Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ismertek olyat, aki 15-18...

Ismertek olyat, aki 15-18 évesen, még iskolásként teherbe esett és akár elvetette/akár megtartotta a babát?

Figyelt kérdés

Nem vagyok terhes és nem is az egyik ismerősöm van ebben a helyzetben, csak valami kapcsán felmerült a téma és sosem tudtam elképzelni ennek a “menetét”.

Szülők hogyan fogadták? Az apuka is részt vett a gyerek nevelésében vagy lelépett? Hol laktak? Miből éltek? Az anyuka otthagyta az iskolát? Később mi lett?


2018. dec. 12. 16:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Ismerek ilyet, a lány állítólag nem vette észre ,hogy terhes, 6 hónaposan derült ki. Szülőkkel élt,ők támogatták. Terhesen járt iskolába, nyári szünetben szült.
2018. dec. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Olyat ismerek aki 18 évesen szült. Anyukája maradt otthon a picivel, így ő tudott suliba járni és szakmát is szerzett. Még csak évet se kellett ismételnie.

Apuka lelépett ugyan, de szerencsére a szülei mindenben támogatták.

2018. dec. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Igen, ismerek. 8. elején lett terhes. Megtartotta a gyereket. Azóta van neki még 3, mind mas apatol. Otthon élt eleinte, aztán az éppen aktuális pasinál. Betanított munkája volt csak. Az általános iskolát fejezte be, nem tanult tovább. Negyven felett van már jóval, tehát nem mai történet
2018. dec. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Osztálytársam terhes lett, érettségin már pár hónapos volt a gyereke.

Szülők támogatták mert vallási fanatikusak voltak, abortusz kizárt volt.

Később született még egy gyerek, de azt hiszem tizen x év után váltak.

Nem tudom miből éltek.

2018. dec. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
Az egyik barátnőm 18 évesen szült, de ő szakiskolát végzett, már nem tanult. Mivel egy évvel előtte már volt egy abortusza komplikációkkal, így megtartotta a babát. Az apával már szakítófélben voltak, de megpróbálták együtt szülői nyomásra. Nem sokáig voltak együtt. Azóta már sokadik párkapcsolatban van. Született még két gyereke, a legnagyobbat eléggé elhanyagolta. A nagymama aktívan részt vesz/vett a gyerekek nevelésében, a barátnőmmel lakik. A nagylány már felnőtt, sok benne a tüske.
2018. dec. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Osztálytársam nővére, ugyanabba a suliba járt, mint mi, csak felsőbb évfolyamba. Az utolsó évben sikerült be a baba, terhesen érettségizett. Utolsó információim szerint az apa végig 100%-osan apa volt, nagy volt a szerelem. Hogy kinél laktak, hogy intézték, azt nem tudom, már nem emlékszem sajnos. De komolyan tervezett együtt a pár, még ha váratlanul jött is a baba, így az idősek (szülők, tanárok) is átlagban támogatók voltak.
2018. dec. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
67%

16 évesen lettem terhes, de nem tartottam meg. Az "apa" eltűnt, anyukám támogatott, ő mellettem állt. Nem örült neki (a szüleim elváltak, így apukám nem tud róla).

Azóta 36 éves vagyok, férjem van, 2 csodás gyerekem, most várjuk a 3.at (+volt egy missed ab-om). Nem bántam meg az akkori döntésemet, szakmát szereztem, érettségiztem, főiskolát végeztem.

2018. dec. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

18 évesen, érettségi előtt estem teherbe. Szakközépbe jártam, így szakmám is és érettségim is lett. Augusztusban születtek az iker fiaink. Párom 12 évvel idősebb nálam, neki volt már háza, keresete.

Ez már 10 éve volt, most várom a negyedik gyermekünket

2018. dec. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm 15 évesen szült, akkor már túl volt egy abortuszon... Anyukája nevelte, egyszersem láttam a kislányt az anyjával azóta sem. Már 25 éves ez az ismerősöm, de azóta is csak bulizgat meg lövi a selfie-ket. Továbbra is az anyjánál lakik, elég gyakran váltogatja a pasikat, munkája hol van, hol nincs. A kislány nagyon aranyos, jól viselkedik. Apuka eleinte ott volt, de már nem.
2018. dec. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
54%

Az én történetem szomorú. Az általános iskolai legjobb barátnőm mikor végeztünk , de már más középiskolába mentünk akkor terhes lett, majd amikor két éves körül volt a gyerek, barátnőm meghalt, elütötte egy drogos, részeg a zebrán. Így a kisfiút a barátnőm anyukája nevelte még ő is fiatal volt mert annak idején ő is korán szült, mindenki azt hitte , hogy ő a kisfiú anyukája.

Azóta már felnőtt az említett kisfiú. Ilyenkor mindig arra gondolok, hogy tényleg minden okkal történik, a barátnőm egyedüli gyerek volt, az anyukája egyedül nevelte, és a amikor meghalt a lánya senki nem maradt volna , ha nem lett volna ott a kisunoka.

Ennek már több mint 20 éve , de a mai napig elszorul a szívem ha a barátnőmre gondolok.

2018. dec. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!