Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Streptococcus B pozitív...

Streptococcus B pozitív anyuka van itt?

Figyelt kérdés
Streptococcus B kenetvételem pozitív lett, a szülésnél kaptam is antibiotikumot illetve a babám is kapott születése után. A kérdésem az lenne hogy van e még valaki itt akinél ez a helyzet állt fel és mennyire kell félnem az agyhartyagyulladástol a picinel? Most 3 hetes látszólag egészséges szépen fejlődik

2019. jan. 13. 09:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Kb semennyire.

Mar az is eleg lenne, ha csak te kaptal volna antibiotikumot (es eleg ido telik el persze vajudas alatt), de ha meg a babanak is adtak, akkor foleg nincs okod aggodalomra.


Antibiotikum nelkul is inkabb az elso napokban betegszenek meg a babak, ha megbetegszenek egyaltalan, mert az esetek tobbsegeben nek.

Ha kesobb jon elo a fertozottseg, akkor az egy hetes kor es harpm honapos kor kozott tortenik meg, de ahogy telnek a hetek egyre kisebb ra az esely.

Mar egy honapos kortol is nagyon ritka a megbetegedes.

Es ez tenyleg arra vonatkozik, ha egyaltalan nincs anyibiotikumos kezeles se anyanal, se babanal.


Nekem 3 szulesembol ketszer volt (amugy szinte biztos, hogy az elsonel is hordozo voltam mar, de akkor nem teszteltek).

Ennel a ket szulesnel kaptam antibiotikumot, az elso kor ment be, eltelt epp 3 ora es ahogy beadtak a masodik dozist meg is szultem, mindketszer.

A babakat figyeltek, de ok mar nem is kaptak antibiot. En nem aggodtam, nem aggodom (10 hetes a legkisebb), mivel kezeltek, ennyi.

Szoval neked sem kell! :)

2019. jan. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk a levètelkor még negatív lett a tenyésztés, mioor szültem, màr pozitív. Sajnos utólag tudták meg. Elkapta a kicsim, súlyos volt az állapota. Gyulladás volt a szervezetében, ami nagyon magas èrtèkű volt. 10 napig kapott antibiotikumot aztán...
2019. jan. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
En vajudas alatt kaptam 4 orankent...8!!!! Adagot osszesen. Vegig ettol feltem, hogy mi lesz majd a babaval? A termeszetes szulest eroltettek , ami szep es jo, de 8 adag antibiotikum nem termeszetesebb, mint egy csaszar, ami vegul lett. A babanak nem lett baja❤️🙏, a tiednek sem lesz!!! Nyugi!!!
2019. febr. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!