Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A gátmetszés nektek mennyi...

A gátmetszés nektek mennyi idő alatt gyógyult be és mennyi idő után tudtatok normális szexuális életet élni?

Figyelt kérdés
Úgy tudom Magyarországon előszeretettel alkalmaznak gátmetszést, jóval többször mint ahogy kellene és fel vagyok készülve arra, hogy nálam is lesz. Nekem egyszer volt egy kinövésem a gáton és ki kellett vágni róla, utána vagy 4 hónapig borzasztóan fájt a szex és fel is szakadt, nagyon lassan gyógyult. Ezért is kérdezem hogy nektek akiknek volt ilyen hogyan gyógyult?

2018. nov. 22. 20:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem semmi gond nem volt, nem emlékszem már pontosan, de néhány hét alatt rendbejött, felszívódó varratokkal. Szex az 6-8 hét után olyan volt mint előtte. Pedig engem belülről is varrni kellett, felsértette a baba a karjával a hüvelyfalat.
2018. nov. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

2 hét után mertem megnézni mi a helyzet lent, de gőzöm sincs hol lehetett a vágás!

Szexre először kb 3 hónap után került sor, semmi gond nem volt

2018. nov. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem borzaszto volt, pedig nem is vagtak sokat, de mar a szules kozbenis ereztem, es eles fajdalomkent megmaradt az emlekeim kozott, pedig a vajudas maga is nagyon durva volt. Az eroltetett nyomastol, hasbakonyokleses kitolastol lett valoszinuleg odemas, vagy mert rosszul varrtak ossze, vadhus is nott rajta, egy 4 centis dudor volt, a mai napig az undor elfog, ha hozzaerek, pedig tobb, mint 2,5 eve szultem. Nagyon lassan is gyogyult, hetekig alig birtam menni. Eleve nemisakartam, de nem voltam olyan allapotban, hogy visszautasitsam. Legkozelebb irasban fogok nyilatkozni, hogy hozza ne merjenek erni. Azota utananeztem, es a jelenlegi ajanlas szerint az indok a gatmetszesre a faros fiubaba, nala a herei miatt. Egyebkent a repedes sem elozheto meg vele, sem az inkontinencia.
2018. nov. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
22 éve szültem és minden alkalommal bereped és vérzik, ha együtt vagyunk a férjemmel :( NYilván nem az orvos hibája, sajnos varratszedés után azonnal szétnyílt, még fel sem keltem. Másnap hegkimetszés, resutura... 4 év múlva megpróbálkoztam plasztikával, nem lett jobb. Hiába, hiányzik abból az amúgy sem nagy területből.
2018. nov. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az első után nagyon sokáig fájt, hetekig ülni sem tudtam, csak úszógumin. Meg sem mertem nézni csak egy hónap múlva, de akkor már nem látszott semmi. A szex nagyon sokáig fájdalmas volt, még síkosítóval is. És tampont sem tudtam használni egy ideig, mert még az is fájdalmat okozott.

A másodiknál nem volt metszés, mert repedtem, de nagyon ügyesen összevarrt a doktornő, 1-2 napig feszült csak, meg is néztem tükörrel még a kórházban, és nem volt semmi extra. A 6 hetes kontrollon mondta a doki, hogy nagyon szépen gyógyult. Csak az első 2 együttlét volt kellemetlen, de nem fájt egyáltalán.

2018. nov. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Szerintem ez attól függ, hogy mennyire lelkiismeretes az orvos. Nekem nem is látszik semmi. Kedden szültem, pénteken varrat szedésen mondták hogy szép a seb. Megneztem, de már akkor sem volt csúnya. A mozgás addig volt nehéz amíg ott volt a varrat. Ne félj, szerintem a kinoves más, mint egy egyenes vonalú gatmetszes.
2018. nov. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%

Ezeket a sztorikat olvasva annyira örülök , hogy császármetszést kértem !

(külföld, itt a nő döntheti el hogy szeretne szülni)

2018. nov. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Jesszus, nagyon durva amiket írtok páran. 22 év után még fáj? Akkor ott szerintem elrontottak valamit, vagy varrasodási anomália lehet, vannak akiknek nehezen gyógyulnak a sebek. Én is tartok ettől a gátmetszéstől, mert mint írtam egy kis szemölcs leszedése után is nagyon fájt hónapokig a szex és felrepedt. Egyáltalán én beleszólhatok abba, hogy ne csinálják? Alapvetően a természet úgy alkotott hogy ilyenre ne kerüljön sor, az emlős állatoknak sincs szükségük ilyenekre. Szerintem ez a háton való vájúdás miatt van, nehéz kinyomni a gravitációval ellentétesen. Azt szokták mondani az orvosok hogy ha nem metszik akkor meg bereped és az mégrosszabb. Nincs fogadott orvosom így nem ugrálhatok majd. :(
2018. nov. 23. 14:21
 9/14 anonim ***** válasza:

Persze hogy szólhatsz, nem a vágóhídon vagy, ember vagy , emberi jogokkal. Írnod kell szülési tervet, abban leírod , hogy mit szeretnél és mit nem. Ha írod , hogy nem végezhetnek gátmetszést, szülés előtt odaadod a személyzetnek, ha akaratod ellenére végeznek gátmetszést mennek a börtönbe , ezt nem kockáztatja meg senki.

Az a baj , hogy Magyarországon nincsenek tisztában a betegek a jogaikkal. Azt meg tök mindegy hogy ügyeletes vagy lefizetett orvos- e. Egészségügyi diplomám van , évekig dolgoztam otthon is kórházban, tudom szörnyű ahogy bánnak a betegekkel, lényeg , hogy legyél tisztában a jogaiddal. Egyébként van betegjogi képviselő minden kórházban, (vagy körzetben )elmehetsz hozzá beszélgetni.

2018. nov. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Van egy tobb oldalas doksi, amit a korhazban ki kell tolteni, ott nem irod ala, nem egyezel bele a gatmetszesbe. A vajudaskor addig varaz, ameddig csak lehet, a kitolas legvegere probalj beesni, hogy ne legyen idejuk az agyraparancsolni, es vagni. Lepj be a Termeszetes szules kerdezz-felelek csoportba facebookon, ott tudnak segiteni tobben is, hogy mit hogy csinalj, milyen jogaid vannak. Jogod van egyebkent megvalasztani a kitolasi pozt, egyszeruen nem ulsz fel az agyra, es kesz. Jo, ha a parod, vagy tamogato csaladtag veled lehet, es tudja, mit szeretnel, mert van olyan, hogy eroszakkal fel akarnak rakni. Ilyen esetben azonnal mondd, hogy beszelsz ugyveddel es betegjogi kepviselovel is, mert nincs joguk hozza.
2018. nov. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!