Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi idő telt el a méhnyak...

Mennyi idő telt el a méhnyak teljesen eltűnése és a szülés között?

Figyelt kérdés
35hetes kismama vagyok, erős hasi fájdalmakkal kerültem kórházba, majd kiderűlt, hogy a méhnyakam teljesen eltűnt és 1ujjnyira nyitott vagyok, baba feje erősen a méhszájon. Kapok tüdő érlelőt és infúzióba visszatartót! Mennyi esélyem van, hogy kihúzzúnk így még 2hetet? Fájdalom már nincs.

2018. aug. 31. 23:15
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

A méhszáj eltűnésének azt nevezzük, mikor teljesen kitágul, kb. 10 cm-re. Te még még baromira nem itt tartasz. Ha itt tartanál, nem írogatnál, hanem szülnél, mivel azután már a kitolási szak jön.

Neked csak el van vékonyodva, nem "eltűnt". Simán ráhúzhatsz pár napot/hetet is akár, de előfordulhat, hogy amint nem kapsz infúziót, újrakezdődnek a fájások. De tök mindegy, 35 hetesen már elég érett, nem valószínű, hogy baja lesz. Igazából ilyenkor már tüdőérlelő sem kellene...

2018. aug. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem eltűnt mèhszájat írtam, hanem méhnyakat!
2018. szept. 1. 01:13
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetetlen, hogy ezzel még hetekig elleszel, de ezt senki sem látja előre.

Saját példám, hogy kitölcséresedett méhnyakkal, nyitott belső méhszájjal, fekve ugyan, de még 20 hetet rá tudtam húzni.

Feküdj innentől, csak akkor kelj fel, ha nagyon muszáj, és akkor is csak rövid időre. Ezzel teheted érte a legtöbbet.

2018. szept. 1. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy nekem is alig volt méhnyakam: 0,5 cm volt csak. Kaptunk tüdőérlelőt mi is, de hál' Istennek nem lett belőle koraszülés.
2018. szept. 1. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

36 hetesen mar 2 ujjnyira nyiva voltam,rovidult mehnyakkal.

nem fektetett be a dokim,mivel az elso csaszar utan nagyon akartuk a termeszetes szulest.

jobb lett volna ha elobb jon kicsivel a gyerkoc.

vegul 8 nappal tulhordtam egy 2 eves mellett.

allando josloim voltak pedig,nemely eleg kemenyen fajo joslo volt.meg korhazba is bementunk 2x 37 es 38 hetesen.

39 hetesen mar bo 3 ujjnyira nyitva voltam.

vegul 8 nap tulhordassal,inditva,burok repesztessel,infuzioval sem indult el.csaszar lett

2018. szept. 1. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egy kicsit megnyugodtam ☺️
2018. szept. 1. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!