Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szüléskor minden esetben...

Szüléskor minden esetben végeznek gátmetszest?

Figyelt kérdés
Ez a legnagyobb félelmem. Természetes úton szeretném, de mindenkitől azt hallottam eddig, hogy neki is gatmetszessel volt, hogy kiferjen a baba. Ettől félek nagyon. Ugye ha minden rendben megy hagyják enélkül is, és nem kell utólag mutetileg osszevarrni stb?

2018. aug. 29. 08:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%

Nekem nem volt.

Nem volt rá idő, mert szakadtam. De nem éreztem, mikor kint volt a fiam, akkor kérdeztem a dokit.

4 öltéssel varrt össze, és másnap már ültem (késő este szültem). Kicsit volt kellemetlen, de nem fájt annyira, mint amennyire riogatni szoktak vele...

De azt mondta a doki, hoyg szerencsém volt, mert középen szakadtam, de nem végig. Vágni azért szoktak, mert az jobb (ellenőrzöttebb), mintha szakadsz. Azt összevarrni is nehezebb.

2018. aug. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Létezik gátvédelem, az orvossal kell megbeszelned.


Vagy vágnak, vagy nem mert gátvédelemmel szulsz és van a vagy nem verzió a végén azzal, hogy repedsz. Na az az igazán sz@r.


Engem vágtak, nekem nem fájt. Sem. Akkor sem a vágás. Jó hát, utána nem épp jó, de én nem azzal hanem a fiammal vtam elfoglalva. Utána 2 hét alatt gyógyult. Persze van akinek komplikációi lesznek, nekik biztos rossz, de a nők nagyreszenek ez sima ugy.. Ennyit igazán ki lehet bírni és tok idióták akik ezzel ijesztgetnek szülés előtt álló nőket.


Hidd el, ha vágnak sem szörnyű, ha meg az orvosod nyitott rá, akkor eleve nem biztos h vág, de abban benne van h repedsz.

2018. aug. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%
Én sikeres gátvédelemmel szültem, nem vágtak és nem is repedtem. Isten áldja a fantasztikus szülésznőmet!
2018. aug. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
48%

A gátmetszést nem véletlenül találták ki, több előnye van, mint hátránya. A baba is könnyebben kijön...

A többit leírták a fentiek!

2018. aug. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

3 gyerkőc van, első kettőnél vágtak, harmadiknál repedtem picit.

4650,4380,4740 g-os babákat szültem, szóval jó nagyok voltak.

A vágás bár akkor nem fájt, sokkal nehezebben gyógyult mint a repedés.


Ne félj tőle, szülésnél az a legkisebb fájdalom.

2018. aug. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Én is féltem tőle. Ügyeletes orvosnál szültem, azt hiszem ott a kórházban rutinból metszenek.

És így utólag egyáltalán nem bánom. Metszés előtt kaptam érzéstelenítőt, a varrás kicsit kellemetlen volt, meg utána is, amíg ki nem szedték, de nagyon szépen begyógyult, nem is érzem.

És amiért örülök a metszésnek: Amikor a baba feje már a nyílásnál volt, vágtak egy kicsit, és 2 nyomással kint volt.

Barátnőm gátvédelemmel szült, kitolás eltartott fél óráig.

Hát nem megéri ez a kis metszés, hogy hamarabb és könnyebben ki tudjon bújni baba? :)

Az a legegyszerűbb, ha megérdeklődöd a kórházban, hogy náluk mi a szokás és/vagy fogadsz orvost/szülésznőt, akivel megbeszéled, hogy gátvédelmmel szeretnél szülni.

2018. aug. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
36%
Amelyik doki mindig vàg az egy hentes. Aki èrt a munkàjàhoz, az csak akkor vág, ha tènyleg szüksèges, ami elèg ritka. Kèrdezz rà , hogy milyen gyakran vàg, 10-ből max. 3 az elfogadható!
2018. aug. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%
Inkább legyen hosszabb fél órával a kitolás mint hogy vágjanak ha nem muszáj. Sokkal gyorsabb a felépülés ha nincs gátseb, a szülés után 2 óráva már törökülésben ültem az ágyamon és semmilyen fájdalmam nem volt szinte. Nem cserélném el a többhetes gátsebes szívásra azért hogy a kitolás 25 perccel rövidebb legyen...
2018. aug. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
94%
Nyugi, a gátmetszés nem ördögtől való, nem kell tőle félni. Engem erzestelenítés nelkül vágtak, pont mikor jött egy fájás, nem is éreztem. Kb 4 öltés volt, felszivódó varrattal, nekem másfel-ket hét alatt elmúlt. 5 éve szültem, es mintha ottvse lenne. Most várom a máspdikat, és injápbb gátmetszés, mint császár.
2018. aug. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
85%
A korhazi papir kitoltesekor nem irod ala, hogy gatmetszest vegezhetnek, kizarolag eletveszely eseten (amugy nem is indokolt az esetek nagy reszeben, ajanlom Noll Andrea Vajudastamogatas c konyvet a szulesrol, nagyon hasznos szerintem). A gatmetszest a haton fekvos, hasbakonyoklos, oxitocinados szuleshez talaltak ki, mert azt gondoltak, az csokkenti a repedes kockazatat, amit egyebkent ezek a dolgok novelnek, ha nem hagyjak mas pozban a kitolast, es siettetnek. Meg hogy inkontinencia, aha... semmi koze hozza, egyetlen kutatast nem olvastam, ami alatamasztotta volna. Orvosfuggo amugy, ha ugyeletesnel szulsz, sokkal nagyobb az eselyed ra, hogy nem lesz gatmetszes, vagy nagyon termeszetes szulesparti dokit kell keresni (ehhez ajanlom a Mindent a termeszetes szulesrol facebook csoportot).
2018. aug. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!