Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésnél adtok pénzt az...

Szülésnél adtok pénzt az orvosnak, nővérnek, stb?

Figyelt kérdés

Párom hamarosan szül. Fogadott orvosunk nincsen, akihez eddig magánba jártunk, ő nem vállal szülést. (vagy nem engedik). A hálapénzt személy szerint teljes mértékben elítélem! Úgy gondolom, hogy mindenkinek van fizetése, ne tartsa senki a kezét azért, amit amúgy is meg kellene becsülettel csinálni.


Kíváncsi vagyok, Önök/Ti hogy gondoljátok.



2018. aug. 12. 01:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
53%
Mi adtunk hálásak voltunk az orvosnak,aki többet törődött velünk,mint a fogadott doki,aki beindította a szülést és ott hagyott. Nővérnek nem adtam semmit a szülésznő,akit felfogadtunk ő neki viszont szintén adtunk. Ha adtok adtok,ha nem nem. Ez rátok van bízva. Megértem az álláspontotokat,ha nem lett volna normális a doki mivel ügyeleten sikerült szülni tuti nem adtam volna. Ha nincs fogadott doki akkor senki nem fog ezért csúnyán nézni. Boldog babavárást
2018. aug. 12. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
43%

Bárki bármit mond, a pénz az ösztönzően hat az emberre.

Én szeretem lekenyerezni az embereket és biztosra menni, főleg a gyermekem esetében

Ezért is adtunk előtte és utána is.


Persze ez a mi döntésünk volt, a saját elveim alapján.

Nem tudnék a tudattal élni, hogy mi lett volna ha adok és minden komplikáció nélkül zajlott volna.

2018. aug. 12. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
A pénz valóban ösztönző, de én nem várok el semmi pluszt, csak ami a dolga (lenne). Normális szülés, komplikációk nélkül. Ja és mind a ketten életben legyenek.
2018. aug. 12. 04:30
 4/22 anonim ***** válasza:
95%

Miért gondolja bárki, hogy ha nem fizet valakinek előre, akkor majd nem figyel oda és emiatt történik baj? Az orvos sem idióta. Neki is az az érdeke, hogy minden rendben legyen, komplikációmentes legyen a szülés. Mégis ki a franc akarna bíróságra járni? És ha mégis történik valami baj? Ugyanis az, hogy fizetsz, semmire nem garancia. Akkor visszakéred a pénzt? Az előre adott összeg pedig nem hálapénz, hanem kenőpénz, vesztegetés. Azt is meg kellene büntetni, aki adja, és azt is, aki elfogadja.


Egyébként szülőszobán (is) dolgozom, nem varom el azt, hogy valaki azért fizessen, ami amúgy a dolgom és munkaköröm. És elárulom: a legtöbben hozzád hasonlóan gondolkodnak. Ha nem fogadnak orvost, akkor nem is fizetnek, ami teljesen érthető. Kb. 300 szülést vezettem, ebből szerintem max 10-szer próbáltak meg pénzt adni, és kb. ugyanennyiszer valami ajándékot.


Őszintén szólva szerintem a betegek/páciensek hülyítik egymást, hogy ha nem fizetsz, akkor biztosan mindenki bunkó paraszt lesz veled, ráadásul még direkt elcsesznek valamit..

A valósagban meg marhára nincs így. Aki bunkó, az akkor is az, ha fizetsz. Aki kedves, az pénz nélkül is az. A szövődmény meg nem attól függ, adtá-e valamit vagy sem.

2018. aug. 12. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem kell semmit adnod, ha nincs fogadott orvos. Én sem kapok extra pénzt senkitől, amiért elvégzem a munkám, amire leszerződtem.
2018. aug. 12. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
77%
Kèrdező, minden bàntàs nèlkül mondom, lehet te nem vàrsz el semmi pluszt, de nem te fogsz az asztalon feküdni... ès a felesègednek igenis nem lesz mindegy hogy bànnak vele. Valaki irta hogy ilyen helyen dolgozik ès nem vàr el pènzt ugyanolyan kedves penz nelkul is. Okè ez a szakmàja 15%a. Tisztelet is èrte. Napestig sorolhatnâm az ellenpèldàkat. Pl amikor ismerősnèl az ügyeletes orvos 2 óràn àt nem vette èszre hogy a gyerek nyaka korul van a zsinor kitolasnal. Hogy miert? Mert nem figyelt mert nem erdekelte mert nem volt ra motivalt. Ha tudta volna h nem lesz boritek a hanyagsag kapcsan figyelt volna hidd el... meg amikor màsikat èrzèstelenites nelkul osszevarrtak, a szanaszet szakadt huvelyet. Azert szakadt szet mert lusta volt az ugyeletes mèg gàtmetszeni is. Majd ezert nem hivja le az anesztest (ott nem lehet igaza erzesteleniteni, altatni kell es nem nem 2-3 öltesrol volt szo ami "kiborhato") ha lett volna boritek a vegen jobban figyelnek, mert tudjak ha trauma er majd cseszel fizetni.... persze van rendes orvos, ki lehet fogni. Csak senki nem akar ugy nekimenni egy szulesnek hogy vagy-vagy. Mert nagyon nem mindegy. Persze van olyan magandoki is akivel rafaragnak, de kisebb szamban tortenik ez mint az ugyelten ahol HA nincs szerencsed le se fogjak szarni a feleseged... a feleseged szul neked egy gyermeket. Meg odafigyelo doki mellett is nagy szenvedes var ra. Tedd meg azt a szivesseget h nem rajta akarsz sporolni, meg nem elveken sopankodsz amikor az orszag egeszsegugye romokban. Vagy majd ha a nemtorodomseg miatt trauma vagy serules eri HA nem lesz szerencsetek az ugyeletes orvossal, aztan nem lesz szex akkor meg csendben tartsal majd ki mellette es gondold azt h de legalabb a zsebedben maradt 100-200 ezer ft, meg neked vannak elveid....
2018. aug. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
94%

Utolsó: pont az ilyen szájról szájra terjedő horrorsztorikat imadom. Látszik rajtuk, hogy laikusok mondják, mert szakmailag hülyeség, de jól lehet vele ijesztgetni.


1. Kb. minden 4. hüvelyi úton születő gyermeknek a nyakán van a zsinór. És? Szerinted mégis hogy lehet ezt észrevenni kitolási szakban? Egyrészt sehogy. Másrészt marhára mindegy is, mint mondtam rengeteg magzat születik így. Ha a CTG rendben van, akkor ez önmagában semmit nem jelent.


2. A hüvelyfali ruptura, ahogy a neve is mondja, a hüvelyfalat érinti. A gátmetszés pedig érzelemszerűen a gátat. Szerinted egy gátmetszéssel hogy előzhető meg a hüvelyfal repedése? Ja, sehogy.

Egyébként nem ke altatásban varrni, el lehet érzésteleníteni. A hüvelyfali plasztikát is lokális érzéstelenítésben végzik.


Értsétek már meg, a szövődmény fellépte nem azon múlik, hogy fizetsz-e.

Ha végiggondolom az utóbbi pár évet, mióta dolgozom, több olyannál láttam szövődményt, akinek volt orvosa, mint akinek nem. És nem, nem az orvod hibájából, hanem mert az orvoslás ilyen. Hiáva figyelsz oda, hiába csinálsz mindent tökéletesen, attól még lehet baj.


Egyébként pedig nem értem, ha valaki kifizet 100 ezret egy szülésért, akkor meg már miért nem fogad orvost....

2018. aug. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
19%

Én meg azokat a kamugyárakat imádom, akik megakarják itt magyarázni, hogy az orvosokat nem érdekli a hálapénz és mindent megtesznek alapból.

Jó vicc... Nagyon jó vicc. Legalább ne írnál hülyeségeket. Mert ez egy nagyon vékony réteg.


Amennyiben az orvost nem ösztönzi a hálapénz, akkor alapból el sem fogadja. Onnantól, hogy elfogadja azonnal kiderül mindenki számára, hogy azért mégis van valami a dolog mögött.


Anno, amikor a feleségem szült érezhető különbség volt a hálapénzes és a sima betegek között. Erről ennyit.


A saját gyermekem esetében meg nem fogok senkiért kockáztatni, pont nem érdekel, hogy egy noname emberke mit karattyol nekem össze.

Nem ő fog az őrületbe kerülni ha a gyermek esetében történik valami vagy az asszony kikészül a bánásmód miatt....


Pont elégszer voltam már hasonló helyzetben, amikor kiderült számomra, hogy az orvos is egy ember és a pénz élteti.

Ha pedig valaki fizet neked, tudatnélkül is jobban fogsz figyelni.

A bírósági pereskedés meg.. ugyan már.. nem arról van szó, hogy megöli a gyermekett annyira kezdő... egyáltalán nem.

Inkább az apró hibák, amiket simán a véletlennek is belehet mondani és soha senki sem fogja az ellenkezőjét bebizonyítani.

2018. aug. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
62%

7-es, ordít rólad, hogy férfi vagy, ezért nem értesz ehhez semmit...

de akkor elmagyarázom máshogy:

terhesgondozás állami kórház: órás csúszások, tudod a legtöbb nő szeret elmenni előtte pisilni, hogy egy esetleges hüvelyi uh alatt el tudjon lazulni, ha arra van szükség. erre persze nincs lehetőség, mert hát órás csúszással messze a wc ki meri otthagyni a várót. persze volt hüvelyi uh-ra szükségem. átmentem egy másik szobába, ahol egy hölgy vizsgált. két vizsgálóhelység egymással összenyilt. Pont ugy volt berendezve, hogy a széttett lábam szemben volt az összenyiló ajtóval. Le sem teritettek semmivel, majd kopogás minden nélkül egyszer csak egy férfi kolléga "átrongyolt" az ajtón, én meg vele tök szemben ott feküldtem leterítetlenük széttárt lábakkal. Annyira meglepett, hogy reflexszerűen összezártam a lábaim, persze bocsánatot sem kért nem zavartatta magát. Előtte meglátogattam a wc-t. Ocsmány állapotok, szappan nincs, a csap letörve, kezet mosni sem tudtam (Budapest, jobbnak mondott állami kórház)

magánban: maximum csúszás 20 perc (nagyon ritka), wc-tiszta: van szappan, meg lehet nyitni a csapot, képzeld még papír is van. SENKI nem rongyol be a rendelőbe, amíg valaki bent tartózkodik RECEPCIÓS ÉS NŐVÉR SEM!


és a szüléshez. Már bocsi, de inkább hiszek, ismerőnek és barátnőnek akiket SZEMÉLYESEN ismerek, mint valakinek aki szónokol a "minden csak rémtörténet" ami rossz mellett, hagyjuk már. Elmagyarázom neked a "szájról szájra terjedő horrorsztori" valódi alapján.

1. bnő: a hüvelye azért szakadt szanaszét, mert az ügyeletesnek telt le a munkaideje, már nem sok volt a szülésből, de persze ő nem szeretett volna túlórázni egy percet sem ezért KIKÖNYÖKÖLTÉK, a gyereket a bnőmből. Semmi sem leeső szívhang sem semmi más ezt nem indokolta

2. bnő hüvelyszakadás: a doki nem akart belekezdeni a császárba, az ügyeletes, pedig később több orvos is belátta, hogy már jóval előbb látni lehetett, hogy több tényező összeállt már hozzá (a nyakon lévő zsinór még csak a legkisebb gond volt) majd addig húzta az időt, hogy a szülőcsatorna azon részébe ért a gyerek, ahonnan MÁR NEM LEHET császározni. Ezért lett bazi nagy vágás és még mellé a vágás mellé könyököltek mert már akkor ESETT A SZIVHANG.


"Értsétek már meg, a szövődmény fellépte nem azon múlik, hogy fizetsz-e." - Így van. De az, hogy az orvos mennyire figyel oda a szövődményekre, ÉS MIKOR VESZI ÉSZRE AZT az igenis függ a pénztől. Mert átlagban (ritka eset hogy nem, ilyen is van) nagy átlagban jobban odafigyel és hamarabb veszi észre. Meg nem könyökli ki belőled a gyereket mert neki lejárt a munkaideje és haladjunk...


A pénz nem motivált-hoz meg annyit, hogy ne misztifikáljuk már túl az orvosok erkölcsi fölényét, nevetséges.... Ha pl valakit megkérnek, hogy ingyen menjen be hétvégén dolgozni, akkor az emberek 99,9

%-a szidja az anyukáját mindenkinek, vagy ha tovább kell maradni a munkahelyen túlórapénz nélkül. Ha valakit rendesen megfizetnek ha túlórázik, vagy hétvégén bemegy akkor van aki maga vállalja a több pénz reményében, vagy legalább nem húzza úgy a száját. Egy sima pizzafutár várja a 100-ast, ha kihozza a pizzát, amit amúgy kifizetsz és amúgy neki is van fizetése, és amúgy munkaidőben jön. Akkor hagyjuk már hogy a "szent doktorokat" "nem zavarja" ha ingyen az ügyelet lejárta után még neki ott kell lenni. (Jó most kezdjük el hogy akkor átadja a következő ügyeletesnek meg blablalbal, persze ha beért időbe, persze ha épp nincs még másik 3 aki szül, persze ha épp ő nem a műtőben van másik anyukával császárral) A pénz a legtöbb embert motiválja. Az orvosok sem szentek, emberek. Van ritka kivétel, de nem toljuk ezt túl, mintha ők szentek lennének....


8-as válaszoló. Öröm, hogy vannak ilyen férfiak is. Az én férjem is ilyen. Nem rajtam meg a gyerekünkön spórolt. És tudta, ha valami balul sül el, neki kell tovább élni a következményekkel. Jó lenne, ha ide minden férfi eljutna agyban VAGY nem lenne romokban az egészségügy és akkor NEM KÉNE fizetni a RENDES ellátás REMÉNYÉÉRT....

2018. aug. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
46%
7-es mèg valami. Igazad van nem adnek szüles utan penzt, eleve fogadtam orvost. Tudod ő bejön ès csak velem foglalkozik. Legyszi magyarazd mar el, hogyha ügyelet alatt pl. Èjjel 3 kismama egyszerre szül, akkor hogy van rajuk ugyanolyan figyelem UGYE EZEN IS MÚLIK a szövödmènyek èszrevètele, mint arra akire egyedul vam egy orvos??:)
2018. aug. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!