Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A vajúdás, szülés hasonlít...

A vajúdás, szülés hasonlít egy durva vesegörcsre?

Figyelt kérdés
Nos, nekem 19 évesen két oldali vesekövem volt. Egyikben 11,másikba 14 kicsike kő. 5 napot görcsölt. Hol az egyik oldal, hol a másik. Nagyon fájt, de nem tudtak megműteni. Egy nap 4szer volt görcsöm, hányással együtt..6. napon átszállítottak egy másik kórházba és ott vesemosást csináltak, de nem sikerült, annyira beragadak hogy azonnal meg kellett az egyik vesémet műteni. Nah, szoval borzalmas élményeim voltak, és nagy fájdalmaim. Azt mondta,ha ezt tuleltem a szules ehhez képest semmmi sem lesz. 35 hetes vagyok, kicsit aggódom. Lehet ezt hozzá hasonlitani?

2018. okt. 2. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt vesegörcsöm, bár nem hányással, és szültem is már. Nem ugyanaz kettő. Intenzitásra nekem az előbbi rosszabb volt, már csak azért is, mert nem tudtam, mikor lesz vége. A szülésnél a vajúdás fájt nagyon-nagyon, a tolofájások már számomra könnyebbek voltak.
2018. okt. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Nem, nem hasonlít. Mindkettő tud baromira fájni, de nem ugyanúgy.

Semmi értelme összehasonlítani a különböző fájdalmakat, a vajúdást sok mindennel próbálják összemérni, gondolom a könnyebb rákészülés végett, de igazából nem hinném, hogy releváns volna bármivel összevetni. Ahogy egy jó kis sorozatban mondta az egyik szereplő, a vége fele olyan, mintha egy láda dinamiton próbálna spárgázni az ember és egy vonat készülne kitolatni a lába közül, nos nem vitatkozom, biztosan lehet ilyen is, ennél simább és nehezebb egyaránt.

2018. okt. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem visszagondolva a vesegörcs ezerszer rosszabb volt. Még most is emlékszem,honnan indult ki,hova sugárzott. De nem lehet összehasonlítani a szüléssel,hiába hívják fájásnak,az inkább egy más tudatállapot. Biztos,hogy fájt,mert arra emlékszem,hogy kiabáltam,de csak a varrás fájdalmait tudom felidézni.
2018. okt. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Epegörcsöm volt, több is. Olyan is, amikor nem hatott az injekciós fájdalomcsillapító. Azt mondom, hogy az rosszabb volt, mint a 3 szülésem.
2018. okt. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem,mert a szülést is szeretném úgy átélni ,mint a vesegörcsöket. Soha nem kiabáltam, nem sírtam, pedig volt olyan,hogy hajnalba lehányva négykézláb másztam be a szüleimhez, hogy nem jól vagyok. Nem szeretnék szülés, vajúdás közben kiabálni, vagy látszatott adni,hogy nem bírom.
2018. okt. 2. 18:21
 6/8 anonim ***** válasza:
a természetes szülést fájásokat igaziakat,minden nő menstruácios görcshöz hasonlitja
2018. okt. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is rosszabb a vesegörcs!
2018. okt. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%

Volt vese görcsöm kő miatt és szültem is már.

Korábbinál nagyon sírtam, ha megmozdultam még rosszabb volt, a vajjúdáskor csak egy halk "aztarohadt" hagyta el a számat. Ahogy előttem is írták, más tudatállapot, a vajjúdás fájdalmát természetes fájdalomként éltem meg, tudtam hogy ennek így kell lennie, a vesegörcsről viszont, mivel még előtte sose volt, nem tudtam hova tenni, nagyon megijedtem és féltem

2018. okt. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!