Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért fontos a vizsgáló...

Miért fontos a vizsgáló személynek, hogy az NST vizsgálaton mennyit mozog a baba?

Figyelt kérdés

Egyébként örökmozgó babám, NST-n meg sem mozdult a vizsgáló hölgy meg mondta hogy próbáljam meg ébresztgetni, simogatni ha tudom. "Mozogjon magától, ne kelljen erőltetni"

Miért olyan fontos a mozgás?

Egyáltalán mit befolyásol, mert a joslót értem miért nézik, a szívét is értem miért nézik, hogy milyen szaporán ver. De a mozgás alapján milyen következtetést vonják le.

Köszi előre is.


Első babás, 38 hkm



2018. nov. 13. 08:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer azt mondtak h ha mozog és leesik a szív hang, valószínűleg a köldökzsinór rá van tekeredve és az ugye baj. Biztos van más oka is de ez is egy rizikó faktor amit vizsgalnak
2018. nov. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg tudják nézni hogy mozgás közben lép e fel oxigénhiányos állapot. Amikor mozog baba felmegy a pulzusa, a hirtelen plzusleesés (110 alá) pedig oxigénhiányra utalhat.
2018. nov. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert a mozgáskor nagyobb oxigénellátás kell

Ha akkor leeesik a szívhang, akkor vagy nem jó a lepény keringése, vagy a köldökzsinóré ( rátekeredett..stb)

Vagy nem terhelhető a baba, császároznak, mert nem bírja a szülést majd


Ez csak pár példa

2018. nov. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, nekem is minden keményedésnél,mozgásnál leesett a szívhang.

Azonnal sürgősségi császár volt, de csak rámarkolgatott a köldökzsínórra, de örülök hogy semmi gond nem volt.

2018. nov. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ahogy a tobbiek is irtak, nst-n az egyik legfontosabb “neznivalo”, hogy a baba pulzusa hogyan valtozik, amikor mozog (es utana), valamint hogyan reagal az osszehuzodasra (ha van).

En pl ketszer voltam bent az utolso honapban csokkent magzatmozgas miatt, mire ctg-re kerultem addigra felelenkult a babam es mozgott sokat, a masodik alkalommal megis azt mondta a doki, hogy nem az igazi a szivmukodese mozgaskor es biztonsagosabb lenne neki kint. Pedig meg csak 37 het 6 napnal voltam...

Ha nincs eleg mozgas, akkor gyakorlatilag nem ertekelheto rendesen a vizsgalat.

2018. nov. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a terjedelmes válaszokat! :)
2018. nov. 13. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!