Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátmetszés/repedés elkerülésér...

Gátmetszés/repedés elkerülésére így nagyobb az esélyem?

Figyelt kérdés

Második babát várjuk, se az elsô terhesség alatt, se most nem lett striám. Ugye azt mondják, hogy ez fôleg genetika, így azt feltételezem, hogy a szöveteim elég rugalmasak voltak ehhez. Ez alapján nagyobb esélyem van megúszni vágás vagy repedés nélkül a hüvelyi szülést, mintha striás lennék? Mert talán ott is rugalmas a szövet?

Az elsô császárral végzôdött, de újra megpróbálhatom a hüvelyit.


A kérdésemre a nemleges választ is elfogadom természetesen, csak elgondolkodtam ezen :)


2018. dec. 21. 22:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Vbac során szerencsére kevésbé sürgetnek, így jó esélyed van szépen lassan tágulni. Ez segíthet a gázvédelemben és egy jó szülésznő. Drukkolok!
2018. dec. 22. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Inkább attól függ, hogyan alakul a szülés. Ha gyorsan jön a baba nincs idő gátvédelemre. Egyet értek, hogy egy jó szülésznő aranyat ér.

Nekem az elsőnél volt egy pici gátnetszés, a másodiknál nem volt szükséges. Az elsőnél nem voltam striás, a másodiknál nagyon.

De egyébként nem kell tőle félni, nem a világ vége. :)

2018. dec. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Igen, én is úgy gondolom, h ez a legkevesebb már a szülésnél, meg inkább vágjanak, mint hogy repedjek. Meglátjuk :)

2018. dec. 22. 10:27
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nem fugg ossze a stria es h kell e gatmetszes.

Egy szuper szuleszno!!!!!!!!! Elso babamat sikerult gatvedelemmel szulni nem repedtem, serules nelkul megusztam, profi szulesznom volt. Nem lettek striaim sem. Ellenben ismerek olyat akinek szinten nem lettek striai de kellett a gatmetszes az osszes gyermeke szuletesenel.

2018. dec. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi neked is
2018. dec. 22. 10:47
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Én nem kértem gátvédelmet, mert nem akartam, hogy visszatartsák a gyereket. (Egyetlen striám sem volt.) Nagyon gyors lefolyású szülésem volt, vágtak is, repedtem is (4 kg volt a lányom), de ezt sem akkor, sem most nem érzem problémának. Viszont cserébe a gyerekem kicsit sem volt meggyötört, akik meglátták szülés után, azt hitték, császáros baba.

Szóval, ahogy már írták, sok múlik a szülés lefolyásán is, gyerek méretén stb.

2018. dec. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én élő példája vagyok annak, hogy hülyeség, hogy ha lassan jön a baba, akkor van idő tágulni. 4 óra volt a vajúdásom és a 3. kitolásnál megszületett a kislányom, kb. 2 perc alatt... a doki oda se ért vágni, de semmit sem repedtem, 1 öltésem se volt. Nem tudom számít-e, de nekem se lett egy striám se terhesség alatt. 1 baba
2018. dec. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Első szülésem alkalmával 30 perc alatt kitágultam, 15 perc alatt megszületett a lányom vágás és repedés nélkül. A fogadott szülésznőm már elutazott akkor (majdnem 2 héttel túlléptem a terminust) így az ügyeletes szülésznőnél szültem, csúcs volt. Második császárral végződött, így azzal kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, de ott tovább repedtek a striáim.
2018. dec. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!