Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Termeszetes szules eseten, ki...

Termeszetes szules eseten, ki mit kapott a fajdalom enyhitesere es mennyire segitett?

Figyelt kérdés
Csak olyanok valaszoljanak akik igenyeltek ilyet.

2018. okt. 21. 09:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én gázt szívogattam, ez ugyan fájdalmat nem csillapít, de eltompít, segít elvonatkoztatni a fájdalomtól, én szerettem, mindkét szülésemkor kértem.
2018. okt. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A masodik szulesnel probaltam ki a gazt, nekem nem jott be. A fajdalmat ereztem ugyanugy, de az erzekeimet letompitotta kb egybol, kozben az agyam jart. Ugy ereztrm magam, mint amikor egyszer tulittam magam hirtelen alkohollal es meg esznel voltam, de iranyutani mar nem tudtam magam.

Mondjuk sokaig nem tartott a dolog, mert 2 perc utan felfordult a gyomrom tole es kihanytam kb mindent, amit aznap ettem/ittam.


Tudom, hogy sokan szeretik, de en akkor se probalnam ki ujra, ha fizetnenek erte. Sokkal jobb volt kontrollalni sajat magamat mindenfele boditas nelkul. A hanyas elmenyerol pedig ne is beszeljunk...

2018. okt. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A második szülésemnél gázt szívtam de nem éreztem semmi hatását, az elsőnél nem volt semmi fájdalomcsillapítás.
2018. okt. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nospa injekciot. Nem hatott semmit.
2018. okt. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nospa szurit: nem mondanám, hogy segített rajtam.
2018. okt. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az első terhességem középidős vetéléssel végződött, oxitocinos szülés indukció lett belőle. Akkor 2x vénásan kaptam ópiátot. Az hatott. Utána nem fájt. Bár nem tudom, hogy egy sima szülésnél a baba miatt lehet-e ezt.

A másodikból lett babánk. Ott a vajúdásnál EDA-t kértem. Jó lett volna teljesen, de nekem nem sikerült jó helyre bökni, így csak féloldalra hatott, de azon az oldalamon teljes fájdalmatlanság lett, a másikon csak tompította, és nem éreztem olyan hosszan a fájásokat ott sem, csak a fájáscsúcsokat. Az, hogy a végére hogy alakult volna így, nem tudom; mert császár lett végül. Viszont az, féloldalra ható EDA-val... szörnyűséges volt, nagyon fájt.

2018. okt. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kétszer szúrtak EDA-t, nem hatott.

Kaptam utána gázt, attól meg csak belélegzés erejéig éreztem bármit is, de nem éppen azt, amire vártam. Olyan volt, mintha alkoholtól beálltam volna, de a fájdalom nem csökkent.

2018. okt. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Edát kaptam nekem semmit nem hatott talán 20 percre könnyebb volt egy picit. Gázt akkor se kértem volna,ha nem lett volna más... Nem akarnék bódult lenni nekem az az állapot rémísztő... Tuti bepánikolnék tőle. Ha előről kezdeném nem kérnék semmit,mert nem hat felesleges procedúra a mellekhatások meg számomra elviselhetetlen volt.
2018. okt. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Gázt szívtam, anélkül ki se bírtam volna, így is pokoli volt mindhárom szülésem.
2018. okt. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nincs lehetőség gyógyszeres fájdalomcsillapításra, de legalább hagynak úgy vajúdni, ahogy jól esik. Nekem pl. a meleg vizes zuhany és a labda sokat segített, illetve az is, hogy járkálhattam vagy épp lefekhettem kedvem szerint. A legjobb “fájdalomcsillapító” viszont a légzéstechnika volt.
2018. okt. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!