Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fáj a császármetszés?

Fáj a császármetszés?

Figyelt kérdés
Nagyon félek hogy mi lesz ha császárnetszéssel fog kelleni világra hoznom a kislányom.. Császárszüléskor miert nem altatnak, nem szabad? Fáj az abba a pillanatba? Valaki mesélje el neki hogy volt
2018. dec. 30. 00:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

magabol a csaszarbol nem erzel szinte semmit.

csak neha rangatast,de fajdalmat egyaltalan nem.

az erzesteleinto beadasat sem erzed,vagyis de,egy kis nyomast erzel a gerincednel,de fajdalmat akkor sem.

ha mar fajasaid vannak,es ugy kell a csaszar akkor egyenesen megvaltas az erzestelenito.

a csaszarban igazabol a mutet utani 1-2 nap rossz,foleg az elso felkeles.

de nem szabad elhagyni magad,es minden felkelessel jobb lesz.

3 csaszarom volt.

ne felj,a lenyeg,hogy mindketten egeszsegesen hagyjatok el a korhazat.

altatni pedig azert nem szoktak,mert eljut a babahoz is az altato mire kiveszik,es az nem a legjobb neki.

2018. dec. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elég tapasztalt vagyok, 2 császárom volt az utóbbi 4 évben. Mindkettő tervezett volt. Ez annyit tesz hogy szülési fájdalmam nem volt, tudtam mikor lesz a nagy nap. Ha hirtelen császár, akkor valamennyi szülési fájdalom van (attól függ miert kell a császár, meddig várnak). A szobatársamnak a vajúdás alig kezdődött, már vittek a műtőbe. Szóval az első altatás volt, a 2.érzéstelenítés. Ha választhatnék, csak érzéstelenítést választanék. Az altatásosnál ahogy felébredtem, onnantól kezdve jöttek az összehúzódás fájdalmai. Az érzéstelenítésnél kaptam így még nyugis 3-4 órát, amíg semmi se fájt. Hát a császárnál a szülé után jön a fájdalom. Nálam az első nap volt a nagyom durva, a 2.3. naplazább, aztán még 1 hét amíg lightos üzemmódra voltam állítva. A 2. császárnál a 7.napon már el is felejtettem hogy műtétem volt. Amúgy utána kb 6 hétig érzéketlen volt a hasam alja. A sebeim nem is látszanak, semmi panaszom nincs. Így is megvolt az a varázs amikor először láttam meg a babáimat.
2018. dec. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%
Fizikailag közben nem. Lelkileg, ha egyébként természetesen szeretnél szülni és egyből megkapni a kisbabádat, akkor igen.
2018. dec. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
3, sajnálni tudom azt, aki a gyerekre születése miatt lelki fájdalmat érez.
2018. dec. 30. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Közben semmit sem érzel. A gerincbe adott érzéstelenítő sem olyan durva, mint amilyennek hangzik. Utána a méhösszehúzódás kellemetlen, de adnak fájdalomcsillapítót. Az első felkelés az nagyon rossz. De belehalni nem fogsz, hidd el nekem. Utána ahogy minél többet mozogsz, úgy lesz egyre könnyebb. Sok fekvés után (reggelente pl) kicsit megint nehezebb felkelni, de napról napra jobb és pillanatok alatt eltelik az a pár nap amíg elmúlik a fájdalom. Ráadásul akkor már ott a baba, rá fogsz koncentrálni, elvarázsol és egy percig se érzed úgy, hogy ne érte volna meg :)
2018. dec. 30. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Közben nem fáj, nekem inkább idegesítő érzés volt a ráncigálás, amit érezni lehet. Utána szar, leginkább az első 24 óra, aztán már kicsit jobb, napról napra könnyebb. 1-2 hétig még a hirtelen mozdulatok, köhögés, tüsszentés, nevetés meggondolandó, meg kicsit lassúbb az ember, aztán már nem igazán van fájdalom. Én mindenesetre kihagynám másodjára ezt a felépülési szakaszt szívesen, természetes szülésre készültem végig, de sajnos úgy néz ki, hogy a császár felé billen a mérleg ismét. Azért még reménykedem.
2018. dec. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én éreztem a műtétet is, mert csak féloldalra hatott a gerincérzéstelenítésem. A másik oldal is 'kapott', de ott csak tompította a fájdalmat, nem csinált érzéstelenséget. Amíg ki nem emelték a babám, addig rettenetes volt. Nagyon-nagyon fájt. Utána kaphattam morfint amíg összeraktak. Attól még be is aludtam kicsit.

Utána az őrzőben nekem nem voltak már nagy fájdalmaim (lehet a morfin miatt, vagy lehet, hogy a műtőben annyira fájt, hogy utána már fel sem tűnt); csak amikor fel kellett kelni. Na, az megint egy nagyon kegyetlen dolog volt... Utána napról napra egyre jobb lett, de mindig akkor lett rosszabb, ha megpihentem, és újra fel kellett kelni. Nekem ami még nagyon fájt az elején, az a pisilés és a szoptatás alatti méhösszehúzódás volt. Az első nap volt, hogy pisilés közben a könnyeim is folytak...

De mindent összevetve; mire hazakerültünk, egyedül el tudtam látni mindent, semmi segítségem nem volt; szóval azért elég hamar össze lehet szedni magad egy császár után is.

2018. dec. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

3

Hülye.

2018. dec. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem se fajt a műtőben semmi. Az jo élmény maradt szamomra...na de az utana valo 2 het pokoli volt. Nulla a fájdalom küszöböm, es meg a katétertől a hólyagom is begyulladt.
2018. dec. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én ugy jártam mint a 7 es valaszolo.

Borzaszto volt....

2018. dec. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!