Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha szülés után a kórházban...

Ha szülés után a kórházban nem lesz tejem akkor adnak tápszert, vagy nekem kell beszereznem, mi történik ilyenkor?

Figyelt kérdés

A gyerekorvossal nem fogok találkozni szülésig, mert nem ér rá úgymond, a védőnőm meg szabin van egész hónapban, én meg már november végéig valószínűleg szülni fogok.

Kiindulva abból, hogy gyakorlatilag a kórház semmit sem biztosít itthon és egy egész bőrönddel kell majd bemennem arra a pár napra a kórházba felmerült a kérdés (amire nem is gondoltam sajna) hogy mi van h nem lesz mindjárt tejem amire azért van esély.



2018. nov. 16. 09:41
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Ahol én szültem, ott adtak tápszert azoknak a babáknak, akiknek az anyukájuk valamiért nem tudta szoptatni őket. Persze azért igyekeztek, hogy lehetőleg anyatejesek legyenek, de adtak is hozzá segítséget, korrektek voltak. De nem éheztek a babák! :) Gondolom azért ez máshol is így van, nem evidens, hogy mindenki tud majd szoptatni, még ha szeretne is.
2018. nov. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Ahol szültem, ott a szobatársamnak az első két napban nem volt teje. Cukros vizet kapott a kislánya, amikor minimális teje lett harmadnap, még le is teremtették a nőt, pedig szegény addigra már tiszta ideg volt, sírta kislányával együtt.

Az én babámnak adtak, mikor nem hagyta abba a sírást. Így utólag azt mondom, segítséget adtak volna első babánál.

De bevinni pl. csak krém, pelenka, törlőkendő kellett.

2018. nov. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első néhány napon ha nincs meg elég tej az teljesen normális, a babának van tartaléka csak az a fontos, hogy a súlya 10%ánál ne veszítsen többet. Az első néhány nap, ha akarod hogy sok (elég) tejed legyen akkor pakolgasd akár óránként mellre, hadd ingerelje. Nekem negyedik nap lövellt be. :) Pici tápszer kiegészítést kapott addig ha nagyon sírt, de csak akkor.
2018. nov. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az első 3 napban nem kell sok a babának

Cseresznye méretű a gyomra ( keress rá a neten)


25 órán áz nem került mellre a lányom, nem kapott semmit.

A tehem a hazaérkezésünkásbapján bedurrant.


De nem tudtam így lesz-e


A kórház gyerekorvosa( akitől a zárójelentést kapod majd ) tud felírni

Én is írattam


Nem kellett


Sokszor tettem mellre a lányomat.


5 hónapos kizárólag anyatejes

2018. nov. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, akkor úgymond ilyen téren nem kell készülni külön még tápszerrel.

Egyébként brutális ahogy sokszor erőltetik ezt a mellrátételt, legalábbis nekem az. Én azt gondolom hogy az anyát is kellene hagyni pihenni az első napon, mert van aki több mint 10 óráig vájúdik, a központi idegrendszer ami mindennek a központja pedig túlműködik és elfárad. Én mint epilepsziás pedig kissé aggódom emiatt.

2018. nov. 16. 13:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy hete szültem. Nem volt tejem, adtak a babának vizet és kis tápszert.
2018. nov. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére ahol én szültem, ott nem erőltették. Szopizott a szülőszobán, köszönte szépen, aztán jól bealudt. Ez este volt, végig aludta az éjszakát, hagyott volna pihenni, de én meg kimeredten bámultam, hogy vesz e levegőt, meg egyáltalán... Iszonyú éber voltam a rengeteg adrenalintól, esélyem nem volt aludni. Pedig jó lett volna! 🙄
2018. nov. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem lesz igényed az alvásra.

A hormonok tolnak elôre..


Ha kell, ha nem szorongatod a babádat, vagy csak ámulattal nézed ( a kórházban szinte mindenkinél ezt láttam.)


Éjjel a baba nem kelt csak 2 szer mégis vagy 4 szer voltam fenn

2018. nov. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!