Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez ok lehet a korai szülésindi...

Ez ok lehet a korai szülésinditásra?

Figyelt kérdés

Holnap lépek a 37. hétbe, ma voltam orvosnál.

Az ultrahangon a baba súlyát 3100grammra becsülte a doktornő, és azt mondta, hogy mindneképpen inditott szülés legyen a 38. héten, mert már igy nagy a baba, nem lenne jó ha túl lépné a 3500 grammot. (nehéz lenne megszülni)


Mi a véleményetek erről?

Egészségileg minden rendben velem is és a babával is, a hasam sem túl, nagy nem vizesedem, néha fáj a hátam, illetve az ágyból már nem olyan egyszerü felkelni, de teljesen n jól vagyok.


Sok helyen olvasta, hogy ezek a becsült értékek egyáltalán nem pontosak, tehát nem is értem.. Másrészt igy elveszne az a várakozás, az az izgalom, hogy mikor is indul maj dbe magától a szülés.


2018. szept. 5. 22:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
En nem engednem.. Termeszetesseg hive vagyok. Parom es tesoja 4500 g-al jottek vilagra, termeszetes uton :) szoval en nem engednem.
2018. szept. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem megy szabadságra véletlenül? Első gyerekem tippelték ennyinek 37 hetesen, szóba se került az indítás. 39 hétre született 3570 grammal, nem is nagy súly ez. Szóval nem értem... én nem mennék bele.
2018. szept. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Engem is indítottak a 38. héten. Nálam a sok méhműtét, meg a szűk medencém volt az ok.

Ha te is alkatilag szűk medencével rendelkezel, akkor ez lehet ok az indításra a te és a babád biztonsága érdekében.

De! A súlybecslés gyakran téved. Felfelé és lefelé is. És azzal is számolni kell, hogy indításnál nagy az esély a császárra. Nekem az lett; 5 óra, 2 perces fájosos vajúdás ellenére sem tágultam 1 mm-t sem.

2018. szept. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Na pont ez hívják szülés-erőszaknak. Kicsit durva megfogalmazás, de találó.


Az egész nem szól másról csak a doki kényelméről. Mert épp ügyeletes lesz, mert nehogy hétvégén induljon be a szülés, mert szabira megy stb.


(Persze ebbe most nem beleértendő a valós indokkal való indítás)

2018. szept. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem engedném. Amikor befektettek Egyeskémmel 2 hétig, akárkinek indították, császár lett belőle. Ha nincs veszélyeztetve se a baba, se a mama egészsége, minek? Attól sokkal több ismerősömnek született hüvelyi úton 4-4,5 kg-os babája, hogy ne higgyem el, nem lehet kitolni. A súlybecslés meg amúgy is egy nagy 0, nekem mindkettőt nagyobbnak mondták többszáz grammal 36. hetesen, mint amennyivel születtek 38. hetesen.
2018. szept. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Valóban ezek nem pontosak, lehet több, és kevesebb is.

"nem lenne jó ha túl lépné a 3500 grammot. (nehéz lenne megszülni)" => A 3120 g-os gyerekemet 38+4-re ugyanolyan nehéz (ha nem nehezebb) volt megszülni, mint a 3860 g-osat. Utóbbit 41 hétre szültem, és 3 nappal előtte becsültek 3300 g-ot.

A 3.babámat indítással szültem 40+2-re. Volt nehézség, elhúzódott, de olyan dolog miatt, ami indítás nélkül is fennállt volna, és utólag mondta a doki, hogy szerencse, hogy nem vártunk tovább, mert gond is lehetett volna belőle.

2018. szept. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

:o

Hat, nezd.. Testverem 4700g-al szuletett.

Párom 4500g-al. Gyermekem 4200 g-al.

Anyukam annyira rohamosan szulte meg testveremet, hogy majdnem a mentőben lett meg. Nekem masodik baba, 3ora alatt szuletett meg. Anyosom csaszarral szult, mert miomaja volt. Nekem nem ajanlottak, de nem is fogadtam volna el.

2018. szept. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez az "orvos " ki akarja használni a befolyásolhatósagodat, ne hagyd magad! Amúgy megirhatnad a nevét, szegyellheti magát...
2018. szept. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!