Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Második baba születését hogy...

Második baba születését hogy éltétek meg lelkileg? Könnyebb volt kicsit a tapasztalatok miatt?

Figyelt kérdés
Nemsokára érkezik a második babánk, és most elkezdtem gondolkodni, valyon hogy fogom megélni lelkileg. Lazább leszek? Az elsőnél mindenen aggódtam, sokat sírtam, biztos a hormonok miatt is volt. De mivel itt lesz a nagyobb fiam, nem tehetem meg, hogy összezuhanok. Ti hogy éltétek meg? Köszönöm előre is.
2018. dec. 13. 08:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább azért éltem meg "lazábban", mert még kevesebb időm volt magamra :) Muszáj volt erősnek lenni, de jó volt, hogy már tudtam, hogy felnőtt nő vagyok, anya, aki meg is tudja csinálni :), de az sem gáz, ha néha lefújok, és az sem, hogy nem minden a tervezésen múlik... és hogy a sok kavarodásban már azt is tudja az ember lánya, hogy ezek csak korszakok, amik elmúlnak és ezért néha távolabbról is, a lényeget nézve lehet megélni, hálásnak lenni érte - azaz második gyerekben valahogy már jobban kerestem, hogy a babából milyen gyerek és majd felnőtt lesz, mint azon agyaltam volna, hogy ha egy óráig van cicin, akkor anyós szerint biztos majd egyetemistaként is hazajár cigiszünetben :)
2018. dec. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal könnyebb volt lelkileg :) nem aggódtam minden apróságon, lazább voltam. Viszont az nehéz volt lelkileg, hogy nem tudok ketté szakadni.
2018. dec. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nehezebb volt.A szülésélményem nagyon rossz volt a második fiamnál,biztos ez is megalapozta azt,hogy nehezebben éltem meg az utána következő odőszakot.A szülés közeledtével elképzelni se tudtam,hogy hogyan fogok tudni szeretni még egy gyermeket.Aztán úgy alakult,hogy öt napig voltunk bent a kórházban.Ez jót tett,kialakult a kapcsolat,természetesen a második fiamat is imádom.Kb egy év volt nagyon mehéz nekem.22 hó van a fiaim közt.A nagy nagyon féltékeny volt,bántotta a kicsit,sokat hisztizett,nem tudtam kezelni.Nagyon nehéznek éltem meg ezt az időszakot.
2018. dec. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
22 hónap a korkülönbség nálunk. Én mondjuk az első babánál is laza voltam, de a másodiknál még lazább. Koraszülött lett a fiúnk, úgyhogy amiatt kicsit összezuhantam. Igaz, csak 6 héttel jött előbb, de mivel a lányunk 42.héten született derült égből a villamcsapásként ért minket. De amikor már hazajöttünk minden rendben volt. Nagylányom nagyon szereti az első pillanattól, nem féltèkeny és a fiúnk pedig egy tündér. Még csak 3 hónapos a kicsi, szerintem akkor lesz nehéz, amikor Ő is elkezd majd mozogni:).
2018. dec. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Barátnőmnél az első nagyon rossz volt, komplikációkkal. A második gyors és könnyű. De ahogy látom, mindenkinél más...
2018. dec. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!