Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért van egyre több komplikác...

Miért van egyre több komplikáció és egyre több nehezebben szülő nő?

Figyelt kérdés
Anyukám és az ő korosztálya mind azt mondja kibírható, hamar túl volt rajta stb. Az én korosztályom és az ismeretségi körömben most az éven 15 nő szült. Egytől egyig azt állítja majdnem belehaltak. Ebből csak 4 természetes szülés volt. A többi császár, komplikációkkal, Orvosi hiba,kora szülöttek, nagy fájdalom, 20 órás vajúdás után császároztak csak stb. Egyre jobban megijesztenek, félelemmel gondolok a szülésre, pedig még csak tervben van nálunk baba.

2018. nov. 28. 21:28
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Bocsi kihagytam,23 L
2018. nov. 28. 21:29
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Kicsit túlzás amit írsz. Nem olyan rossz a helyzet, a császár aránya sincs ennyi. De az biztos, hogy a fogadott otvosok korát éljük, ami nem mindig előnyös. Sokszor próbálják az orvosok gyorsítani a szülés menetét hormonokkal (oxitocin), amitől sokszpr csak felelslegesen fájdalmasabb lesz a szülés, de nem biztos hogy gyorsabb, viszont a szülő nő hamarabb kimerül...
2018. nov. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

Ja és persze az idő mindent megszépít és minden sebet begyógyít.

Nem mindegy, hogy 2 hete szülésélményről beszél vki, aki a gátsebbtől még alig tud ülni vagy 20 éves visszaemlékezésről van szó.

2018. nov. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%

Akkor is volt ilyen hidd el

Anyukàm korosztályából volt aki olyan horrort mesélt..

Viszont idővel megszépülnek a solgok, ha nem emlékezetes komplikáció történt.



Körmyezetemben van ilyen is olyan is.. De több a nirmális szülés.


Szerintem nem mindegy ki mit hogyan él meg..


Itt mondják hogy

EDA

epidurál

Stb


Nekem meg sem fordult a fejemben

Sem előtte sem közben


Nagyon nehéz szülésem volt.

Bár magam nem éltem meg rosszul.

A doki sajnálkozva momdta hogy a 2. Könnyebb lesz valószínűleg, és hoy nem vette el a kedvemet ez az élmény a többi gyerektől reméli


Akkor gondolhatod


Simán kibírható.


2 pillanat volt amikor a fájdalom sok volt


Amikor az izolóntágulófájásnál a baba feje beállt

Akkor még poénkodtam a férjemnek hoy most szokták a nők mondani, hogy soha többet nem szülnek.


A másik, az utolsó tolófájás előtt, amikor a baba feje már kinn volt..csak a válla nem..



Vákuumos, gátmetszéses, hasból kitenyerelős szülésem volt


2 órával később megfésködve átöltözve vittem a babámat..


3. Órában fogadtam a szüleimet a kórházban...

Tehát nem volt semmi bajom

Tudtam ülni a varratoktól is...

2018. nov. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
57%
Lehet hogy az egészségügy színvonalával arányos a komplikációk száma.
2018. nov. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Normális


Dolgok


Mondtam


Utolsó táguló


Bocsánat

2018. nov. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
55%

Azért is, mert régen nem számított annyira a gyerek élete. A csecsemő halálozás is nagyobb volt.

Nem volt ennyi vizsgálat. Pl. toxemia miatt ma egyből visznek a műtőbe. Régen nem figyeltek rá. Jobb esetben túlélte a baba.

Én úgy tudom a 80as években kezdett elterjedni a császár Mo-n (akkor kezdték a bikinivonalnál vágni).

2018. nov. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%
Régen is voltak, anyukám 85-ben szült engem. Burokrepesztés, a szívhang alig észlelherő, vákuum, köldökzsinór rámtekeredve. Amikor megszülettem nem sírgamfel, nem adtak oda anyának, hanem elvittek valahová. Akkor is voltak horror esetek.
2018. nov. 29. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
62%
5-ossel ertek egyet, Hollandiaban meg Daniaban erdekes modon nem ez a helyzet, ahol a haboritatlan szulest tamogatjak, nem a minel tobb beavatkozast, raadasul sokszor nemhogy keres nelkul, hanem keres ellenere. Pl. a legtobb helyen meg most is fekve kell lenni a kitolashoz, ami sokkal hosszabba es fajdalmasabba teszi, csak azert, hogy rutinszeruen elvegezhessenek egy ujabb, az esetek tobbsegeben indokolatlan gatmetszest, vagy iranyithassak kivulrol, hogy mikor nyomjon a no. Nonszensz.
2018. nov. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%

1. A nők jó része nem is akar hüvelyen keresztül szülni. Egy részük alapból lezsírozza a császárt, aki meg nem, az sem fog hüvelyi úton megszülni, ha nem akar. Az, hogy fél tőle, nem akarja, totál leblokkolja az egész folyamatot. Ilyenkor jön az elhúzódó tágulás, a cervix dystocia stb. Legalábbis én ezt látom.


2. Mivel egyre több a per, az orvosok nagyon defenzív orvoslást folytatnak. A legkisebb gondra is inkább mennek a műtőbe, minthogy kockáztassanak.


3. Császármetszések után eleve kisebb az esély a hüvelyi szülésre, plusz a megelőző császár olyan komplikációkhoz vezethet (mélyen tapadó lepény, elölfekvő lepény), amik predesztinálják a következő műtétet. Tehát ez egy kicsit öngerjesztő folyamat.


4. Régebben az emberek kapálgattak a kertben szülés előtt, és bementek akkor a kórházba, mikor már k.vára fájt. Jellemzően 5-6-7 centivel.

Manapság a kismamák egyfolytában magukat vizslatják, ha egyszer görcsöl egyet a hasuk, már rohannak az ügyeletre. Emiatt egy rakás szülésből lesz igazából indukció, mert be sem indult normálisan, de ha már bejött és elérte a 2-3 centit, rögtön szülésnek nyilvánítják, és ha nem halad, akkor tesznek róla, hogy történjen valami.


5. A "fogadott orvos" mizéria is közrejátszik. Nyilván az orvosnak érdeke, hogy valamennyire irányítsa a szülések időpontját. Inkább beindítja akkor, mikor ügyeletes, minthogy ügyelet után kelljen pluszban bent lenni. Fokozottan érvényes ez, ha sok terhese van, mellette magánrendel.


6. Egyre idősebb korban szülnek a nők. Ez hajlamosít alapból egy csomó komplikációra (hypertonia, diabetes), ami egyenes út a császárhoz, plsz lehet szépíteni, de biológiailag az első szülés optimális ideje 18-30 éves kor. Később a szövetek kevésbé rugalmasak stb.

2018. nov. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!