Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 14 éves korom óta, azaz 16...

14 éves korom óta, azaz 16 éve vérnyomáscsökkentőt szedek (közepes erősségű gyógyszer, béta blokkoló). Szülésnél indokolt lehet a programozott császár?

Figyelt kérdés

Többször próbáltam orvosi felügyelettel elhagyni a gyógyszert, miután a vérnyomásomat helyretette a gyógyszer. Sajnos mindegyik próbálkozás kudarcba fulladt, amint a fokozatosan csökkentett gyógyszert elhagytam, visszatért a magas vérnyomás. Több orvos kivizsgált már, mindegyik azon a véleményen volt, hogy a gyógyszer marad és kész.

Ezzel megbarátkoztam, egészségesen élek a mai napig, 3 hónappal ezelőtti vizsgálat során kiderült, hogy a testzsírszázalékom a normál tartományban van, izomzatom pedig a normál tartomány tetején, ásványi anyag a szervezetemben pedig a felső tartományban.

Kérdésem az lenne, hogy szülés során a magas vérnyomás lehet indoka a programozott császárnak? Őszintén, műtét-párti voltam mindig is, volt már másfajta műtétem, nem félek tőle, sőt, jobban félek a természetes szülés szövődményeitől (családban van egy sérült fiú, természetes szülés során komplikációk léptek fel). Tisztában vagyok vele, hogy a császár is tud durvább lenni mint a sima szülés, de mégis reménykedem, hogy programozott császárt beszélhetek majd meg a leendő orvosommal.

A másik, hogy stresszhelyzetben vagy stresszes időszakban hirtelen felugrik a vérnyomásom, többször vérzett már az orrom, gyógyszer mellett. Legutóbb egy extrém stresszes időszakom alatt voltam háziorvosnál. Vérnyomásmérés után megkérdezte, mióta nem szedem a gyógyszert (a vérnyomásomat akkor már évek óta beállították a gyógyszerrel).

Elnézést kérek a csapongásért, remélem a kérdésem lényege lejött ebből a sok zagyvaságból.


2018. dec. 27. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem meg fogod tudni beszelni az orvosoddal. Habar nem hinnem h onmagaban indok lenne a magas vernyomas ha kordaban lehet tartani gyogyszerekkel. Nekem terhessegi magas vernyomasom volt a 37.hettol. Nem volt indokolt a csaszar igy se. A 38.heten szultem huvelyi uton.

Ha fogadott dokid lesz, vele meg tudod beszelni h van e lehetoseged a csaszarra.

2018. dec. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a császár sokkal veszélyesebb vérnyomás szempontjából,mint a sima szülés.
2018. dec. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fogadott orvosom volt,kérésre sem császározott pedig én is jó ideje gyógyszert szedek.Nagyobb a csàszár kockázata mint a magas vérnyomásé,főleg ha kordàban tartható
2018. dec. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még ennél komolyabb kardiológiai probléma miatt sem javasoltak császárt egy ismerősömnél. A magas vérnyomás nem indok rá.
2018. dec. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A béta blokkoló nem vérnyomásgyógyszer, hanem szívgyógyszer. Pontosabban lassítja a pulzust.
2019. jan. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!