Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki császárral szült mire...

Aki császárral szült mire számíthatok szülés után, milyen lesz a hasam, mennyire fáj, egyáltalán mire kell majd figyelnem?

Figyelt kérdés

Van még néhány kérdésem erről. Nehezebben megy majd vissz a a has? Vérzés később indul el, esetleg tejtermelés? Vérzés mennyire lesz (nem menstruációs)? Összességében mikre kell odafigyelnem majd?

Ja és egy fontos dolog még. Nekem biztos császár lesz, tehát nem a szüléskor lesz eldöntve esetleg farfekvés miatt, vagy egyéb adódó gond miatt hogy hirtelen akkor császár.Már olyat is hallottam, hogy nem volt elég hely egy kórházban a császáros anyáknak, mert mindegyik foglalt volt így csak természetesn úton szülhet. Én nem szülhetek természetes úton, mert epilepsziás vagyok és maga a szülés roham-kiváltó, így a babának is baja eshet. Nincs még kiválasztott nőgyógyászom, mert anélkül is minden vizsgálatra elmentem,még genetikai tanácsadáson is voltam. Természetesen 30. héttől majd elmegyek magán úton is érdeklődni.



2018. aug. 16. 08:26
 1/9 A kérdező kommentje:
jav: "mindegyik műtő fogalalt volt",természetesn úton szültek."
2018. aug. 16. 08:29
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Ne aggódj, nem lesz gond.

A vérzés kicsit kevesebb, a tej kicsit később lövell be, és az első 2-3 napban nehéz mozogni.

Minél többet mozogsz, mész, annál gyorsabban épülsz fel.

A has inkább genetika. Van, akinek gyorsan visszahúzódik, van akinek nem.

A heg olyan halványan maradt meg, hogy a doki a második terhességnél megkérdezte, hogy természetes szülés volt-e, pedig ott ultrahangozott. Gondolom, részben ez is genetika, de ma már nem olyan vágást csinálnak, mintha hentes csinálta volna.

Egy a fontos: mindenki egészséges legyen. :)

2018. aug. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha előszőr lesz császárod, akkor ne aggódj, mert általában az első 2 császárnál még simán vissza megy a hasad, ha nem túlsúlyos vagy és szinte láthatatlanná válik a bikini-vágás. Csak a 3.-tól látszik már, mert a hasfal gyengül.

Vérzés, méhösszehúzódás ugyan olyan mint normál szülésnél, csak annyi a különbség, hogy alul nem leszel szétvágva, nem lesz gátmetszésed, és nem lesznek hegek alul.

A tejtermelés is ugyan az mint normál szülésnél.


*Már olyat is hallottam, hogy nem volt elég hely egy kórházban a császáros anyáknak, mert mindegyik foglalt volt így csak természetesn úton szülhet.


Ez kamu, illetve csak pletyka, mert a császáros anyukák elsőbbséget élveznek.

A normál szülő nőket teszik külön, ha front van és egyszerre nagyon sok a szülő nő.


Ha epilepsziás vagy, akkor érdemes a jóslófályásokra jobban odafigyelned, mivel vannak olyan nők, akik az átlagnál hamarabb, és gyorsabban szülnek. Tehát ha te esetleg ilyen vagy, akkor érdemes, ha csak egy kicsit is tanácstalan vagy, hogy beindult-e a szülés vagy jósló, ha bemész a kórházba.

2018. aug. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Utolsó nem kamu. Egyik ismerősöm sürgősségi császárral szült és átvitték egy másik osztály műtőjébe, mert a szülészeten bem volt hely.

Ha programozott császár lesz, akkor a műtöt lefoglalja a doki. Szóval emiatt ne aggódj, megoldják.


Nekem személy szerint nem fájt annyira. 2-3 napig kellemetlen volt a mozgás, főleg a felállás. Vérzésnél elég volt a nagy betét, nem kellett pelenka stb.

2018. aug. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem nem ment vissza a hasam könnyen, de szerintem ez adottságoktól is függ.

Igazából sose fájt olyan nagyon. Szülés utáni nap kb. nyomorék voltam, de a heg körüli rész mindig érzéketlen volt, így nem is fájt. Ez szülés után kb fél évvel kezdett nálam múlni. Még nem múlt el teljesen.

A tejtermelésre a császár nincs hatással, az a lepény leválásától indul be. Nekem azonnal és sok tejem lett.

Az utolsó kérdésedre én nem tudok felelni.

2018. aug. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Első császárnál attól függően mennyit szedtél fel, kell pár hét, hogy alakuljon a hasad.(nekem legalábbis kellett) ,ha vizesedsz akkor előfordulhat, hogy elefánt bokád lesz(nekem ez volt, jó 3 hét alatt kiment a víz).

Ha magas a fájdalomküszöböd akkor meg se kottyan a műtét(mellettem volt egy fiatal csak az 4.dik nap már törökülésbe ült) nekem nem volt ilyen szerencsém kellett jó 2-3 hónap mire azt mondtam megmaradok.De ez tuti egyénfüggő mert egy csomóan írják itt is, hogy semmiség a császár.Tejem nekem jó másfél héttel később lövelt be, jó kis tejláz éjjel arra ébredtem hogy vacogok.De azóta is szoptatok, van akinek meg valamiért nem indult el ez a dolog.A vérzés hogy meddig tart szintén egyénfüggő.Nekem 2 hónap volt.6 hónapban jött a mensi.


Szerintem dokit mielőbb keress.Nem minden orvos fogadja szívesen alig 1-2 hónappal szülés előtt megjelenő kismamát.Az enyém pld 25.héttől már senkit se vállalt, ha nem nála volt előtte terhesgondozáson, bár gondolom ez is orvosfüggő.


Az ,hogy valakit esetleg nem a nőgyógyászat műtőjébe műtenek elképzelhető, de olyan biztos nem történik, hogy mondjuk egy császárra érkező kismamát hely miatt hüvelyi szülésre tegyenek át.A császárra ok van.Pld én amikor szültem tele volt a szülészet, megműtöttek a szülészeten és levittek a nőgyógyászati osztályra abba a 12 órában amikor feküdni kellett.De senki nem gondolkodott el azon, hogy hüvelyileg születnék meg velem a babát..biztos, hogy ilyen magyarországon nincs ,mert az orvosok inkább bevédik magukat baj ellen, nemhogy nyilvánvaló okokból császározandó anyukát és a gyerekét kitegyék veszélynek.Bárki mondta, bárhol olvastad az kamu.

2018. aug. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Csak néhány dologra tudok válaszolni, de hátha segít.


Ami velem volt: teljesen 3 hónapos korára a gyereknek ment vissza a hasam, de már a kórházból hazajőve a fele volt, és aztán szépen, ütemesen ment vissza laposra.

Véreztem 3 hétig, aztán 1 hétig volt sárga, és végül 5 hetes korára a kicsinek már semmi sem volt soha.

A vérzésem azonnal volt a műtéttől kezdve.

2018. aug. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is epilepsziás vagyok, három császárom volt. Ne aggódj, nem lesz gond. Nőgyógyászt minél előbb keress, ne halogasd, mert több ismerősöm járt úgy, hogy a kiszemelt doki nem fogadta, mert nem koraterhesen jelentkezett nála (lehet, hogy nem minden doki van így vele, érdeklődni kell). Maga a műtét fura lesz, mivel deréktól lefelé semmit sem érzel. Nekem nagyon rossz volt az első felállás, ágyról lemászás mindhárom esetben (a harmadik volt a legrosszabb). Még napokig fájt bármit csinálni, azt hittem szétszakadok, de persze nem így lett...Nálam rohamkiváltó ok a kialvatlanság is, ha nálad is rizikós a "nemalvás" és van rá lehetőséged, kérd, hogy max. kétágyas kórterembe tegyenek, különben semmit sem fogsz tudni pihenni (még kétágyasban sem biztos...). A hasam első esetben szépen visszahúzódott, a második után már nem. De ez genetika, a műtét nem befolyásolja. Vérzésem mindig kb. három hétig tartott a műtéttől kezdve. Tejtermeléssel semmi gond nem volt, a második napon beindult. Minden jót kívánok!
2018. aug. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. aug. 17. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!