Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátmetszés ès a varrás mennyir...

Gátmetszés ès a varrás mennyire fájdalmas és hogyan zajlik? Érzéstelenítést adnak varrás előtt?

Figyelt kérdés
2018. szept. 4. 15:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
A gátmetszés az semmi, nem is lehet érezni. Ha adtak is érzéstelenítő T,, azt sem éreztem. Viszont a varrás és varratszerdés...Őszintén az egész szülés alatt nekem ez volt a legnegatívabb élmény. :/ Én nem kaptam varrás előtt érzéstelenítőt az tuti. (váci kórház) Piszkosul fájt. Illetve nem fáj, hanem szúrt, csíp, feszít, borzasztó volt. Lehet, hogy máshol adnak.
2018. szept. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A gátmetszést én meg sem éreztem, viszont a varrás jobban fájt nekem mint maga a szülés. Azthittem leugrok a szülőágyról, úgy kellett lefogni a lábamat. Kaptam érzéstelenítőt is de semmit nem ért.
2018. szept. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A metszést nem is éreztem, talán annyit utána, hogy ha nyomtam, nem feszített annyira. Nekem adtak érzéstelenítőt mikor varrtak. De a szúrást is épp, hogy éreztem. Kellemetlen volt, de mondta az orvos, h ad még ha kérek, de nem kértem, a babával voltam elfoglalva. Felszívódó varratokat kaptam, amikor szívódott fel fájt kicsit, de nem volt vészes. Pedig a hüvelyemet is varrni kellett, mert a kisfiamnak az arca előtt volt a karja,mikor bújt ki, mint Supermannek.Debl ha az egész szülést ha nézem, a vajúdás rosszabb volt.
2018. szept. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Kaptam érzéstelenítést, de kb annyi volt, mint egy szúnyogcsípés,a vágást nem éreztem, csak hallottam. A varrás kicsit kellemetlen volt, de nem volt vészes. Nekem sokkal jobban fájt maga a feltáràs (hüvely és méh átvizsgálása szülés után). Na, az tényleg durva volt. Felszívódó varrataim voltak, úgyhogy a kiszedést is megúsztam.
2018. szept. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Huha. Mi ez a feltárás? Nem is hallottam még erröl 😦
2018. szept. 4. 15:36
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én éreztem a vágást, de nem volt vészes. Varráshoz kaptam érzéstelenítőt (első szülésemnél kettőt is), mégis nagyon fájt a varrás mindkétszer. A második jobb volt egy fokkal, akkor ügyesebb is volt a doktornő. A varratszedés inkább csak kellemetlen volt, nem fájdalmas.
2018. szept. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kimondottan fájt a vágás, pedig pici 1-1,5 cm csak


A varrás előtt kaptam érzéstelenítőt, az még jobban fájt (8 szúrás a 4 öltéshez


A feltárást viszont nem is éreztem

2018. szept. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Beállok az előttem szólók sorába. A gátmetszést észre se vettem, viszont a varrás, vizsgálat, na az tényleg a legrosszabb része. Nem hiszem hogy azért mert fájdalmasabb lett volna, de akkor már semmi mást nem akartam, csak hogy visszahozzák a fiamat, békén hagyjanak, megnyugodhassak, túl vagyunk rajta, Jaa és hogy ehessek végre.
2018. szept. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%
Se a vágást, se a varrást nem éreztem. Rettegtem tőle, mert gyerekként egy baleset miatt már kellett varrni a hüvelyem, végbelem és a felet érzéstelenítés és altatás nélkül csinálták. Előre megbeszéltem az orvosommal, hogy ezt ne. Megígérte, hogy nem fogom erezni a varrást. Azt mondta, hogy a türelem a legfontosabb, mert az érzéstelenítőnek idő kell. Az első szúrás erezstelenitot éreztem, a többit nem. Azt mondta az a lényeg, hogy közel egymáshoz adja kis adagokban az érzéstelenítőt. Végigröhögtük a varrást.
2018. szept. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Gátmetszést egyszer sem éreztem, varrásnál szívtam a gázt de így is kapkodtam a fenekem.Varratszedés inkább csak kellemetlen volt.

Háromszor szültem.

2018. szept. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!