Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan lehet annyira valakit...

Hogyan lehet annyira valakit szeretni, hogy egy nő feláldoz érte 9hónapot, és a végén nagy fájdalmakat?

Figyelt kérdés
A gyerekvállalásról beszélek.Nem értem.Én még soha nem találkoztam olyannal,aki miatt ezt bevállaltam volna,nagy eséllyel nem is fogok,már nem is szeretnék.Szerettem mindig az aktuálist,de hogy miatta belevágjak egy ilyen dologba,amit végül is egyedül kell végigvinnem,az én testemben történik minden,a végén nekem kell szenvedni,a férfi meg csak mellékszereplő,ehhez nem éreztem késztetést ....
2018. dec. 12. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyi idős vagy, de én 26 éves koromig meg voltam győződve arról, hogy nem akarok gyereket. Aztán jött a férjem.. :)


Mindenesetre ha te úgy tekintesz a gyerekvállalásra, mint valaki karácsonyi ajándék amit a szerelmednek hozol össze 9 hónappal és egy csúcsszenvedéssel, akkor tényleg ne fogj hozzá. A gyereket a nőnek is akarnia kell.

2018. dec. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyereket nem azért szülünk mert a férfi ezt úgy akarja.

Gyereket akarni kell, érezni, hogy nekem akkor is az kell. Nem minden nöben van meg ez, ezért is lesz sok nö nem jó anya, mert nincs a vágyás a gyerekre.


Az áldozás egyébként sem 9 hónap, hanem a fogantatástól kezdve az egész életed. A férfi ha megértö akkor együtt fog veled érezni, és segít a terhek hordozásában.

2018. dec. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát mondjuk azért ezzel kicsit vitatkoznék. Most nem megyek bele az anyai ösztön stb témakörbe.

Viszont kikérem a férjem nevében is a "férfi csak egy mellékszereplő" jelzést. Én pl vészes hányással döglődöm itthon hetek óta és ha nem lenne a férjem olyan amilyen akkor már régen kórházban lennék. Szó szerint minden megcsinál helyettem, minden idehoz elém, folyamatosan nézi, hogy mivel segíthet, utánanéz és a legapróbb dolgokat is beveti amire valahol azt írták, hogy segít. Hajnalban felkel és főz, hogy legyen aznapra olyan friss étel előttem ami bennem is tud maradni stb Mindezt egy szó nélkül úgy, hogy egyáltalán nem kértem tőle.

Eszembe se jutott anno, hogy ne szüljek neki gyereket. Szerelemből és mert szeretnénk.

2018. dec. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy férfiért nem tettem volna meg, mgé akkor sem, ha imádom 16 éve rendületlenül a férjem. De a gyerekért simán, őt másképp, másféle elhivatottsággal szeretem, és nem merül fel, hogy bármire nemet mondja érte. Egyébként nem a szülési fájdalom a legnagyobb fájdalom.
2018. dec. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Kedves Kérdező! Én pedig téged nem értelek. Én alapból akartam gyereket. ( már kislány koromban is ez volt az egyik vágyam, hogy fiatalon anyuka lehessek )

Nem kötöm ezt a dolgot máshoz. Nem az apuka miatt szültem hanem magam miatt. És nem miatta, nem neki, hanem NEKÜNK. Én az ilyen embereket nem értem. Csodálatos dolog a terhesség is, és a szülés is! Bármikor újracsinálnám! És végig bent volt velem a férjem! Igaz én hordtam ki a gyereket de lelki és testi támaszt nyújtott.( labdán vajúdtam, segített mindenben )

És tökéletes Apa azóta is.

Ez az élet rendje kérdező. A nők szülnek, feláldozzák a perfect testüket, de miért is? Hát egy olyan dologért amit nem lehet szavakba önteni. A saját gyermekedért!

2018. dec. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%

Előző vagyok, azt kihagytam hogy a férfiak is áldoznak ám ( legalábbis a jobbik fajta )

Én férjem rengeteget dolgozik, de ez mellett segít otthon is. Ezért is írtam hogy tökéletes Apa. Megad mindent minden téren. Nem csak mellékszereplő. Ha pasinak születtél volna akkor meg az lenne a bajod hogy dolgozni kell a családért. Pedig örülhetnél hogy nő vagy és képes vagy kihordani egy új életet. Ennél szebb dolog nincs a világon hidd el!

2018. dec. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Alapvetően ezt nem a férfi miatt vállaljuk be, hanem mert mi vágyunk rá. Nyilván számít az is, hogy a férfi akarja-e, milyen a kapcsolatunk stb., de ha én nem akartam volna gyereket, tuti, hogy nem vállaltam volna kizárólag azért, mert a párom akar.
2018. dec. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

23 éves koromig mondogattam h én ugyan egy kölyök miatt el nem cseszem a szuper alkalom amiért megszenvedtem és amúgy is.. Max 30felett.aztan 25 éves vagyok és márciusban szültem. :D

Amit kijavitanek.. Nem másnak szülsz. Egy NŐ SOHA NEM MÁSNAK SZÜL, HANEM MAGÁNAK...jo jó, párodnak is, de az oroszlán részét általában a nők szívják meg végzik el... És amúgy én kellemeset csalódtam a szülésben.

2018. dec. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!