Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszést jobb, ha...

Császármetszést jobb, ha fogadott doki végez?

Figyelt kérdés
Terhesgondozásra magánrendelésre járok, így a szüléshez közeledve nem tudom, hogy felkérjem-e. Alapvetően természetes szülésre készültem, és nem akartam felkérni, de mivel faros a baba, valószínű császár lesz és nem tudom, hogy van-e előnye, ha felkérem. Ha ügyeletes csinálná elképzelhető, hogy csak úgy "összedobja" a munkát?
2018. nov. 13. 08:53
 1/10 A kérdező kommentje:
Győri kórházról lenne szó, ha számít. Úgy tudom elég jó orvosok vannak.
2018. nov. 13. 08:54
 2/10 anonim ***** válasza:

Én is magánrendelésre jártam, hogy ne essek ki a délelőtti rendelések miatt a munkából.Eredetileg szülésre készültem ahogy te is, de nekem is faros maradt így adta magát, hogy ő csinálja a császárt.Aztán mivel oktatókórházban dolgozik és amúgy is oda tartoztam területileg a műtétet egy rezidens végezte..persze ott volt, végig ellenőrizte a ,,tanoncot" de őszintén szólva egyrészt dühített, hogy nem szólt előre, másrészt szép pénzt kapott azért, hogy valaki rajtam gyakorolt.Felénk minden nőgyógyász normális, nyilván mert van konkurencia..így kb ugyanúgy megcsinálta volna az ügyeletes orvos is.Sőt nálam az is fennállt, mert az én orvosom kiírt dátum előtt pár héttel még nyaralt.

Mondjuk hozzá kell tennem ,hogy nem egész egy év alatt annyira meggyógyult a vágásom, hogy alig látszik és semmi probléma nem merült fel.Szóval alapvetően szépen összevarrtak.

2018. nov. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Engem fogadott doki csSzarozott, de nem gondolom, hogy lenne jelentősége. Valahogy hihetetlen, hogy fogadott orvosként szeoen var ügyeletben pedig nem.


Mivel nekem ott derült ki, hogy csaszar lesz nem volt választásom

2018. nov. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

Én is a győri kórházban voltam a császárral.

2018. nov. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Fiam nem fordult be, sőt lábtartásos lett a végére, így császár, nem volt fogadott orvosom. Alig látható, gyönyörű hegem lett.

Lányom automatikusan császár lett, szintén nem volt fogadott orvosom, meg is jegyezték, hogy milyen szép az előző vágás, sőt nem is bántják, hanem inkább felette vágnak. 2 hét múlva már alig látszott. A két vágás együtt is kb. 1 mm széles és 10-12 cm hosszú.

Most lesz fogadott dokim, mivel a harmadik császár közben megcsinálják az elkötést is, de remélem most sem lesz gond.

Egyébként nem csak a dokitól függ, hogy milyen lesz a sebed. Ha alapból hajlamosabb vagy a hegesedésre, akkor lehet, hogy csúnya lesz, hiába dolgozik szépen az orvos.

2018. nov. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Faros szuleshez nem opcio nektek felutazni Pestre a Szent Imrebe, vagy Kistarcsara? Hanyadik heten vagy? A 34. het elott meg ez boven valtozhat, es akar meg utana is. Amugy fogadott doki sem biztos, hogy szepen varr, igy en magarol a dokirol erdeklodnek korabbi paciensektol. Baratnomnek a fogadott orvosa csunyan varrta ossze, ugyhogy az sem garancia.
2018. nov. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Császárnál szerintem fölösleges. Nekem volt elsőre fogadott, mert természetes szülésre készültünk, de szintén faros lett a baba. Szerintem ugyanúgy megcsinálta volna bárki. Most a másodiknál azért van fogadott dokim, hogy ne legyen automatikusan császár. Ha nem akarnék vbac szülést, simán mentem volna ügyeletbe programcsászárra.
2018. nov. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Van az az orvos, ainél megszülheted a faros babát természetesen.

De amúgy én ügyeletesnél szültem császárral, és tökéletesen meg voltam elégedve. Mivel sürgősségi császár volt, rettentő hálás vagyok neki. Igaz, nem ácsorgott az ágyam mellett előzőleg, de erre nem is volt igényem, viszont amint baj lett, rögtön ott termett, és nem hezitált, hanem megmentette a babámat.

2018. nov. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"meg is jegyezték, hogy milyen szép az előző vágás, sőt nem is bántják, hanem inkább felette vágnak."


Akkor neked 2 heg van? Úgy tudom mindig kivágják az előzőt a biztonság kedvéért. A heg vékonyabb, mint a bőr.


Az első szülésnél fogadott doki volt és nagyon csúnya maradt a heg.

Második szülésnél másik fogadott doki volt és most szép a heg.

Szóval szerintem ha probléma mentes a terhesség felesleges a fogadott orvos. Főleg, mert több 10ezer és úgy programozza a szülést, hogy munkaidőben legyen.

2018. nov. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ha ügyeletes csinálná elképzelhető, hogy csak úgy "összedobja" a munkát?"


Mi az, hogy összedobja? Mégis melyik orvosnak lenne érdeke, hogy elcsesszen valamit? Ki akar a nyakába egy feljelentést? Senki.


Max nem megy be minden egyes nap megkérdezni, hogy hogy vagy (bár nálunk ezt még az ügyeletesek is meg szokták tenni...), de természetesen ugyanúgy fogja megcsinálni a műtétet, mint egy fogadott orvos.

A heg szépsége meg nem csak azon múlik, hogy hogy varrja össze a doki, a gyógyhajlamon sokkal több minden múlik.

2018. nov. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!