Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szült valaki mostanában a...

Szült valaki mostanában a debreceni Klinikán?

Figyelt kérdés
Én 2 éve a Kenézyben szültem, és legszívesebben most is ott szülnék, de mivel komplikált a terhességem, lehet, hogy emiatt a klinika jobb választás (oda járok a hematológiára). Én inkább negatív tapasztalatokat tudok a Klinikáról, de főleg korábbról. Volt valakinek mostanában pozitív tapasztalata?

2018. aug. 8. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szintén a Kenézyben szültem 2,5 éve.

A másodikat is nagggyon ott szeretném.

Sosem szerettem én sem a klinikát.

Az utóbbi időben dícsérnek egy azt hiszem arab orvost ott. Elég kacifántos neve van. Saját meglátásom szerint a legfigyelmesebb és legkedvesebb, ha ott szülnék, én tuti bíznék benne 1000%

A csecsemősök szerintem még most is ugyanolyan bunkók mint eddig voltak.

Szülésznőről nem sokat tudok mondani....

Azért remélem valamennyit segítettem.

2018. aug. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én most szültem júniusban, nekem nagyon pozitív volt, nem volt fizetett orvosom, de nagyon figyelmesek és ügyesek voltak az ottani orvosok és szülésznők. Szoptatós nővérek többsége is rendes volt. Mire vagy még kiváncsi? :)
2018. aug. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat. Igazából, amire kíváncsi volnék, az a nővérek hozzáállása (erről hallottam negatívakat), a kórtermek mérete (hány ágyas, fürdőszoba van-e, vagy több kórteremhez együtt), látogatás (bemennek-e a kórtermekbe). Ami a Kenézyben szimpatikus (a hozzáálláson túl), az az, hogy a babákra felügyelnek, illetve látogatók csak üvegfalon keresztül láthatják. Tudom, hogy ez a klinikán nincs így, de legalább a látogatási idő meg van szabva, vagy esetleg kint, a társalgóban lehetnek a látogatók (a kórterem helyett)?
2018. aug. 9. 17:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Nővérek nagyon aranyosak voltak. Szülőszobán viszonylag sokáig voltunk többek, mert nem volt hely osztályra, nekem ez nem tetszett. Osztályon a szobák 3 ágyasak voltak, viszont 2 szobának volt egy fürdőszobája, na hát ami ott volt az gusztustalan volt, hiába takarították, voltak igénytelen emberek.. A picikét nekem elvitték estére mert megkértem, mivel rengeteg varrásom volt. A szoptatós nővér nagyon rendes volt, mondjuk nagyon tetszett neki a kislányunk. A kórteremben bárki bemehetett bármikor, jó volt egyszer -kétszer olyan, hogy szoptatás miatt menjenek picit ki, mondjuk nekem ez viszont tetszett,mert első kisbabánk, és nem tudtam mit hogyan csináljak.( bár utólag belegondolva nem olyan jó ez, mi kórtermünkben is bejött egy nő, valakinek a rokona és tiszta beteg volt..) még a nővérekről annyit, hogy utolsó éjszaka viszont a pici nálam maradt és este nem ment a szoptatás, hívtam őket és rögtön jöttek. :) az orvosról meg még annyit, hogy hiába nem volt fogadott, többször is meglátogatott a kórteremben. Én tuti, hogy következőnek is ott fogok szülni. Viszont nyilván a higiénia nem volt százas..
2018. aug. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Igen, ezek miatt a dolgok miatt választanám újra a Kenézyt, ha rajtam múlna. (Még reménykedem benne, hogy menni fog). Ott 2 ágyas szobák vannak többnyire (van 1 ágyas is), szobánként 1-1 fürdőszoba, semmi gondom nem volt a higiéniával. A kórterembe senki külsős nem léphet be, látogatási idő fix, és csak a társalgóba mehetnek, illetve megnézni a babákat (akiket erre az időre elvisznek). Ennek annyi a hátránya, hogy a férjed sem veheti kezébe a babát, de ha apás szülés volt, akkor ott nyilván ezt megtehette, azt a pár kórházi napot meg ki lehet bírni. A babának sokkal jobb, hogy védve van mindenféle (ki tudja milyen betegséget hordozó) látogatótól. Meg egyébként az anyáknak is sokkal jobb, hogy a kórterembe senki idegen nem jöhet be (szerintem). Ami még tetszett, hogy mindenki annyira rendes volt az orvosoktól a nővérekig, segítőkészek, tiszta családias légkör volt.

Hát meglátom, hogy alakul, számomra a klinika mellett egyedül az szól, hogy jobban felkészültebbek lehetnek a komplikáltabb esetekre, ott van a hematológusom is, akivel gondolom könnyebb konzultálni ott, mint a Kenézyből, illetve hogy van koraszülött osztály.

De hátha nem lesz gond a terhességemmel :)

2018. aug. 10. 22:28
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt jó hallani, hogy a nővérek rendesek voltak.
2018. aug. 10. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!