Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor érzem már erősebb...

Mikor érzem már erősebb méhösszehúzódást otthon akkor mi a legjobb teendő?

Figyelt kérdés
Egész pontosan arra vagyok kíváncsi, hogy ilyenkor csak felhívom a páromat hogy jöjjön értem munkahelyről és bemegyünk az összekészített cuccaimmal az illetékes kórházba? Ott meg az információs pultnál nyögök hogy vájúdom aztán megmondják hanyadikra, hova menjünk? Hogyan működött ez másoknál? Bugyuta kérdésnek tűnik, de nekem nem teljesen az.Uzsoki kórház amúgy.

2018. dec. 3. 10:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Azért ez nem szokott ám ilyen gyors lenni. Ha szabályosan 8-10 percenkén érzed már az erős összehúzódásokat, akkor el lehet indulni a kórházba, de nyögni még nem fogsz ne aggódj :) ... majd ha másfél percesek lesznek
2018. dec. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a doki, hogy 2 órán át tartó 4-5 perces fájásokkal menjek a kórházba. A szülészetet keressem, az ott megvizsgáló ügyeletesnek pedig mondjam, hogy van fogadott orvosom, és ő hívja majd.
2018. dec. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Persze nem a nyögéseken van a hangsúly. Nekem nincsen fogadott orvosom, szóval senkit nem tudok értesíteni. Ilyenkor megmondják hogy menjek fel a szülészeti osztályra?
2018. dec. 3. 10:57
 4/8 anonim ***** válasza:
Megvarod, mig annyira faj, hogy mar olyan fel-1 oraja minimum hangosan karomkodsz (es meg onnan is lehet sok ora, mire kijon a gyerek), akkor szolsz a parodnak, hogy jojjon (nem kell sietnie), bementek a korhaz szuleszetere, kitoltod a papirokat (oxitocin adasat, gatmetszest, hasbakonyoklest en nem irnam ala a helyedben), akkor bemehettek vagy a vajudoba, vagy rogton szuloszobara. Ha teruletileg ehhez a kirhazhoz tartozol, akkor nem kell elore bejelentkezni, csak bemesz. Ha nem, akkor minden korhaznal mashogy van, erdemes belepni az Uzsokiban szultem fb csoportba, ott konkretabban is tudnak valaszolni.
2018. dec. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bementek a kórházba, be kell jelentkezni a recepción, mondod hogy fájásaid vannak, onnan felküldenek a szülészetre, ott is elmondod miért jöttél, az ügyeletes doki megvizsgál, eldönti hogy ebből lesz e szülés. Ha lesz, szülőszobába küld. Ha nem,hazaküld vagy befektet, vagy még ottart néhány órára megfigyelésre, nstre.
2018. dec. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Holnapra vagyok amúgy kiírva, de még nincs jele. Ctg-re kell mennem csak a kórházba, aztán elvileg 2 naponta bejárni ctg-re, amit nem szeretnék, főleg azért mert túlhordani sem szeretném, másik meg az hogy tömegközlekednem kell plusz egy csomót gyalogolnom a kórházig, ami nekem már nagyon nem kényelmes és szerintem nem is egészséges már most a végén.

2018. dec. 3. 12:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem itthon volt a férjem mikor kezdődtek a fájások. Éjszaka mentünk be, nem volt recepció, így egyből fel a szülészetre. Csengettünk, jött az ügyeletes szülésznő, onnan már ment minden magától.
2018. dec. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kotelezo a 2 naponta ctg, tulhordas pedig csak a 42. het utan van, addig csak terminustullepes. A ctg-zes csak arra jo a 42. het elott, hogy bent fogjanak foloslegesen a korhazban, vagy a joslok alatt jujj, leesik a szivhang, gyorsan csaszar... Nem kell bemenned elobb, ha nem akarsz. Nincsenek kotelezo vizsgalatok, csak nekik kotelezo felajanlaniuk, mint lehetoseg.
2018. dec. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!