Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik a "könnyebb" szülés,...

Melyik a "könnyebb" szülés, ami magzatvíz elfolyással kezdődik, vagy ami fájásokkal?

Figyelt kérdés
Azt tudom,hogy ha elfolyik a magzatvíz,be kell menni a kórházba,és lehet,h csak órák múlva lesz fájás. Fájásokkal viszont otthon is lehet vajúdni,és csak 5percesekkel kell kórházba menni. Ez alapján gondolom a fájásokkal kezdődő valamivel könnyebb lehet,vagy tévedek?
2019. jan. 9. 08:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem könnyebb.Mindkettőben volt részem.
2019. jan. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
Magzatviz elfolyassal se kell rohanni a kórházba...
2019. jan. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első magzatvízelfolyással indult. Majd csak 10 órára rá kezdődtek a fájások, de mivel pont a kórházban voltam ekkor (nst), csak feküdnöm lehetett, piszok unalmas volt, hogy nem történik semmi, csak vártam, azt sem tudtam mit kell éreznem, a gép nem mutatott semmit. Miután beindultak a fájások, akkor indult a buli, csak fekve átélni mindet elég kínlódás volt.

A másodikkal itthon kezdődtek a fájások, jöttem-mentem még, pakoltam, zuhanyoztam. Mikor bementünk a kórházba akkor folyt el a víz. Onnan már durva volt, igaz akkor már 2 percesek voltak és 4 ujjnyi voltam.

Nekem valóban könnyebb volt az utóbbi, de gyorsabb és fájdalmasabb is.

2019. jan. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Nekem az első a magzatvízzel indult, csak kb 5 óra múlva indultam el a kórházba, menet közben jöttek az 5 percesek, addig semmi fájdalmam nem volt.


Egyébként szerintem a magzatvizes lehet a "jobb", a fene' sem akar a fájásokkal szenvedni

2019. jan. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőben volt részem. A fájásokkal induló jobb. Sokkal erősebbek a fájások, ha már nincs magzatvíz.
2019. jan. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Azt mondják , jobb ha vajúdsz előtte, mert azzal ugye tágul a mészáj és rövidül , tehát halad a folyamat.

Ha eléggé ki van tágulva már, akkor szoktak burkot repeszteni a folyamat gyorsítása érdekében (hacsak nem reped meg magától) .

Ha "csak" elfolyik a víz, onnantól még nagyon sok idő lehet mire kitágul az egész méhszáj megfelelő méretűre.

Nekem jópár ismerősöm volt akinek elfolyt a víz és onnan még 10-12 óra (sőt két barátnőmnek 24 ...) is hátra volt.

Nekem mindhárom szülés vajúdással, fájásokkal indult, azok lettek egyre gyakoribbak, majd amikor burkot repesztettek, 40 perc valamint 10 perc múlva megszületett a baba.

A harmadik gyermeknél "békén hagytak" úgymond, azt csináltam végig amit akartam, így a vajúdás vége felé mikor felálltam a labdáról , magától elment a víz és utána 1-2 perccel már jött is a feje.

2019. jan. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a “vizes” konnyu volt es jo.

Elfolyt a viz, 3 oran at semmi sem tortent ezutan, nem volt fajasom. Bementem a korhazba, megvizsgaltak, a baba feje be volt illeszkedve, igy hazamehettem. 3 ora varakozas utan 3 percesekkel indult a vajudas es innentol kezdve 4 ora mulva mar boven babaztam.

En otthon vajudtam majdnem vegig, csak a vegere kellett visszamennem a korhazba, nem kellett fekudnom, azt csinaltam, amit akartam.

Ezen kivul nekem csak inditott volt, igy masik fajta spontanrol nincs tapasztalatom.

Szerintem egyik sem jobb/rosszabb, mint a masik, csak az a lenyeg, hogy tempos legyen es eredmenyes.

2019. jan. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

Szülőszobán dolgozom: egyértelműen a fájásokkal induló szülés a jobb. Egyébként tankönyv szerint az, ha a fájások megindulása előtt reped meg a burok, az egy kóros állapot, amit idő előtti burokrepedésnek neveznek, nem véletlen:)

Ha úgy reped meg a burok, hogy még nincs fájás, akkor sokszor nem tud normálisan beilleszkedni a koponya, ez sok esetben ahhoz vezet, hogy végül meg sem tud születni hüvelyi úton. Valamint ahol fájásokkal indul a szülés, ott már a méhnyak általában szépen el van vékonyodva, ki van tágulva, ezen a későbbi burokrepesztés még gyorsít.

Mikor nincs fájás és elfolyik a víz, akkor általában majdnem zárt, kifejtetlen méhnyakkal jönnek be a vajúdók, tehát egy sokkal előnytelenebb helyzetből indul az egész.

Őszintén szólva az ilyen reménytelennek tűnő méhszájjal elfolyt víz esetén baromira gyakori a császármetszés.

2019. jan. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
6os vagyok lényegében azt írtam le mint a szakember (8as) mégis vki jól lepontozott... Gratula
2019. jan. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
GYorsabb a magzatviz elfolyás utána fájások.Hogy szültél meg?
2021. okt. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!