Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Beindul a szülés akkor is, ha...

Beindul a szülés akkor is, ha anyuka beteg, vagy ilyenkor tudja a szervezet, hogy pár nap haladék jót tenne?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokra lennék kíváncsi, szült-e már valaki betegen? Ilyenről én még nem hallottam, de az nem jelent semmit.

Azért merült fel bennem, mert már bármikor szülhetek, viszont elkaptam valami vírust, és nagyon oda vagyok. Tegnap éjjel alig aludtam a náthától, viszont sorra jöttek a jóslók, én meg csak arra tudtam gondolni, hogy te jó ég, csak ne most :D



2018. okt. 11. 14:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen beindulhat. Miből gondolod, hogy pár nap haladék jó lenne? Kinek lenne jó? Vannak vírusok, amelyek átmennek a méhlepényen át a magzatba. Ha a baba már érett, akkor épp jobb lehet neki megszületni és kikerülni a beteg környezetből.

Ezért van az is, hogy ha valami miatt elfolyik a magzatvíz, többnyire beindul a szülés. A magzatvíz elfolyt, a magzatburok elszakadt. Idő kérdése, hogy baktériumok jussanak fel a méhbe. Mielőtt ez bekövetkezik, a szervezet a kisebbik rosszat választja és inkább megszületik a gyerek kicsit korábban, de elkerüli a fertőzést.

2018. okt. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Be. Egyik barátnőm is hót betegen szült.
2018. okt. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van ismerősöm, aki lázasan szült.
2018. okt. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nyilván nem komoly fertőzésre gondoltam, hanem olyanra, amitől a kismama gyengélkedik, megfázás, torok gyulladás stb. Ha komoly lenne, kivennék császárral. A szervezet viszont túlélésre játszik, csak nem indítja meg, ha az anyuka alig áll a lábán.

De mint mondtam, tapasztalatokat várok. Nem véleményeket. Annyian szülnek télen, influenza szezonban. Csak jelentkezik valaki, hogy igen, én dögrováson voltam, mégis megszültem :)

2018. okt. 11. 15:10
 5/11 A kérdező kommentje:

Na, erről beszéltem :D

Akkor már csak az ima maradt.

2018. okt. 11. 15:12
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem betegség, de anyukám parlagfű szezonban napi 100-as zsepit elfogyaszt simán. Augusztusi vagyok, az a nyár volt az egyetlen, amikor semmi baja nem volt. Amikor én szültem, egy szobatársam mondta, hogy náthásan kezdett vajúdni, de teljesen elmúlt minden, nem köhögött, nem folyt az orra, lement a hőemelkedése. Én eddig csak ilyennel találkoztam. 😊
2018. okt. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
De be ám. Köhögős betegség simán beindíthatja. Barátnőmnek emiatt indult be a 36. héten a szülés.
2018. okt. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Olvastam valahol, hogy a baba normál esetben maga indítja a folyamatot, nem a nő szervezete.
2018. okt. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
Persze, hogy be. Elég élénk emlék, a mellettem levő ágyban egy beteg anyuka volt a babájával. Az idiótája persze nem tette fel a maszkot, hiába szóltak rá. Meg tudtam volna fojtani vele, amiért tojik az ő gyerekére, meg mindenkiére.
2018. okt. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Simán beindulhat. Én nagyon ritkán szoktam beteg lenni, 5-6 évente egyszer. Fiammal a terhesség végén szedtem össze arcüreggyulladást, náthát, majd torokgyulladás köhögéssel. Már csak a köhögés volt még, amikor egyezkedtem volna a fiatalúrral h még pár napot várjon, h ez is elmúljon, de nem tette. Hajnal 1kor elfojt a magzatvíz. Ami azért sem nagy buli, mert császáros lett, mivel vele sem tágultam, mint ahogy a nővérével sem. Hát mit ne mondjak, nem a legjobb élmény friss császáros heggel köhögni...
2018. okt. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!