Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Természetes úton történő...

Természetes úton történő szülés lehet a kismamának, ha állandó szemüveges?

Figyelt kérdés
2018. nov. 27. 19:51
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Természetesen igen
2018. nov. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Persze
2018. nov. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Persze
2018. nov. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Én is szemüveges vagyok. Mindhárom terhességemnél megkérdezték, hogy hanyas a szemem, de szóba se jött, hogy nen szülhetek simán.
2018. nov. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Igen. Pusztán a szemüvegesség nem indok a császármetszésre.

3 gyerekem van, mind természetes szülés volt, 10 éves korom óta vagyok szemüveges, 14 éves korom óta nem változott a dioptria: -2,5 illetve -5,5.

2018. nov. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

Na, azért ez nem ilyen egyszerű.

Attól függ milyen erős a szemüveg - 10 fölött már nem engedik. De több dologtól is függ, szeméssze kell megbeszélni. Aki írta, hogy - 2,5 na a semmi , persze azzal lehet simán szülni. Nekem - 8-as volt, azzal is lehetett volna, más ok miatt lett császár.

2018. nov. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%

A hüvelyi szülés elvileg retinaleválást okozhat. Korábban ezt a kockázatot a dioptria alapján becsülték, -5 volt a határ. Sok szülészeti tankönyvben ez szerepel és a szülészeknek ez rögzült. A szemészek egy része is elég vaskalapos.

Valójában a retina állapota számít (a súlyos rövidlátók esélyesebbek retina eltérésekre, de nem mindenkinél van ilyen).

Keresni kell egy színvonalasabb szemészetet (pl egyetemi klinika), és ők vizsgálat után adnak igazolást, ha szülhetsz hüvelyi úton.

A szülés előtt 1-2 hónappal érdemes menni.

Velem most történt meg mindez, magas dioptria ellenére egészséges a retinám. A szemész szerint így kockázat szempontjából olyan mintha nen lennék látássérült.

Ha olyan a szülész még így is betarthat, ezért ezt az orvosválasztásnàl érdemes tisztázni.

2018. nov. 28. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vannak bizonyos szembetegségek, amik akár szemüvegességgel járhat, aminél nagyon kockázatos lehet a természetes szülés. Ha ilyen szembetegséged lenne, egészen biztos lehetsz benne, hogy tudsz róla. A szemüvegesség még nem jelent orvosi szempontból látássérültséget, annál sanszosabb.
2018. nov. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne írjatok már hülyeséget.

Ideggyógyász vagyok, a kettővel ezelőtti kommentemet az egyetemi klinikán dolgozó szemész szakorvos volt csoporttársam tájékoztatása alapján írtam, mivel magam is várandós és rövidlátó vagyok.

Erre a kérdésre a válasz nem valaki véleménye vagy pillanatnyi ötlete...

2018. nov. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!