Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy tudom ezt elérni egy nem...

Hogy tudom ezt elérni egy nem bababarát kórházban?

Figyelt kérdés

Ez van legközelebb, itt szültem az első babám. Császár után azonnal megfürdették és elvitték. Egy percig foghattam.


Szeretném, ha a második babámnál hagynák a magzatmázat felszívódni, és megkapnánk az aranyórát hármasban.

Ezt elintézi egy fogadott orvos, ha amúgy itt ez nem divat? Vagy mindenképp másik kórházban kell szülnöm?

Magánklinika nem opció, viszont ha másik kórházban fogadnék orvost, szülhetnék ott?



2018. aug. 26. 15:30
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Azt lehagytam, hogy szeretnék szoptatni is rögtön.

De ezek tényleg nagy igények?

2018. aug. 26. 15:32
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
Nem bababarat kórházban, a magzatmazat hagytak, aranykora hármasban nem volt, de a férjem azonnal megkapta a fiunkat (Bp. János kórház)
2018. aug. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Ez nem a szülészorvostól függ, hanem a csecsemősöktől, gyerekorvosoktól. Onnan, hogy a gyerek megszületik, ők a kompetensek ezekben a kérdésekben. Hiába mondaná a fogadott orvosod a csecsemősnővérnek, hogy ne mossa le a magzatmazat, nem ér semmit, nem főnöke, nem adhat utasítást neki. Az ő kérése annyit ér mint a tiéd. Vagy meghallgatják és aszerint cselekednek vagy nem. Aranyóra is tőlük függ. Nem a nőgyógyászok, szülésznők miatt nincs sok helyen, hanem az újszülöttesek miatt. Ugyanis végig ott kell lennie egy nővérnek, de akkor meg az osztályon nincs elég nővér.
2018. aug. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Örülök neki, első, de ez nekem miért hasznos?


Kettes, igazad van. Evvel viszont nem tudok mit kezdeni, gondolom így marad a másik kórház.

2018. aug. 26. 15:52
 5/11 VeDi84 ***** válasza:
83%

Szülhetsz természetesen másik kórházban, ha ott van fogadott orvosod.

Én is így csináltam: tatabányai kórházhoz tartozom, de SOTE II-n dolgozó orvost választottam, így ott szültem.

Nem tudom, hogy merre laksz, de a SOTE II nagyon bababarát, 2 óra aranyóra van, császár után is, nem fürdették le a fiamat. Ha tehetem, a következőt is ott szeretném szülni.

2018. aug. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Somogyban.
2018. aug. 26. 16:22
 7/11 anonim ***** válasza:
63%
Szigetvári kórház nagyon jó. Dombóvári is.
2018. aug. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%

Úgy, hogy világosan közlöd, mit akarsz, és nem hagyod, hogy lenyomjanak. A szokás meg a protokoll nem áll az anya gyermeke fölötti joga felett.


Nem vihetik el, ha nem akarod. És ehhez keress egy orvost, akivel leírva egyeztettek mindenről.

2018. aug. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
Borzasztó egyszerű. Mikor bemesz szülni, mondod, hogy mit akarsz. Közöd, hogy erre törvényi jogod van, és eszükbe ne jusson máshogy tenni. Határozott vagy, és ott van veled a párod, aki szintén határozott, és szülés után is odafigyelsz, hogy úgy legyen. Ha kell, a nővérke elé áll. Ha látják, hogy nem lehet veled packazni, akkor nem is fognak. Nekem bejött.
2018. aug. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
58%

3

SEMMILYEN csecsemős nem kompetensebb, mint a gyerek saját anyja. Nem tehetnek smemit az ő akarata ellenére.


Csak ki kell állni magunkért.

2018. aug. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!