Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire fáj az epidurális...

Mennyire fáj az epidurális érzéstelenítés? Van itt olyan aki nélküle szült?

Figyelt kérdés
Nem sokára szülök, nagyon félek tőle de az injekciótól sokkal jobban. Most azt mondom hogy nem akarok szurit. Akkor máshogy fogom látni? Mennyit segít? Valaki szült nélküle?
2018. dec. 5. 23:43
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
36%
Szia en is babat varok,elso. Nekem ami felelmeim felmerultek ugy el is szalltak azzal hogy mindenki azt mondta eszre sem fogom venni se a szurit se a gatmetszest se mast amit elvegeznek ugyanis amikor fajasod lesz akkor adjak be es megse erzed,raadasul abban a percben szerintem nem is nagyon fog erdekelni:)
2018. dec. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
56%
Az epidurális érzèstelenítés nem egy injekció, hanem a gerinchez tűvel bevezetnek egy csövet, amibe igény szerint adagolják a fájdalomcsillapítót. Én nem éreztem semmit, de akkor már nem is érdekelt, hogy fájni fog-e.
2018. dec. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
72%
Latod kerdezo a masodik valaszolo is elmondja, nemfogod erezni raadasul nem azt fogod figyelni abban a pillanatban :) batorsag, es boldog babavarast
2018. dec. 6. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Az edàt két fàjàs között adjàk be, pont azért, hogy nehogy belemozdulj.
2018. dec. 6. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Én semmilyen fájdalomcsillapítót nem kaptam. Mondjuk eszembe se jutott, 14 órát vajúdtam és az első 12 órában nem volt erősebb a fájás egy közepes menstruációs görcsnél. Utána meg lassan a tolófájások jöttek.
2018. dec. 6. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Én végül császáros lettem, de vajúdás alatt nem jutott eszembe kérni. Fájt de nem kibírhatatlan volt. Burokrepesztés után azért elég kemény lett, 2 percenként jöttek, de akkor mondták hogy császár.

Ott tényleg gerincbe adják az injekciót (spinal) előtte lidokain injekció volt. Két fájás között adták, a lidokaint éreztem de nem volt vészes a másikat már nem.

Egyébként tű fóbiám van így annyira izgultam majdnem elájultam, de jött a fájás és mindjárt elmúlt az érzés.

Szerintem a nélkül is meg lehet csinálni, de hidd el ha annyira fáj te fogod kérni az edat mint megváltást.

2018. dec. 6. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Én fájdalomcsillapító nélkül szültem. Nem mintha bármi ellenérzésem lenne a fájdalomcsillapítókkal szemben. Úgy voltam vele, hogy kérem majd, ha úgy érzem nem bírom már. De nem volt elviselhetetlen fájdalom. Kellemetlen volt és fárasztó, de "szörnyű", "iszonyú" stb. jelzőkkel nem illetném. Ha a következő szülésem ugyanilyen lesz, akkor most sem fogok kérni semmit.
2018. dec. 6. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Gázt szívtam a szüléseknék, anélkül úgy gondolom nem bírtam volna.De az csak tompít, attól is érezni a fájdalmat.

A tűtől én is félek, de akkor bármibe bele mentem volna, csak hogy legyen vége.

2018. dec. 6. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Én is féltem tőle. Emiatt 3x álltak neki bekötni au EDA-t, mert az első kettőnél a parázás miatt belemozdultam, és így nem merte mélyebbre bökni a doki. Amikor végre nyugton tudtam maradni, és sikerült, semmit sem éreztem belőle, csak annyit, ahogy a bőrömet szúrta át az orvos. Kár volt ennyire parázni tőle.
2018. dec. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
67%

Én anélkül szültem, semmifèle fàjdalomcsillapítót nem kaptam.

Most sem fogok, a kórházban nincs rá lehetősèg.

Kibírható, fàjásokkor mèly levegőket vettem :)

2018. dec. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!