Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Programozott császárom lesz,...

Programozott császárom lesz, mire kell felkészülnöm, lenne pár kérdésem azokhoz akiknek már volt?

Figyelt kérdés

Bizonyos genetikai betegség miatt nekem császárra lesz szükségem. Nincs még orvosom, mert nem tudom megengedni most magamnak ezt a nagy kiadást. Majd az utolsó trimeszterben keresnem kell valakit gondolom ott ahol szülni szeretnék. A kórház már megvan.


Szóval a lényeg. Ez úgy működik, hogy meghatároznak egy időpontot amikor az orvosok úgy vélik és akkor be kell mennem a kórházba és ott aznap elindítják a szülést? Érzéstelenítéssel vagy esetleg altatással. Utána hogy lesz? Bekerülök mondjuk egy 6 ágyas szobába, ahol többféleképpen szült nő fekszik, valakinek nincs még teje, valakinek meg van.

Azonos időpontokban hozzák majd a csecsemőket nekünk hogy szoptassuk őket? Mi van ha vkinek nincs teje? Mi van akkor ha mind a 6 nőnek különböző időpontban éhes a gyereke (valószínű ez lehet)? Akkor felkeltik a csecsemőket, meg minket is mikor alszunk és ránk kényszerítik a szoptatást, a gyerekekre meg az evést? Csak azért kérdezem, mert ezt hallottam valahol hogy két óránként hozzák be a csecsemőket az anyáknak. Nade ha vkinek nincs még teje,vagy nem éhes a gyereke akkor mit csináljon? Hogy lehet úgy aludnia a többi kismamának, ha mindig sír vmelyik gyerek.

Ezek lehet infantilis kérdések, de szerintem nem lényegtelenek.


Ja és ha nem merül fel egyéb komoly probléma,körülbelül mennyi ideig tartják bent a császáros kismamákat?



2018. aug. 26. 14:42
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Sajnos már megkaptam azt másoktól hogy foglalkozom kismamaként az alváshiánnyal, amikor a gyerekem az első, lényegtelen mennyit alszom. Nyilván a gyerek a legelső, de a központi idegrendszer megfelelő működése mind a babánál mind a mamánál elengedhetetlen. Ha nem alszik valaki pár napig (1-2 óra alvás semmi szinte) akkor komoly betegség is kialakulhat és ingerültté is válhat az ember. Ezért is érdekel ez a része a témának.
2018. aug. 26. 14:44
 2/20 anonim ***** válasza:
68%

Eloszor is legyel tul magan a muteten

Hogy sikerul majd ne legyen komplikacio

Az alegkevesebb ha felzavarnak ejjel szoptatni mert azert meg elotte egy nagy hasi muteted is lesz amore nem art lelkileg felkeszulni mindenre

Barmi adodna

2018. aug. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
A kórházban biztosan van szülés felkészítő, szerintem érdemes lenne utána járnod. Minden kérdésedre választ kapnál.☺️
2018. aug. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Kórházanként eltérő. Nálunk 12 óra után 0-24 anyukával van a baba, ha minden rendben van. Engem pl nem zavart a szobatarsak síró babája, pedig nem vagyok mely alvó, de akkor örültem, ha végre alhatok, mert az én fiam se volt egy nagy alvó.
2018. aug. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Pár napig?! Lehet, hogy évekig. Akkor mit csinálsz?
2018. aug. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

A megbeszélt napon besétáltam a szülőszobára, ahol kaptam oxitocint egy pár órán keresztül, hogy a babám is fel tudjon készülni, arra, hogy 'ki fogják lakoltatni'.

Aztán egyszer csak szóltak, hogy megyünk a műtőbe. Ott megtörtént, aminek meg kellett, majd 12 órára az őrzőbe kerültem. Oda már kb. 1 óra elteltével hozták is hozzám a babámat. Arra nem emlékszem, hogy akkor már szopizhatott-e, vagy csak a következő etap-ban, de miután délután elvitték, valamikor éjjel hozták legközelebb egy szopira. Utána már csak megjelentek vele időnként, mellre tettem, elvitték napközben. Viszont a császárt követő estét már együtt töltöttük, és onnantól kezdve teljesen én láttam el, mintha otthon lettünk volna. Csak vizsgálatokra vitték el.

Aludni én semmit sem aludtam a kórházban, de nem a babák és a szobatársak miatt. Részben a fájdalomtól, részben attól, hogy figyelgettem, hogy mikor kell újra etetnem, hogy mi se zavarjuk a többieket, na meg szerintem a hormonok is elég rendesen bekavarhattak ebbe. 6 nap alatt, talán 10 órát aludtam összesen, de tök jól bírtam.

2018. aug. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
77%

Szia, én 3 programozott császáron vagyok túl, leírom az én tapasztalataimat.

Én pontos időpontot kaptam a császárra, még azt is mondták, hogy hány órakor lesz. Előző este már be kellett feküdni, megvoltak a kötelező vizsgálatok, laborok és éjféltől már nem lehetett enni, inni. Van, ahol adnak beöntést is, de ha van aznap székleted, akkor nem fogsz már kapni.

Be kell menni a szülőszobára és egy szülésznő felkészít a császárra. Kapsz infúziót, nézik a baba szívhangját, jön az aneszteziológus és kapsz érzéstelenítőt, deréktól lefelé teljesen le leszel zsibbadva. Minden kibírható, én nem tudok neked pokoli fájdalmakról beszámolni, a stressz pedig természetes ilyenkor.

Betolnak a műtőbe, és elkezdődik a műtét. Fertőtlenítenek és érezni fogsz egy kis nyomást, nekem mindig mondta az orvos, mi történik. Megtörténik a bemetszés, utána hallani fogsz egy szívó hangot, a magzatvizet szívják le, majd jobbra-balra erőteljesebb rángatást, amikor kiemelik a babádat. Ezután vagy felsír, nekem a háromból kettő felsírt, az egyik nem, mert benyelt egy kis magzatvizet, megmutatják neked, vagy akár oda is adják úgy ahogy van, magzatmázosan, utána elviszik gyorsan vizsgálatra, megmérik, becsomagolják és mire összevarrnak, már oda is adják a babát melléd. Nem fogsz semmit érezni, nem szabad aggódni. Amikor kitolnak, akkor is figyelj oda, hogy még egy jó darabig ne emelgesd a fejed, mert később pokoli migréned lehet. Nagyon fontos az is, hogy minél előbb mellre kerüljön a kicsi babád, neki az első 1-2 csepp anyatej, a kolosztrum olyan, mint egy védőoltás. Lehet kellemetlen lesz, amikor megnyomják a mellbimbód, de ha nem teszik, kérd a nővéreket, hogy segítsenek ebben, hogy a babád megkaphassa az első pár csepp tejet. Ez után megint el fogják vinni a nővérek megfigyelésre, te pedig pihenhetsz kicsit. Én kb. olyan 2-3 óra múlva kelhettem fel, muszáj is volt mozogni. Amikor kimegy a fájdalomcsillapító hatása, nem kellemes, de bátran kérj fájdalomcsillapítót még 2-3 napig, után már jóval könnyebb lesz. Csak arra kell majd koncentrálnod, hogy szoptasd, minél gyakrabban tedd mellre a babát, kérj hozzá segítséget, mert először én is rosszul tettem mellre és begyulladt a mellbimbóm. Készülj fel bőven hálóingekkel, melltartókkal, mert az első napokban nagyon fogsz izzadni a hormonváltozások miatt, én 2-3x is tusoltam, nagyon sok vér fog még távozni belőled, nem szabad megijedni. Akár nagy alvadt vérdarabok is, ez teljesen természetes. A vérnyomásod magas lehet a testedet ért stressz miatt, de ez is rendeződik. Jobb helyeken a baba végig veled lehet, van ilyen speciális kórházi kocsi, amiben az újszülöttek vannak. Ha tusolni szeretnél, vagy pihenni, kiviheted a nővéreknek, hogy vigyázzanak rá, vagy megkérheted a szobatársad is. Ma már inkább 2-3 ágyas szobák vannak, de van, ahol 3-4 ezer forintért kérhetsz privát szobát is, ahol csak egyedül vagy saját tusolóval, wc-vel. Az újszülöttek szinte egész nap alszanak, kb. 3 óránként kérnek enni, éjjel is, erre készülj fel. Olyan fáradt leszel, hogy nem igen fog zavarni más hangoskodása, leginkább magatokra fogsz koncentrálni úgy is. Legutóbb már egész jó volt a kórházi koszt, de azért vigyél magaddal szénhidrátot, kekszeket, szoptatás után van, akinek lezuhan a vércukra. Sok vizet igyál, a szoptatós teákat felejtsd el, borzalmasak és a legtöbb babának pokoli hasfájást okoznak! Gyümölcsleveket, tejet se nagyon igyál, vigyázz a koffein tartalmú italokkal is, bár én simán napi 2 kávét megittam, muszáj volt :)

Ha nem sárgul be a baba és veled is minden rendben, akkor általában a 3. napon már haza lehet menni, de ne akarj hazarohanni, én nagyobb biztonságban éreztem magunkat a kórházban. Otthon már tényleg mindenben egyedül vagy, nem tudod a kérdéseidet feltenni.


Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok. Minden jót!

2018. aug. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
35%
Az még lemaradt, hogy sajnos nagyon sok kórházban türelmetlenek a nővérek és a síró babáknak hamar adnak tápszert! Ragaszkodj a szoptatáshoz, nagyon nehéz lesz az elején, főleg, amikor belövell a tej, fájni fog, de hidd el, megéri, mert a legeslegjobb, amit adhatsz az újszülött kicsidnek, az anyatej. Ahol szülni fogsz, keress fel előre egy szoptatási tanácsadót, ha kell, be fog hozzád menni akár már császár után is és segít mellre tenni!
2018. aug. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
25%
Miért kell lepontozni, hogy kérjen szoptatási tanácsadótól segítséget?? A tápszer egy kényszermegoldás, de nem jó!
2018. aug. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Majd az utolsó trimeszterben keresnem kell valakit gondolom ott ahol szülni szeretnék. A kórház már megvan.


Utolsó trimeszterben már nem nem nagyon van doki aki vállal. Errefelé legalábbis a 24. hetet mondják utolsó időpontak.

2018. aug. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!