Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire kell félni a szüléstő...

Mennyire kell félni a szüléstől és a vele járó fájdalomtól?

Figyelt kérdés

Nem tudom menyire bírom a fájdalmat.

38.héten járunk, (37+4) és tegnap egy nyomást éreztem és nagyon megfájdult a hasam majd abbamaradt.

Remélem tudni fogom, mikor kell menni



2018. okt. 22. 08:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem megnyugtató volt arra gondolni, hogy ha előttem is már rengeteg nő meg tudta csinálni, akkor nekem is menni fog.

A szülés közeledtének felismerését az egyik szülésznő mondta nekem a legjobban el: amikor nem tudsz mosolyogni fájás közben, akkor itt az idő.

2018. okt. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
60%

Ha elfolyik a biz, az azert egyertelmu, ha pedig fajasokkal indul, akkor azt is fel fogod ismerni.

Eg es fold a joslofajas, kemenyedes, stb a rendes fajashoz kepest.

Indulhat lassan, gyenge, ritka fajasokkal, de elobb-utobb surusodni es erosodni fog, ha lesz benne rendszer, akkor mar tudni fogod, hogy ez az.


A fajasoktol szerintem nem szabad felni. Elso gyereknel en is ledobbentem, hogy ez tenyleg durva es nem fogom birni, de azutan megvilagosodtam, hogy gyakorlatilag minel jobban faj, annal jobban nyilik a mehszaj es kozelebb a vege .

Akkor mar snnyira latni akartam a gyereket es a kezemben tartani, hogy nem erdekelt a fajas, sot, ugy alltam hozza, hogy ez kell a babahoz.

A masodik szulesnek mar ezzel a tudattal indultam es most harmadjara is “varom”, hogy elkezdodjon.

Nem kellemes, sot, de boven megeri.

2018. okt. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Áh köszönöm a válaszokat 😊

Igen a víz az egyértelmű lenne.

2018. okt. 22. 09:12
 4/22 anonim ***** válasza:
11%

Nekem nem folyt el a magzatvizem. A szülőágyon repesztették. De minden szülés más. Én is rettegtem végig, hogy borzalmasan fog fájni, meg hogyan fogom bírni a 16-20 óra vajúdást amiről olyan sokat hallottam. Mégis amikor eljött a szülés ideje, nem arra gondoltam, hogy ez baromira fáj, hanem, hogy nyomni kell mert a doki mondja. Én meglepően gyorsan szültem 15 perccel később a fiam már a karomban volt. A szülési fájdalom sem volt erősebb a szokásos menstruációs fájdalomnál.

Amúgy azért nem szültem több gyermeket( 5 gyereket akartam mindig de csak 1 van) mert úgy érzem, hogy amilyen gyors, és könnyű volt az első a többivel megkínlódnék rendesen.

2018. okt. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
81%
Én azt mondom, ha az én hiperszuperextraüberkényes anyukám hármat szült, akkor senki ne aggódjon :)
2018. okt. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Ezt jó hallani :)

Az ilyen üzeneteket a fejembe vésem, hátha segít :) :)

2018. okt. 22. 10:35
 7/22 anonim ***** válasza:
81%

Nem kell félni. Persze mindenki néha szokott

De én másodiknál már hiába tudtam h lesz pár nagyon fájdalmas dolog de igyis úgyis túl kell esni rajta.. És a végeredmény nagyon jó!!! Meg az adrenalin uralkodik majd, sodrodsz az eseményekkel és már azon kapod magad h kezedben a babád és mentek is haza :))

Lesznek fájdalmak anélkül ugye nem születik baba. De felesleges rettegned. Élvezd a terhesség és pihenj ha tudsz, a többi jön magától és minden rendben lesz. Vagy így vagy úgy!

2018. okt. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a nyugtató/bíztató válaszokat :)

A fájdalomtól függetlenül persze már nagyon várom a kis csoda babám 😊😊

2018. okt. 22. 11:54
 9/22 anonim ***** válasza:
24%
#4, ez butaság! Én hármat szültem, mind villám volt. Speciel a harmadik volt a leggyorsabb, alig értünk be a kórházba. A második lábbal előre jött, természetes úton, mire kettőt pislogtam már kint volt.
2018. okt. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Nagyon szerencsés vagy :)
2018. okt. 22. 12:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!