Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Még mostanában is követi a...

Még mostanában is követi a protokollt a szülészeten a Jávorszky Ödön kórház Vácon?

Figyelt kérdés
Mármint ha bemész a kórházba kontrakciókkal vagy szivárgó magzatvízzel 1 ujjnyira nyitott méhszájjal,és az első vizsgálat alkalmával burokrepesztés szülőszobára kerülés után azonnali oxitocyn bekötés következik.Rettegek a szüléstől pedig már 4. baba harmadikkal megkínoztak,nem szeretném ismét átélni.Viszont ha nem tartják ennyire a protokollt szóval ha nem akarják hogy 10 perc alatt kinnt legyen a baba, akkor nem vajúdnék itthon a gyerekek elött.Kérem azok az anyukák írjanak akik mostanában és abban a kórházban szültek.6 éve történt az utolsó kínzásom...sajnálom nem tudom szülésnek nevezni mert nem én szültem hanem az infúzió meg a hölgy aki a gyomrommal együtt préselte ki belőlem a kisfiamat.

2018. nov. 23. 12:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
29%
Orvosfüggő. És helyzetfüggő. De miből gondolod hogy pont ugyanúgy indul be és zajlik le most is?
2018. nov. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hmmm akkor nem tudod.Köszönöm a válaszod.Amúgy gondolhatod,hogy nem azért kérdezem mert semmi okom nincs rá.
2018. nov. 23. 15:07
 3/16 anonim ***** válasza:
40%
Ilyen stílussal, fogadott orvos nélkül nem vagyok meglepve a bánásmódon amiben részeséltél, ne haragudj...
2018. nov. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Neked hány gyermeked született ott?A protokollról kérdeztem.Ha érdemben nem tudsz válaszolni nem értem mit vársz?Csak a durva beavatkozásokat nem akarom.Te talán Vác környéki vagy??Első gyermekemnél egy nagyon szimpatikus fogadott orvosom volt.Pont letojta hogy mi van velem,mikor a finishben voltam.Az éppen akkori ügyeletesnél szültem mivel a méregdrága fogadottam aludt.....ezért NEM IS LESZ fogadott orvosom soha többet.De visszatérve a kérdésemre.Kérlek ha arról tudsz valamit akkor válaszolj így is rosszul érzem magam nem kell tetézni ilyen és ehhez hasonló hangvételű bunkózó kommentekkel...
2018. nov. 23. 15:39
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én Váchoz tartozom, kb 1 éves tapasztalatom van. Mindenki kedves, segítőkész, figyelnek az ember lelkére is. Én is ügyeletben voltam, semmilyen hátrányát nem éreztem, a szülésznők, az osztályos nővérek és az orvosok is rendesek, egyedül a csecsemősök közt vannak furák. Siettetni szeretnek, igen, de ha nem ilyen szílusban beszélsz velük, ők sem így fognak hozzádállni.
2018. nov. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%

Most komolyan nem ertem milyen stilusrol beszeltek..

Tok normalisan irta ki a kerdest, semmi kivetnivalo nincs benne.

2018. nov. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%
Én ugyan nem ott szültem most, de pont azért, mert nem jókat hallottam. Ráadásul még a kórház honlapján is írták hogy első szülésnél protokoll a gátmetszés (máshol megúsztam). Ebből kiindulva nem hiszem hogy ne kötnék be egyből az oxit, az még jobb kórházakban is jellemző sajnos. Én azt is megúsztam de nem Vácon! Inkább mentem 40 km-re.
2018. nov. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat sajnos akkor ilyen téren (uzsi után-vacsi elött kinnt legyen a baba)semmi nem változott...

sokan vajúdtak otthon ahogy olvasgattam már máshol.

Remélem jó lesz.

2018. nov. 23. 22:03
 9/16 anonim ***** válasza:
66%

Első vagyok. 2 gyereket szültek Vácon, legutóbb 5 hónapja. Mindkétszer ügyeletben.

Hiába válaszoltál nekem kicsit bunkón ennél többet nem tudok segíteni. ORVOSFÜGGŐ! Mit nem ertesz ezen? Van 10 orvos jelenleg. Van akinél borítékolható kb, másnál nem. Igaz nekem nem pont így zajlott, kicsi az esély hogy nálad is pont hajszálra ugyanígy lesz, de egyszer sem kaptam oxitocint. Nyisd ki a szád és mondd el hogy ha van más mód akkor szeretnéd elkerülni ezt. Néma gyereknek anyja se érti a szavát.

2018. nov. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
3 gyermeket szültem már ott nem leszek nagypofájú meg bunkó velük mivel ha nem tudnád úgyis az övék az utolsó szó.Utolsónál kértem sőt könyörögtem hogy a beindult szülésemet ne pörgessük fel.Gyurkovics 23:30-ra valami egészen mást tervezett.Az oxitól teljesen elvesztettem a kontrollt,szétrepedtem (nem írnám le hogy mikkel jár ez a mai napig is) a kisfiam szívhangja eltűnt majd belekakilt a kíntól a méhbe mikor kinyomtam.Elfertőzött 15 hétig genny jött ki belőlem és tudom hogy miért.Én hülye barom szivárgó magzatvízzel bementem idejekorán mert féltem hogy fertőzést kap a baba.Kapott is de nem a szivárgás miatt.Van összehasonlítási alapom 2. gyermekem is ott született be voltam fektetve túlhordás miatt.Viszont mikor beindult a szülés az akkori ügyeletes szülésznő segített a vajúdás alatt.A mai napig visszhangzik egy mondat amit 9 éve mondott...hidd el jobb lesz ha itt szenvedsz,nem akarsz még orvos keze közé kerülni.Sokkal tovább tartott mint oxival meg burokrepesztéssel DE ő megszületett(!!!) nem akartam elhinni, hogy ez ilyen is lehet.Soha nem voltam híve ezeknek az alternatív, otthon szüléses dolognak de úgy gondolom hogy a természetes vajúdást nem kéne befolyásolni.Te a két gyermekedet gondolom úgy szülted mint én az elsőt és harmadikat... először azt hittem ez a természetes az indítás,száraz szülés hogy az orvos vért izzad hogy kinyomja belőled a gyereked.Pedig nem.
2018. nov. 24. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!