Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés megindítását vissza...

Szülés megindítását vissza lehet utasítani “feszültségmentesen”?

Figyelt kérdés
Egyelőre csak elméleti a kérdés, mert 35.hétben vagyok. Pontosan tudom mikor fogant a fiúnk, az UH is alátámasztja ezt, mert 10 nappal kisebb, az orvosom (akiben amúgy teljesen megbízom) nem írja át a szülés dátumát. Amivel alapvetően nincs is gondom, de nem szeretném, ha feleslegesen befektetne (van egy kislányunk) és megindítaná. Azt mondta, hogyha túllépem a hivatalos terminust majd figyelembeveszi, hogy UH alapján kisebb, de azt is hozzátette, hogy maximum nem születik majd olyan nagy súllyal. Megmondom őszintén, hogy ez nekem nagyon nem tetszik, de előre nem akarok puffogni. Szóval az alapkérdésem, hogy anélkül, hogy konfrontálódjak az orvosommal valahogy meg lehet szerintetek oldani azt, hogy mégis kivárjuk azt a 10 nappal későbbet?!
2018. aug. 23. 14:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

Ha a kórházban, ahol dolgozik, van egy protokoll, akkor nem tud vele szembemenni. Ha nem egyezel bele, akkor max. aláírod, hogy nem egyezel bele és saját felelősségedre megtagadod a befekvést/indítást. Persze a kérdés, hogy ezután az orvos vállalni fogja-e a szülésvezetést, vagy azt mondja majd, hogy akkor csinálj, amit akarsz, ő nem asszisztál hozzá.

De nyilván kényszeríteni nem lehet senkire semmit, ha nem egyezel bele, akaratod ellenére nem indíthatja meg.

2018. aug. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát ez nem hangzik túl jól. Ő a kórházigazgató ráaadásul, gondolom Neki főleg “illik” betartania a protokollt.
2018. aug. 23. 14:48
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha betöltöd a 40 hetet, és a protokoll szerint még attól számítva várni kell egy hetet (nem tudom pontosan mennyit (?) ), akkor már nem vitatkoznék vele, mert szerintem nem lehet megoldani konfrontálódás nélkül.


Egyébként a kislányoddal is ráhúztál, vagy miért gondolod, hogy nem lesz meg előbb?

2018. aug. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, ráhúztam 1 hetet. Utólag azt mondta a doki, hogy kicsit megpiszkált az ügy érdekében és nem tudom, hogy emiatt-e vagy amúgy is beindult volna.
2018. aug. 23. 14:53
 5/13 A kérdező kommentje:
Kislányomnál úgy húztam rá, hogy Nála tényleg ráhúztam, nem volt nagyobb. Sok rosszat hallottam az indításról és pont hét elején egy barátnőmnek így lett császármetszése.
2018. aug. 23. 14:58
 6/13 anonim ***** válasza:

Ahol dolgozom, ott pl. 41. hét a határ. Akármelyik orvos a fejére állhat, ha 41. hétig nincs szülés, akkor vagy indítás, vagy ha az sem lehetséges, akkor császár. Ez a protokoll és kész, nem lehet vele szembe menni.

Viszont továbbra is azt mondom, hogy akaratod ellenére nem kényszeríthetnek semmire. Ha aláírod, hogy saját felelősségedre hazamész, akkor ez van.

Viszont azért tény, hogy a dokik többsége ezt nem nagyon tűri. Nálunk volt olyan, aki simán megmondta a terhesének, hogy ha nem egyezik bele a terheléses vizsgálatba, amit javasolt, akkor nem lesz tovább az orvosa és kész.

2018. aug. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Sok rosszat hallottam az indításról és pont hét elején egy barátnőmnek így lett császármetszése"


Az indításnak megvannak a maga feltételei. Ha az orvos azért csinálja, mert másnap elmenne nyaralni, de a megfelelő viszonyok meg nincsenek meg hozzá, akkor persze, nagyobb eséllyel lesz császár a vége.

De ha minden feltétel adott, akkor indítással is simán lehet teljesen normális, gyors, problémamentes szülés is. Két barátnőm is indítással szült, egyik sem lett császár. Sőt, az egyikőjüknél 40. héten volt az indítás, 1. baba, reggel 7-re ment, 12-kor már a kezében volt a gyerek.


A Bishop score nem hülyeség. Nem azokból lesznek a császármetszések, amik tényleg érett, megfelelő méhszájra vannak megindítva, hanem a kényelmi indukciókból...


A túlhordásra meg nem véletlen van mindenhol protokoll. Nálunk azért 41. hét a határ, mert afelett megnő a méhen belüli elhalás kockázata. Inkább úgy vannak vele, hogy legyen egy császármetszés 41. héten, mint egy méhen belüli elhalás 41+3 naposan.

Persze máshol bátrabbak, van, ahol simán engednek 42. hétig is.

2018. aug. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kislányomnál azt mondta, hogy 41.héten befektet és 42. betöltött héten indítja. Végül befektetés elötti napon piszkát meg elvileg, ami bejött. Amúgy értem én, hogy jobb a békesség, de annyi helyen olvasom, hogy ekkora méretbeli különbséggel már simán átírják a szülés időpontját.
2018. aug. 23. 15:03
 9/13 A kérdező kommentje:
Valójában nem azzal van a bajom, hogy indítaná, hanem ha minden UH-n 10 nappal kisebb, akkor felesleges lenne az indítás, mert még túl se léptem a terminust, ergó még 38-39 hetes lennék, amikor szerinte már szülnöm kéne. Tudom, én is hülye vagyok, hogy ezen meditálok, mert simán lehet, hogy elöbb beindul magától.
2018. aug. 23. 15:05
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha az előzőnél is csak a 42. héten indított volna, miért aggódsz? Ha 10 nappal előbb is fogant, akkor is már 40 héten túl lennél.
2018. aug. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!