Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mire számíthatok hasügyileg...

Mire számíthatok hasügyileg szülés után?

Figyelt kérdés
Előtte sem volt feleslegem, pár centi hájacska volt a hasamon ,64 kg voltam. 3 hét van a szülésig vissza és 4,5kg-vel vagyok több mint előtte,szóval ez a plusz súly csak a baba. Nincs túl nagy hasam, van olyan ruha amiben nem is látszik. Még farfekvéses a kislányom, lehet,hogy császár lesz. Aki hasonlóan volt mint én milyen lett a hasa utána? 28 vagyok,első baba( tudom,hogy nem ez a legfontosabb)

2018. okt. 22. 08:52
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Császáris voltam én is. Terhesség előtt lapos, feszes hasam volt. 3 hónapos most a kislányom, és a hasamon már nem látszik, hogy szültem. Köldök felett már kirajzolódnak a 'kockák' alatta azért nem olyan tónusos, van mit megfogni rajta.

Viszont, ha nem tartom a hasfalam azzal, hogy egy kicsit behúzom a köldököm, akkor az alhasi rész elődomborodik, mert akárhogy erősítem a hasizmaimat, még mindig bő 2 ujjnyira szét vannak nyílva, így nem tart jól a hasfalam. Remélem, ezen még tudok változtatni...

2018. okt. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Én is császáros voltam, most három hetes a kisfiam. 7 kg híztam összesen, bár nem vékonyan kezdtem a terhességet.

Egy hét után mikor hazajöttünk, ugyanannyi kg voltam mint terhesség előtt. Köldök alatt maradt egy uszógumi sajna, de remélem idővel és tornával el fog tűnni.

2018. okt. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

29 éves vagyok, most 3 hónapos a babám, sürgősségi császármetszéssel született. 156 cm vagyok, 55 kg-al kezdtem a terhességet. A végére (41. héten) 64 kg voltam. 2 hét után már ruhában nem látszott a hasamon, hogy nemrég terhes voltam. Ma már a bőröm is olyan, mint előtte.


Sokat aggódtam előre, milyen lesz szülés után a helyzet, mert más testrészeken sok gyerekkori striám van. Nem kellett volna :) Az biztos segített, hogy jó volt a törzsizomzatom és erős volt a hasizmom is.

2018. okt. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Jaj, nem láttam, hogy császárra fog rákérdezni a kérdés, szóval be akartam írni, hogy én imádtam azt a pár hónapot, amikor olyan löttyedt volt a bőr a hasamon. Szerencsére szeptemberben szültem, szóval a következő strandszezonra olyan volt, mint régen. De szerettem, hogy olyan puha a tapintása, lehet 'markolni'. A kisfiam az utolsó hónapban beton-kemény volt, jó volt, hogy végre kint van.

Ha megengedsz még egy tanácsot: én már egy szülés tapasztalattal a hátam mögött a Te helyzetedben azt választanám, hogy ügyeleten szüljek dúlával. Ő az utolsó pillanatig azért fog küzdeni, hogy természetes úton meg tudjon születni a babád, de nem zárkózik el az orvosi segítségtől! Konzultálj legalább eggyel, hátha szimpatikusnak fogod találni.

Sajnos sokszor van, ha olyan az orvos, vagy olyan a napja, nem is hagyja a kismamát küzdeni. A pici, vékony csajoknál még nagyobb az esély a császárra, 'úgysem tudja alapon'. Sajnos ilyen szempontból nagyon rossz a kórházi protokoll.

Én nagyon drukkolok, hogy összejöjjön a természetes szülés. :)

2018. okt. 23. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!