Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyobbik gyerkőcre ki vigyázo...

Nagyobbik gyerkőcre ki vigyázott nálatok, amíg szültetek? Most főleg azokat kérdezem, akiknél a rokonság nem jött szóba.

Figyelt kérdés
Apás szülést szeretnénk de meglehetősen keresztülhúzta az élet számításainkat a nagyobb gyereket illetően: anyukáinkat időközben műtötték (egyiket agydaganattal, másikat májával) ráadásul messze laknak, és egyiknek sincs autója. úgyhogy ők kilőve, tesóink külföldön - sajnos így ők is. A legjobb barátainknak vagy van kisebb gyereke, vagy épp soha nem szeretnének (sajnos nem is találkoztak annyit egymással). Babyszittereink végülis vannak dehát van amelyiknek a saját gyerekeit kell rendeznie, van amelyiknek nemrég derült ki a daganata szóval eléggé elszomorodtam h egyedül kell szülnöm. Még a szomszéd néninkben reménykedem csak ő időnként kimegy konferemciát tartani külföldre, meg ennyire még nem szoros az ismeretség. Nem gondoltam a terhesség elején h ezen kell majd izgulnom :( 3 éves a nagyobbik és meglehetősen érzékeny de ... még nem adtuk fel teljesen a reményt. Elég nehéz és hosszú szülés volt az elsőnél, el sem tudom képzelni h azt egyedül csináljam végig, ráadásul szeretnénk megadni a második gyermekünknek is h a papájával együtt éltük meg hárman a születését.
2018. dec. 30. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
A férjem fog. Nincs el senkivel rajtunk kívül a nagy, jobban zavarna engem az lélekben, hogy tudom, ő itthon szenved, mint hogy én egyedül vagyok.
2018. dec. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Pár órája volt egy ugyanilyen kérdés, szemezgess:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szule..

2018. dec. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ó egy sorstárs, köszi a linket, úgy látszik nem egyedi a probléma, már ez is jól esik h nem vagyunk egyedül ezzel a dilemmával. Köszi h belinkelted!
2018. dec. 30. 21:48
 4/9 anonim ***** válasza:
Apuka. Apás szülést terveztünk és anyósomék jöttek volna de éjjel olyan hirtelen indult be, hogy a férjem már nem ért be. Kb 1 óra volt felvétellel együtt. Így mentem egyedül szülni, a gyerek meg maradt az apjával. (24 órás szülés volt az elsővel!)
2018. dec. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
16%

Ne Te legyel a fontos! Gondolj bele, hogy egy 3évest, hogy megrémithet, ha az anyukajanak hirtelen menni kell.....lenne szíved azt mondani, hogy nekem akkor is kell apad! Tenyleg nyugodtan es boldogan tudnad megelni 3asban a pillanatot? Ugy, hogy a gyerek 'egyedul' otthon retteg mi van a szuleivel???


Nekem is hosszu szulesem volt, azota is egy kis matrica a kislanyom, de eszembe nem jutna, a kistesónal ragaszkodni az Apjahoz! Az a legfontosabb, hogy O nyugodt legyen es biztonsagba erezze magat, igy en is nyugodt leszek es nyugodtabban szulok!

2018. dec. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
Otthon retteg, jó èg... az èn fiam bárkivel elvan...
2018. dec. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha még a terhesség elején vagy, szerintem vagy egy barátnőt, vagy a szomszédot vagy egy új bébiszittert össze tudnál szoktatni a fiaddal. 3 évesen már nem olyan kicsi, meg tudod vele beszélni, hogy ha jön a kistesó, mi a forgatókönyv.

Nálam pont éjfélkor folyt el a magzatvíz, mentővel mentem be egyedül (a nagy fel sem ébredt), nagyszülők jöttek át, apa megvárta őket, majd jött utánam hajnalban, reggel született meg a második. Végül a kb. 10 órás szülésből olyan 3-at volt velem a férjem, mert egyszer haza is küldték. De persze nagyon jó volt, lelki támaszként is, meg hogy a végénél ott lehetett. Aztán a kórházi napokban apa volt otthon a naggyal, jártak be látogatni együtt.

Ha nem lettek volna a nagyszülők, szerintem csak akadt volna valamelyik barátnőm erre a feladatra, sőt a gyerekem barátainak szüleivel is már elég barátilag vagyunk, sokszor csinálunk és járunk vendégségekbe és vigyáztunk már mi is gyerekeikre... szóval szerintem talán ők is rávehetők lettek volna, ha meg tudják oldani és időben megkérdezem.

2018. dec. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az apjával volt. Megszültem egyedül is. Nyilván sokat segít, ha ott van, de megy ez egyedül is :) Esetleg fogadj szülésznőt, ő végig veled lesz.
2018. dec. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyon kedves, velünk egykorú szomszédaink vigyáztak a hét éves fiunkra. Éjjel 11-kor vittük át a kisfiunkat. Reggel a saját gyerekükkel együtt iskolába is ők vitték.

Nagyon hálás vagyok nekik.

2019. jan. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!