Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért kell a szülésnek fájdalm...

Miért kell a szülésnek fájdalmasnak lennie a 21. században?

Figyelt kérdés
Még nem szültem, csak megfogalmazódott bennem a kérdés. Elég fejlett már az orvostudomány. A fájdalomcsillapításhoz meg mindenkinek joga van, mégis vannak kórházak, ahol nem adják be az EDA-t.

2018. okt. 19. 21:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%

A XI kerületi kórházban a szülésznők erre a kérdésre ezt mondták:

Mert kell a fájdalom. Kell hogy tudd mikor kell nyomni, kell hogy érezd, mit kell tenned. Hol tartasz és minden rendben van-e.

2018. okt. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%
Én szülés elôtt nem tudtam eldönteni hogy akarok-e kérni, de amikor beindult pont ezt éreztem amit az első ír: én érezni akartam hogy mi történik, úgy voltam "nyugodt".
2018. okt. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
62%
Nalunk azért mert nincs elég aneszteziológus. Ha választani kell egy eda es egy életmentő műtét között, akkor az utóbbit választják. De pl nálunk annyire hiány van belőlük, hogy néha még tervezett műtétek is elmaradnak. Vagy pl gyerekek altatásos mr vizsgálatát azért halasztják rendszeresen, mert az egyetlen gyerek aneszteziológus betegeskedik. Több anesztes lenne, akkor lenne nálunk is lehetőség EDA-ra. De sajnos nincsenek elegen.
2018. okt. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
73%

Én szart se értem az EDA-val. Kétszer szúrtak, a klinika két legjobb anesztese, mégse hatott.

Adtak gázt is, mintha sima oxigént szívtam volna.

Ennyit erről.

2018. okt. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%
Ismerős gyereke azért lett fogyatékos (oxigénhiány) mert túladagolták az edát, és nem érzett semmit.. Nagy nehezen vákuummal szedték ki.
2018. okt. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%

Nekem lehetett vna EDA-m, de nem kertem. Mindenkinek szive joga kerni vagy nem kerni. Nem szeretnek melyebben belemenni a szülés elettani folyamataiba de nekem biztonsagosabb/termeszetesebb volt ugy, hogy ereztem es megéltem a sajat szulesem. Nem volt hosszu, vagy szornyu. (nyilvan fajt, de a szervezet reakcioit tekintve ez amolyan szukseges rossz szerintem es a gyermek ugyis feledteti)


Viszont semmikeppen nem KELL fajnia, ha valaki nem akarja igy ahogy en akartam. Ez benne a jo, van akinek ugy biztonsagos. En amugy nem hallottam olyat, hogy nem adnak. Felenk nem szokas.

2018. okt. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
9%
A világ legtöbb országában választható a császár. Azt választod akkor nem fáj. Otthon meg csak le kell fizetni hozzá egy orvost.
2018. okt. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
66%

Ahol először szültem, fel sem mert bennem, hogy kérjek, ezért nem is tudom, ott volt-e rá lehetősèg. Gázt szívhattam volna, de ahhoz fekve kellett volna utána maradni, nekem meg úgy nem ment a vajúdàs. De egyébkènt nem is kèrtem volna edàt, félek tőle. Sok negatívumot hallottam már róla. Inkàbb kibírja az ember azt a fél nap szenvedèst.


Ahol most szülök majd, nincs is rá lehetősèg, pont az anesztesek hiánya miatt, nincs rà pènz.

2018. okt. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
97%

Kedves 7-es! Gondolom még nem volt császárod, szóval addig ne magyarázz arról hogy az nem fáj. Igenis fáj, főleg mikor először kell felkelni, de azért pár napig még igen kemény!


Egyébként sok helyen tényleg azért nem adnak mert nincs rá lehetőség. Egyébként mindenkinek szíve joga lenne kérni, én vajúdtam de akkor eszembe nem jutott kérni. Végül sürgősségi császár lett, nem tudom a többi részben mennyire kértem volna ha nem császár. Azért burkorepesztés után igen durva volt már.

2018. okt. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
97%

"A világ legtöbb országában választható a császár. "


Na ezt erősen kétlem. A valóság közelebb van ahhoz, hogy a Föld asszonyainak nagyobbik része örülhet ha egy bába segít a szülésüknél. Nem még, hogy kórház és ráadásul kényelmi császár.

2018. okt. 20. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!