Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rettegek a császártól! Mesélné...

Rettegek a császártól! Mesélnétek róla nektek milyen volt?

Figyelt kérdés

Második szülés. Az első spontán volt, alig 6 óra alatt, csodás élmény maradt.

Aztán volt egy balesetem,ahol eltört az egyik csigolyám és közölték hogy soha többé nem szülhetek természetes úton,mert lebénulhatok szülés közbe.Így most programozott császárom lesz,de nagyon félek. Mondjatok pár biztató szót kérlek.


2018. dec. 12. 19:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
2nap vajúdás után CSODÁLATOS VOLT. De szó szerint. Rettegtem tőle. Az addig befelé fordulast felváltotta egy üvöltözés. Nagyon gáz voltam kikeltem magamból, hogy engem ne vágjanak fel ébren ne. KB könyörögtem rettegtem. Ehez képest én semmit nem éreztem! Még az érzéstelenítő is egy semmi volt. Poenkodtam az orvossal vagyis ő velem. Nagyon jó élmény volt, de tényleg.
2018. dec. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Az lemaradt, hogy én utána sem szenvedtem. Az első felkelés volt necces. Ne félj tőle.
2018. dec. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%
Nekem nagyon jó volt, örültem, hogy nem hüvelyi, egy kicsit fájt pár napig a heg, de egyáltalán nem volt vészes
2018. dec. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szia. Vasárnap feküdtem be a kórházba fájásokkal, kedden volt a császárom. Megmondom őszintén már nagyon nagy megkönnyebbülés volt. Féltem nagyon az érzéstelenítéstől, de semmit nem éreztem belőle. Az első felkelés nem a legjobb, de kibírható. Minden nappal könnyebb utána. Ne félj tőle, az egészségetek a legfontosabb.
2018. dec. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szia.

Én is rettegtem, aztán végül semmi rossz élmény nem lett belőle. Kicsit hagytam vajudni, (2 órát, a hormonok miatt)

Én a gerincbe adott szuritol tartottam, az erzestelenitestol. De végül az volt a legszebb az egészben h csak azt éreztem h hozzá ér a nő a hatamhoz, megcsak kis csipet se éreztem amit a nő mondott h erezhezek. 2 másik császáros anyuka volt ott a műtét után a megfigyeloben, nekik is kellemes csalódás volt, egyikük csipet érzett mint mikor vért vesznek kB.

Nekem a kellemetlen élmény, amitől második szülésnel már előre félek.. A drain cső.. Főleg a kivétel, de egyre kevesebb helyen raknak be ilyet.

Amúgy sem a kateter sem a beöntés nem volt fájdalmas. Annyi h a kateter kivétele után fáj a pisilés első pár alkalommal. Annyi h neten ne olvasgass. DE TÉNYLEG NE! Amiatt betud parázni az ember és bevonzza a rosszat.

Nem lehet megúszni fájdalom nélkül, de baj nélkül igen. És nem lesz baj nyugi, bevisznek a mutobe és onnantól számítva, hogy hát az érzéstelenítő, 5perc múlva felsir majd a kisbaba és onnantól kezdve nem fogsz felni, nem érdekel semmi csak h nemsokára a kezedben tarthatod..:)

Műtét alatt érzed majd h mozgatnak, mintha picit rangatna valaki. Meg amikor kiemelik a babát akkor mintha a hasad a tüdőben lenne pár másodpercig, nehezen kapsz levegőt, de elmulik hamar. :)

2018. dec. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ja és én az első felkelestol féltem a legjobban de nem olyan vészes mint ahogyan sokan mondták. De ugye MINDENKI MÁS!

Én nagyon hamar felepultem, ahogy kiszedtek másnap reggel a drain csőt, már futkarozni is tudtam volna.. Engem az nagyon zavart, fájt h bent volt. Állni sem tudtam vele.

2018. dec. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem vészes. Megkaptam a hátamba az injekciót, a gerincbe kapott másodikat már nem éreztem. Lefeküdtem a műtőasztalra, elém tettek egy lepedőt és semmit sem éreztem csak néha rángattak. A doki meg a műtős csapat kellemesen elcsevegett felettem a mosógépekről, egyszer csak kiabált a kisfiam, odalógatták egy gyors találkozásra, rendberaktak, összvissz 45 perc volt.

Jó egészséget nektek!😊

2018. dec. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia

Jekem 2 hét múlva lesz a 3. Császárom.

Előkészítés: antibiotikum, savlekötő, kúp hogy legyen hasmesés. Átsétálni a műtőbe, ott gerincérzéstelenítés-ez nem kellemes, majd minden tappancsot érzékelőt rádtesznek. A baba kb 15-20 p mire kiveszik, megmutatják, odaadják apukának, még 10-20 p mire te kész leszel. Utána császáros őrzőben minimum 6 óra fekvés, fejet nem szabad emelni, de közben ha kéred és olyan a kóeház megkapod a babát, cicire lehet tenni. Én alig vártam h felkeljek első dolgom ez zuhany volt-szülésznő segített. Nevetés, tüsszentés, köhögés, hirtelen mozdulat az kegyetlenül fáj. De óvatosan totyogva ment a séta, minden. Itthon volt fájdalmasabb, nehezebb, a kórházban a semmittevés és emelhető ággyal kevésbé fájt. 1.császárból lassabban de kevésbé fájdalmasan gyógyultam. Másidikból sokkal gyorsabban de bekehalós volt a felépülés. Sacc per kb az első 2 hét amire azt mondom h jó ha van segítség és kíméletesebben terheled magad.

2018. dec. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem nagyon gyorsan lezajlott minden . 40.heten feküdtem be, semmi fájdalmam nem volt, se egy joslo fájás vagy ilyesmi. Másnap pikk-pakk úgy döntöttek,hogy császár, mert nem ment le a vérnyomásom 180 alá és fehérje is volt a pisiben.

Nem gondolkodtam,csak csináltam amit mondtak és nem is kérdeztem semmit direkt.

Mentek a dolgok a maguk útján.

Amit előttem irtak nagyjából úgy volt nálam is. Kateter,borotvalas semmi különös. Gerincbe szuri,ez kellemetlen. Aztán csak arra koncentráltam,hogy mindjárt felsir a kisfiam 😊 ahogy ez még volt,onnan nem is emlékszem szinte semmire,mert egyszerűen mindent kikapcsoltam magamban. Csak az van meg, hogy tolnak át az orzobe és mondja anyukám,hogy szerelmes az unokajaba 😪 nálunk nem lehetett bent a férjem és a szülésnél sem volt bent hozzatartozom mert egyszerűen nem értek oda ,olyan gyorsan ment minden. Nekem az elso felállás volt a legrosszabb.

2018. dec. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
25%
Első babánkat 8 óra alatt szültem meg természetes úton vágás, repedés nélkül. Másodiknál borzalmas visszereim lettek, vaginális tájékon is. Az orvos mondta, hogyha ez ilyen szinten romlik nem szülhetek természetes úton, készüljek a programcsászárra. Mondtam, hogy az lehetetlen, nem akarom. Végül magától beindult korábban a szülés, de a baba szívhangja 3 óra vajúdás után minden fájás tetején leesett (pedig már közel volt a vége). Így toltak is a műtőbe. Pikk-pakk kikapták a babát. Utána se volt semmi extra, kellemetlennek mondanám, mintsem fájdalmasnak. 3 nap múlva már játszótereztem a 22 hónaposommal. Az egészben a legrosszabb az volt, hogy már összefüggő fájásaim voltak, így a spinális érzéstelenítő beadása kicsit nehézkes volt, mert alig bírtam megmaradni egy helyben, de ez Nálad úgysem lesz. Ne félj, minden rendben lesz, a lényeg, hogy Te és a babád is rendben legyetek!
2018. dec. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!