Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apás szülés után valóban...

Apás szülés után valóban megváltoznak a férfiak?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam utána sokkal jobban megbecsülik és tisztelik a feleségüket!Én nem akarom,hogy bent legyen,párom erősködik annyira. Az is igaz,hogy egy kicsit örülnék neki ha tudná mi zajlik a szülőszobán és nem csak úgy kipottyanik a baba :)
2018. dec. 16. 11:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Az enyém bent volt, 30 és 18 órákat. Tényleg megváltozott az életünk, összetartóbbak lettünk. De nekünk előtte is jó kapcsolatunk volt. Ismerek olyat, aki a csodát várta, mikor bement, meg a filmben látott nagyjeleneteket és ledöbbent, hogy bizony ez nem egy romantikus film nagyjelenete. Te ismered magatokat, ez alapján dönts! Ha eddig még pisilni sem láttátok egymást, akkor lehet, hogy nem érdemes most lerántani a leplet a nyers biológiáról.
2018. dec. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Van amelyik igen, van amelyik nem. Aki igen az se biztos, hogy pozitív iranyba
2018. dec. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Gyermekápoló vagyok, jártam egy párszor szülőszobán kívülállóként és nagyon megoszlanak a tapasztalatok. Sajnos volt akinek nem tett jót, volt ahol apukát kellett felmosni, volt ahol két nyomás közt kb összevesztek és még sorolhatnám...

Tapasztalatom szerint általában ha apuka is szeretne bent lenni, akkor azért legtöbbször nem szokott gond lenni, elenyésző, hogy valaki mégsem bírja úgy ahogy elsőre gondolta. Sokat számít az is, hogy a szülés mely szakaszába toppan be a férfi, hisz van aki úgy gondolja, hogy majd elég a kitolásnál, ami a lehető legrosszabb gyakorlat.

Viszont amikor a férfi egyébként nem akar bemenni, de valamiért mégis nyomás alatt van, hogy bemenjen, akkor ott azért szoktak gondok lenni.

Le kell ülni, át kell beszélni és igenis figyelembe venni az apa érzéseit is. Mi nők egészen gyermekkorunktól készülünk a gyermekvállalásra és fejben rá vagyunk állva, hogy ez nem egy tündérmese lesz. Egy férfi nem így nő fel, nekik ez sokkal nehezebb, ezt tiszteletben kell tartani.

2018. dec. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem hoznám a szüléssel összefüggésbe a gyerekünk születése utáni kapcsolatunkat, de tény, hogy amióta gyerekünk van, azóta gyakorlatilag tönkre ment a házasságunk. A férjemtől egy csepp tiszteleted és megbecsülést sem kapok sokszor. Nemi életünk kb. nulla. Abszolút nem érzem mellette nőnek magam. Pedig nem vagyok elhanyagolt "csak anyuka". Szóval ránk ez egyáltalán nem igaz. Holott előtte tényleg tökéletes volt a kapcsolatunk. Apás szülés volt. Bár a legvége végül császármetszés lett, de addig, amíg nem toltak műtőbe, addig végig ott volt velem.
2018. dec. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk semmi nem változott, őt nagyon érdekelte a szülés egyébként
2018. dec. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

Előtte is jó kapcsolatunk volt,de még bensőségesebb lett. ☺ Ugyan azt tudnám leírni,amit az első válaszoló.

Ha viszont részese akar lenni én nem venném el tőle a lehetőséget. Át kell beszélni kb. mi hogy zajlik,persze minden szülés más,de nem árt tisztázni a dolgokat. Nekem óriási segítség volt a férjem. Neki is hatalmas élmény volt. A legszebb pillanat volt,amikor a fiunk a világra jött. Együtt hoztuk össze nekünk alap volt,hogy együtt is pillantjuk meg a születését.

2018. dec. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Gabika1975 válasza:
79%
Bent voltam mindkét gyermekem születésénél, és csak egy tanácsot fogadtam meg, hogy ha nem akarok megundorodni a feleségemtől, akkor mindig úgy álljak, hogy ne lássam azt ami odalent történik. Működött, azóta is minden rendben köztünk (16 éve).
2018. dec. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%
Felnőtt férfi nem bírná a látványt? Akkor ott valami fejben nincs rendben. Számomra fura, hogy félteni kell a férfiakat a szüléstől. Megundorodni? Miért? Ha beteg es hasmenése van, vagy gyomorrontasa és hányt, akkor elválsz? Fel nem foghatom ezt a mentalitást. Szegény, gyenge férfiak! Nehogy megviselje őket a látvány! Vegülnis a nő teste megy rá, de vigyázzunk, nehogy megviselje a férfit! Tényleg ennyire gyengék?
2018. dec. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%
Az orvosom szerint ott látszik meg igazán milyen is a kapcsolat. Az elején èn sem akartam, hogy bejöjjön a férjem, ő azt mondta szeretne benn lenni, de tiszteletben tartja a döntésem. Végül megbeszéltük mindent és benn volt, végig. Nem hiszem, hogy sokat változott irányomba, nem voltak tévképzetei a szülésről, kb azt tapasztalta, amit sejtett. Viszont érzelmileg sokat jelentett, mindhármunknak.
2018. dec. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%

Én még nem szültem, de én apás szüléssel születtem, pedig akkor még nem volt elterjedt. Kérdeztem a szüleimet, nem változott meg a kapcsolatuk. De apámnak azért korábban i volt némi fogalma, hogy ez mivel jár, de mindketten szerettek volna gyereket, és apám amúgy is egy jó apa-típus.

Pedig anyukámat párszor fel kellett mosni, többször elájult, sok vért vesztett és komplikációk voltak. Apukám annyiban változott ezek hatására, hogy ezután kezdett el rendszeresen vért adni.

Szerintem nem lehet egyébként megjósolni, hogy lesz-e változás és ha igen, akkor pozitív vagy negatív értelemben. Hallottam olyat is, ahol nagyon megviselte a férfit. Egyébként én sem szeretném annyira majd, hogy bent legyen a férjem, inkább közeli nőrokon, szerintem hasznosabb.

2018. dec. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!