Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után mennyi idő a...

Császár után mennyi idő a teljes gyógyulás? Mikor tudok normálisan mozogni?

Figyelt kérdés

2019. jan. 6. 22:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Én nagyon bevéreztem, de császár utáni naptól kezdve teljesen el tudtam egyedül látni a babámat. A felkelés- lefekvés még kb. 2-3 hétig problémás volt, de ha már fent voltam, akkor egyre jobb lett -már az első napokban is-; problémát mindig leginkább az jelentett, ha megpihentem, és újra el kellett indulnom.

Úgy, mintha semmi sem történt volna, még most sem érzem magam -6 hónapja volt-; nálam hólyagtelítődéssel összefüggő fájdalmak maradtak vissza. Ettől függetlenül a mozgás megy, sportolok, emelgetek...stb.

2019. jan. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos úgy adodott,amikor megcsászároztak 2. napon is alig birtam felàlni,mikor haza engedtek 5. nap utan sajnos mindent nekem kellett megcsinàlni,költözés volt . Ès csak a pàromra szàmithattam,vagy a baràtnömre,de a pàrom dolgozott . És nem tudom ezért-e,de 6 hònap után nekem màr csak egy nagyon picit erzéketlen. Ennek örülök,mert utàltam zuhanyzàsnàl mindig egy zsibadt részt fogni. Meg persze egyre jobb lessz. Ha most császároztak,hidd el 1. Hét màr màsabb lessz.kitartást
2019. jan. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt embóliám (másnap derült ki), hematomám (ami miatt vissza kellett nyitni a sebet 3 héttel császár után) es nem múló vérzésem (ami miatt 2,5 hónap után volt küretem). Mozogni fájdalom nélkül császár után kb egy hónappal tudtam. A babákat viszont már 3. nap el tudtam látni segítség nélkül. Ritka szövődményes eset voltam mindenesetre.
2019. jan. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Császár után 18 órával már otthon voltam , 2-3 nap és mindent tudtam csinálni ugyanúgy , mint előtte.
2019. jan. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A bababarát kórházi gyakorlat szerint műtét után 6-8 órával felállítanak és már akár aznap egyedül látod el a babád, vagy pl. viszed ki a csecsemősöknek fürdetni. De persze fáj, hogy kinek mennyire, az egyéni. És lehetnek nem várt szövődmények.
2019. jan. 7. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Teljes gyógyulás kb 6 hónap, de lehet több is


12 órával később te látod el a babát simán, ha nem volt kolplikáció

(6-8 órára rá fel kell állni.. Tusolni)

2019. jan. 7. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4 napja volt a második császárom. 6 órával utána fel kellett állnom, lezuhanyozni, majd átköltöztem a gyermekágyra, elballagtam a csecsemősökhöz, kihoztam a kisfiamat, és azóta velem van, tegnap jöttünk haza. Szóval 6 órával uténa már működni működik az ember, csak nég fáj. Mostanra annyi van, hogy fekvésből felülni, ülésből felállni fáj, de ha ez már megvan, akkor nincs semmi bajom.
2019. jan. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerda hajnalban volt a császárom, szombaton reggel már a nagy lányunkkal játszótereztem. 12 kg emeltem is (amit tudom, hogy nem szabad, de egy 22 hónapos ezt még nem érti), nem volt semmi probléma. Első - második nap éreztem a sebemet kicsit. Amúgy egyáltalán nem vagyok hős, a természetes szülés 100000-szer jobban fájt a lányomnál és a császár elötti vajúdás is, legalábbis nekem.
2019. jan. 8. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!