Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Leírnátok a programcsászár...

Leírnátok a programcsászár menetét?

Figyelt kérdés

A lányom sürgősségi császárral született, altatásban a szülés előrehaladta miatt, így a mostani programcsászár érzéstelenítéssel egy teljesen úgy "élmény" lesz.

Ahogy közeledik a kiírt időpont annál inkább izgulok (félek?) hogy mi lesz.


Mennyivel korábban kell bemenni?

Milyen vizsgálatok vannak a műtét előtt?

Műtőbe bejöhet a férjem? Mit lehet bevinni?

Beöntés kötelező? Hiszen éhgyomorra kell menni, és nekem a sürgősségi előtt sem volt.

Az érzéstelenítő beadása mennyire fájdalmas?

Mennyi idő a műtét?

Biztosítanak "aranyórát" a szülés után?

Mit lehet érezni a műtétből?

Mennyire ijesztő hogy "le vagy bénulva"?

Mennyi ideig nem tudsz mozogni?

Mennyi idő után lehet felállni?


2018. aug. 9. 14:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Mennyivel korábban kell bemenni? Én bent feküdtem, ezt nem tudom, de szerintem előző este, vagy aznap reggel.


Milyen vizsgálatok vannak a műtét előtt? Vérvétel, vérnyomás mérés, ekg, kikérdez az aneszteziológus


Műtőbe bejöhet a férjem? Nem. (Kevés helyen mehet be, én Szegedről beszélek.) Mit lehet bevinni? Magadat egy szál kórházi hálóingben


Beöntés kötelező? Hiszen éhgyomorra kell menni, és nekem a sürgősségi előtt sem volt. Nem, de előtte este adtak kúpot, ami megkakiltat. Nekem is az első szülés sürgősségi volt, ott még kúp sem volt.


Az érzéstelenítő beadása mennyire fájdalmas? Annyira, mint egy akármilyen szuri. Egyáltalán nem vészes.


Mennyi idő a műtét? Negyed óra.


Biztosítanak "aranyórát" a szülés után? Szegeden nem. :(


Mit lehet érezni a műtétből? Húzkodást, meg nekem azt is, hogy rátették az egyik babát a gyomortájékomra, amíg a másikat kivették. :)


Mennyire ijesztő hogy "le vagy bénulva"? Fura érzés, de nekem nem volt ijesztő, mert tudtam, hogy kimegy az érzéstelenítő hatása, mint fogorvos után.


Mennyi ideig nem tudsz mozogni? Pár óra után visszakapod a lábaidat.


Mennyi idő után lehet felállni? 6 óra talán a minimum. Az ikrek után én elég kutyául voltam, majdnem 24 óra kellett, míg talpra tudtak állítani. Aznap este meg se próbálták, komoly fájdalmaim voltak, másnap délelőtt még összeestem, mondom, kb. 24 óra volt, míg megálltam magamtól a lábamon. A sürgősségi után hamarabb felálltam, valószínűleg ez a nagyobb vérveszteséggel (két lepény ugye) függ össze, szóval neked nem mérvadó.

2018. aug. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1 oraval elotte mentem be.

Mutet elott csinaltatnom kellett nagylabort, ekg, anaeszteziologusnal megjelenni.

Nalunk nem johet be senki a mutobe es nem is vihetunk magunkal semmit.

Beontest nem kaptam. Ehgyomorral mentem.

Nem faj az erzestelenito mert elotte szurnak egy kis lidokaint.

A mutet mindennel egyutt 25 perc volt.

Volt aranyora de mar az orzoben.

Hoztak oda a babat es mellre tettek.

Semmilyen fajdalmat nem erzel.

Nem durva erzes h le vagy benulva, habar elso csaszarnal az volt.

Nekem rosszabb volt az h a remegest nem tudtam kontrollalni.

Kb 12 orat fekudtem. Kelhettem volna hamarabb is de minek...

Nem olyan veszes, ne felj tole!!:))) minden jot

2018. aug. 12. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!