Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Régen hogy jelentették be a...

Régen hogy jelentették be a rokonoknak, család tagoknak, hogy a kisbaba megszületett nő meg szült?

Figyelt kérdés
1990-2000 évek

2018. szept. 29. 09:53
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Telefonon.
2018. szept. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Mi végigtelefonáltunk mindenkit.
2018. szept. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Telefon, távirat, képeslap, felhívta a nagymamát azt meg végig látogatta az ismerősöket.
2018. szept. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%
Személyesen, családi ebéd alkalmával:D
2018. szept. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

Régen.. :D de aranyos vagy, hány éves vagy? :)


Én most sem facebookon tervezem közölni, hogy megszületett a fiúnk. Akinek kell majd telefonálunk, mindenki más ráér megtudni. Nekem nincs is nyoma a várandósságomnak a közösségi médiában.

2018. szept. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
Na ilyenkor nagyon öregnek érzem magam 😂😂😱. Postagalambbal elküldték viaszos pecséttel lezárt pergamenre írva.... 🙄
2018. szept. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%
"Régen" nem volt facebook, meg internet se nagyon, ennyi volt a különbség, vezetékes telefon viszont volt már kb. az ötvenes évektől.
2018. szept. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%

2000-es években sms-ben.


1990 vezetékes telefon, képeslap

2018. szept. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
89%
Először azt hittem, ilyen 1900-as évek elejére gondolsz 😆... aki fontos volt és volt telefonja azt felhívták, akinek nem, vagy aki kevésbé volt közeli hozzátartozó, de jóban voltak, azoknak küldtek levelet/képeslapot.
2018. szept. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%

Akkor a 11 éves fiam is "régen" született :D Facebook még nem volt :) Sms-t küldtem a barátoknak, távolabbi családtagoknak, a közelebbieket felhívtam.

Öcsém 1990-ben született, én három évvel korábban, telefonon értesítették a rokonokat a szüleink. Sőt, anyukám mesélte, hogy akkor még ugye nem volt elterjedt az apás szülés, úgyhogy az apukák a szülőszobát hívogatták időről időre, ha éppen munkában voltak, hogy mi a helyzet. És ha már azt a választ kapták, hogy célegyenesben van a baba, akkor bementek, és vártak a folyosón.

Az egyik osztálytársam anyukája a 90-es évek végén szülte a kisebbik lányát, veszélyeztetett terhesként az utolsó hónapot a kórházban töltötte. Osztálytársam a suliból sokszor felhívta a kórházi nyilvános telefonon, hogy érdeklődjön, mi a helyzet vele.

Hát így ment ez akkoriban.

2018. okt. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!