. császár lett.

2018. aug. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%

Ez szép elmélet, csak a kettőnek semmi köze egymáshoz.


Annyiban viszont jó ha nem hagyod el magad, hogy ha akarod, ha nem ezt az édes terhet cipelni kell. Ami a végén már okozhat nehézségeket, még fitt kismamák esetében is.

2018. aug. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
A szulest sok minden befolyasolja, alapjaraton ajanlott a gyakori, konnyu testmozgas (seta, joga vagy uszas), illetve magara a szulesre is igaz, hogy a megfelelo szakaszban jot tesz a mozgas, a fuggoleges pozicio, pl. kitolasnal a negykezlabas, az allo vagy a guggolo poz ezerszer jobb a legtobb esetben, mint a sok korhazbanaz orvosi gyakorlat miatt az anyara eroltetett fekvopozicio.
2018. aug. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

Én folyamatosan mozogtam, napi 3 séta a kutyával, edzettem amíg tudtam, szülés előtt 4 nappal még dolgoztam (41. héten szültem), takarítottam stb.

Indítani kellett és marhára nem volt könnyű: 20 óra vajúdás csak ennyit mondok. :)

2018. aug. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
Nem igaz.
2018. aug. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Sokat mozogtam, kisgyermeknevelő vagyok, a 8. hónap végéig dolgoztam. Túlhordtam egy héttel és 10 órát vajúdtam.
2018. aug. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A tágulás, fájáserősség és hasonló összetevők nem függnek attól, milyen ügyesen kondiztál előtte. Viszont sok járulékos nyűglődés jobb eséllyel elkerülhető terhesen ha mozogsz (derékfájás, cukorbaj, kevesebb vizesedés, jobb emésztés..., sőt több oxigén jut a babának is). És szülés után jó eséllyel hamarabb regenerálódsz, úgyhogy mindenképp érdemes.
2018. aug. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Én nem igazán vagyok egy sportos típus, szóval nem mozogtam tudatosan, ráadásul még ülőmunkát is végeztem.

Első két gyerekem másfél órán belül megszületett a szülés megindulásától, ráadásul a 2. faros volt, a harmadikkal éjfélkor keltem fel és negyed kettőkor megszületett.

Mindhárom terhességem teljesen problémamentes volt, semmilyen gondom nem volt, a terhet is bírtam.

Szóval ez alapján azt mondanám: semmi köze hozzá.

2018. aug. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%

Példa: egy jó kondiban levő ismerősöm is nehezen szült. Miért? Mert a teste nem alkalmas a természetes szüléshez. A csontjai térelégtelenséget adnak.


Hiába sportolna vagy csinálna gát izom gyakorlatokat, attól még genetikailag nem működik úgy, hogy könnyű legyen.

2018. aug. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

Nálam ez nem jött be.

Igaz az első kb. 4 hónapot vègig feküdtem szinte, annyira rosszul voltam, de az utolsó 4-ben pörögtem, túl hordtam, a kórházban egész nap szalagdáltam (tényleg!) a lépcsőkön, semmi sem segített, sőt, be e indultak a fájások maguktól.

2018. aug. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!