Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek túlhordása volt hogyan...

Akinek túlhordása volt hogyan zajlottak az orvosi vizsgálatok, megindították-e a szülést, mekkora lett a baba mérete, mennyire volt fájdalmas?

Figyelt kérdés
Egyszerűen izgulok a túlhordástól. 40.hetet beöltöttem. Nem érzek semmilyen összehúzódást,ctg-re kell mennem holnap,de nem hiszem hogy befektetnek,csak minden nap járnom kell a kórházba, de azt meg nem akarom igazából, mert sokat kell sétálnom és buszoznom, nincs jogsim, fárasztó már. Nincs orvosom, ,tehát még csak el se tudom nagyon intézni. Azt olvastam, hogy a kisebb termetű nőknél (méret,súly) hamarabb meg szokták indítani. Nem tudom ez mennyire igaz. Attól is félek, hogy nagy lesz a baba. Nagyobb lesz a baba ebben az esetben? Fájdalmasabb a szülés ha beindítják?

2018. dec. 3. 20:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

engem a 40.betöltött hėtnėl befektettek. a kórházban napi 2szer volt nst, ės nėztėk a magzatviz tisztaságát.

1hėtig vártak hogy magátol beinduljon, de mivel semmi nem törtėn inditottak. elöszōr nagyon gyenge fájasok voltak, majd órãkkal kėsőbb erősōdtek. de kibirhato volt. mivel semmit nem tágultam,ės a vėrnyomasom magas lett, a szivhang meg lement igy császár lett vėgül. sulya 3200 gr es 52 cm

2018. dec. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

A fiammal a kiírt napon megkérdezték, hogy befekszem-e, vagy vállalom, hogy minden nap bejárok. Mivel nekem gyalog is 10 perc a kórház, kocsival 2, így bejártam. Minden nap nst, kétnaponta amnioszkópia, összesen 4-hez volt szerencsém. 41 hetesen akartak indítani, de 40+6 naposan, amnio után elfolyt a magzatvíz. 3060 g 52 cm volt.

Ekkor volt egy másik kismama, aki szintén túllépte a terminust, ő mondta, hogy befekszik, mert nem tud bejárni. Buszoznia kell, nem minden nap tudják hozni kocsival.

A lányom 40+2 született, de akkor nem kérdeztek semmit, csak mondták, hogy ha nem történik semmi 41 hetesen befekszem és indítanak. Nem került rá sor, otthon fájásokkal kezdődött a szülés. 3180 g 56 cm

2018. dec. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
első vagyok:a másodikat csak 3nappal hordtam tul, de ott magátol indult be viszont erősebbek voltak a fájások. simának indult, de aztan az is császár lett.
2018. dec. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
40+6 hetesen indítottak, nem tágultam semmit. Doki megvizsgált, kiderült hogy arctartásos a kisfiam így császár lett.
2018. dec. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, lemaradt hogy 3300g és 52 centivel született a kisfiam.
2018. dec. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Betöltött 40.héttől mindennap nst, 40+5 befektettek. Ballonos indítást próbáltak mert előző babám császáros volt. De nem értünk el vele semmit. Se tágulßs, fájás semmi nem volt. 41+0 császárral született a 2.is. 3850gr.al.
2018. dec. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
41. héten kellett befeküdnön, szerdai napon. Hétvégét kivéve minden nap próbáltak oxitocinnal indítani. Semmi reakció. Minden nap nst. Rá egy hétre keddről szerdára UH alapján szinte eltűnt a magzatvíz (mai napig nem tudom hogy folyt el észrevétlenül). Aznap megint kaptam oxit. Fájástól kezdve 3 és 3/4 óra volt az egész. Burkot repesztettek és nem akartam tágulni. Majdnem császározni akartak, de az utolsó pillanatban mégis sima szülés lett. A kitolás abszolút nem fájt, Számomra az utómunka volt kellemetlen, kicsit repedtem, varrni kellett. 3990gramm és 54 centi volt a fiam. A tesó januárban érkezik...kiváncsian várom hogy lesz. :)
2018. dec. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
40. héttől naponta nst, 41. héten magzatvizet is neztek. Nyakdugo kijott de semmi ezen kívül. Ket nap mulva befektettek, kivizsgálás és mondtak hogy holnap császár mert harantban van. Egy percig sem voltak fajasaim..
2018. dec. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
40+3nál befektettek, napi 2 nst + áramlásvizsgálat. 41en kellett volna főorvosi vizsgálatra menni, amin eldöntik, mi legyen. Kislányom nem várta meg a reggelt, éjjel kibújt, 4 óra alatt. 3340 g, 48 cmel.
2018. dec. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nst-k voltak, aztan a dokim is vizsgalt.

A 41. héten be kellett feküdnöm, nem volt semmi fàjàsom, aztán ott voltak oxis próbàlkozások, posék (terheléses nst, infúziót bekötnek, de csak keményedtem tőle, amikor vége lett, elmúlt).

Végül 10 nappal kèsőbb (40 héthez képest) èjjel elfolyt a víz. Aznap már épp indítani akartak.

Oxit bekötötték, 2 óra múlva durva fájàsok lettek, 6 óràn át, vègül nehezen, de simàn született a fiam.

3640 gr

55 cm

2018. dec. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!