Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi ideig tart egy fájás?

Mennyi ideig tart egy fájás?

Figyelt kérdés

Közte van szünet, ugye.

De maga a fájdalom milyen hosszú?


2018. szept. 14. 20:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Ez érdekelt engem is, doki azt mondta kb fél - 1 perc. A jósló ennél rövidebb ideig tart vagy rendszertelenül ismétlődik csak.


De biztos lesz aki jobban tudja mert már átélte.

2018. szept. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nekem kb 30 mp volt
2018. szept. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Igen, olyan fél-1 perc. Egyre hosszabb. Szerencsére elég rövid ahhoz, hogy tudd, hogy mindjárt pihenhetsz egy kicsit:)
2018. szept. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
30-90 mp, egyre hosszabb, ahogy durvul a dolog.
2018. szept. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
*a 90 mp már a szinte egybefüggő kategória szerintem. Bár szültem 2x, akkor már nem volt kedvem mérni.
2018. szept. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Akkor az végül is nem "annyira" vészes nem?utana jön pár perc pihenő.

Készülök nagyon a szulesre, mire szamithatok, mindent tudjak. 36. Hét van most

2018. szept. 14. 20:25
 7/20 anonim ***** válasza:
Amikor még van párc perc pihenő az nem annyira vészes. Amikor már szinte egybefügg..háát..de akkor már nincs sok vissza:)
2018. szept. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Csak a legvege a gázos?
2018. szept. 14. 20:46
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 percesekkel indult be a vajudas, akkor volt egy-egy fajas 40-45 mp.

Ahogy surusodtek, ugy lettek egyre hosszabbak, 2 perceseknel volt egy perces. Akkor meg a ferjem merte, utana mar nem.

Elvileg minel ritkabb (10-5 percesek), annal rovidebb egy-egy fajas es “gyengebbek”, de olyanokhoz nem volt szerencsem egyik szulesemnel sem, nekem a burok repedt fajas nelkul, majd amikor mar jottek az osszehuzodasok, akkor mar gyakoriak voltak es hosszuak, erosek.

Annyira nem kell orulni, hogy nem is tart olyan sokaig. Hullamszeruen jon, egyre erosodik, a csucspont ugy tunik kozben, hogy sosem er veget, majd gyengulni kezd. De mire felfogtam, hogy tenyleg lement a fajas, utana annyi idom volt, hogy vagy ittam par kortyot, vagy pozt valtottam, vagy csak pihentem picit es mar ereztem is, hogy kezdodik ujra.

Az utolso egy ora a vajudasbol nekem egybefuggonek tunt, hiaba volt elvileg piheno ket fajas kozott, annyira rovid volt, hogy nem vetgem eszre. Es akkor nekem mar egyszerre volt vajudasos gorcs es nyomasi inger is, azt sem tudtam, hogy melyik rosszabb. :)


A jo az egeszben, hogy minel gyakrabban es minel jobban, tovabb faj, annal kozelebb a vege. Legalabbis en ezzel “nyugtatgam” magam a pihenok alatt es azt mantraztam, hogy a fajas tok jo dolog, az nyitja a mehszajat. Magyarul megadtam magam... utana mentalisan mar konnyebb volt az elso szulesnel, a masodiknal mar eleve igy alltam hozza.

2018. szept. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Az utolsó kérdésre vàlaszolva, minél jobban közeledsz a végéhez, annál "gázosabb". De nem egyformàk a szülések. Az utolsó órák azért már általában elég nehezek. Mindenesetre a kitolás már jobban elviselhető fájdalom, nekem legalábbis az volt, és a legtöbben ezt mondják. Az már megkönnyebbülés.
2018. szept. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!