Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nálatok mit csinált a szülészn...

Nálatok mit csinált a szülésznő a terhesség alatt, illetve szülés előtt, közben, után?

Figyelt kérdés
Azért érdekelne, mert hallottam már pár helyen, hogy a szülésznőnek Magyarországon nem sok dolga van.. És hogy ez mennyire igaz? Érdemes fogadni?

2019. jan. 13. 10:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

Hát én dolgoztam újszülött osztályon így láttam pár szülést, de orvos érdemben ritkán vezet le szülést, szóval nagyon is sok dolga van egy szülésznőnek.

Hivatalosan egyébként problémamentes terhesség esetén a terhesgondozást is csinálhatja, amit sok esetben alkalmaznak is.

Nem tudom kitől hallottad, hogy nem sok dolga van, de nagyon nincs így.

De majd meglátod mikor szülni mész, hogy ki fog veled többet foglalkozni.

2019. jan. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
13%

Orvos, szülésznő, dúla, sofőr,...


BAROMSÁG!


Még orvost is felesleges!

2019. jan. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

Nekem csak szulesznom volt. A szules elott korbevezetett a szuleszeten elmondta mikor mi fog tortenni stb. Barmikor hivhattam telefonon ha kerdesem volt, nagyon szivesen segitett barmikor mindenben. Mikor beindult a szules azonnal jott be hozzam. Ctg-t csinalt bekototte az infuziot, hozott labdat, maszirozta a hatamat olajjal a fajasoknal amig a parom oda nem ert. O vezette le az egesz szulest, mondta mikor mit kell csinalnom, hogyan vegyem a levegot stb... Orvos csak a vegen latott de nem is volt ra szukseg mert sikerult a gatvedelem es semmi serules nem volt. En nagyon meg voltam elegedve vele nagyon orulok h ot valasztottam. (regen egy iskolaba jartunk).

Kovetkezonel se dontenek maskepp.

2019. jan. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
A szüléseimnél az orvosnak volt a legkevesebb dolga. Sőt, az utolsónál 10 perccel azután jött, hogy kibújt a baba. A szülésznő vezeti le a kitolást, bár nekem azt sem tartott sokáig, 3 nyomás volt. Vajúdás alatt bejött párszor méhszájat nézni.
2019. jan. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 babyboom567 ***** válasza:
81%
Szülésnőm volt,ő vezette le a szülést, a végén valami rezidens jött be varrni.Minden mást a szülésznő csinált.
2019. jan. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szülés előtt kétszer találkoztunk. Egyszer megmutatta a szülőszobát másik alkalommal magáról a szülésrről beszéltünk hogy mit képzeltem el stb plusz hogy ha szeretnék hogy alkalmazza a gátmasszázst ill a málnalevél teát.

Szülés beindulásnál őt hívtam fel, vele beszéltem az itthoni vajúdás alatt is majd ő várt a kórházban. Megvizsgált bekötötte áz infúziót, nst-t csinált.

Sajna császár lett így végül ennyi dolga volt plusz értesíteni a dokimat hogy jöjjön be.

Szülés után segített az aranyórában szoptatni illetve többször meglátogatott hogy vagyok, sajna 1 hetet voltunk bent.

2019. jan. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
16%

Szülésznő #1

Felrakta az nst-t, bekötötte az infúziót, elmondta hogy vegyem majd a levegőt kitolás alatt, "megengedte" hogy vajúdás alatt álljak az ágy mellett egy darabig, hozott egy labdát és ágytálat ha kellett, katéterezett, kitolásnál a 'kijàratnál' ült és "lerendezte" a babát mikor kijött, visszaalakította az ágyat és megmutatta, hogy kell mellre tenni a babát, aztán betolt a szobámba.


Szülésznő #2

Papírmunkát intézte, borotvált és beöntést csinált, felrakta az nst-t és bekötötte az infúziót, intézte a babàt mikor kijött, visszaalakította az ágyat, betolt a szobámba. Ennyi.


Mindkettőnél az orvos mondta, hogy mikor mit csináljak, nyomkodta a hasamat "segítség" címszóval


Igazából ahhoz, amit a szülésznők csináltak egy mezei nővér is elég lett volna

2019. jan. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#7 vagyok


Az orvos azt mondta, hogy nics lehetősèg arra, hogy a terhesgondozást szülésznő végezze, így mindkettővel akkor találkoztam csak amikor már kellett

2019. jan. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szülésznő nálam amit csinált: beöntés, borotválás, vajúdás közben ő nézett be rám sokszor, amikor hánytam tőle kértünk tálat, ő biztatott, nyugtatott, mondta a légzéses technikát, ő ellenőrizte mikor mennyire voltam kitágulva. Orvos már csak a kitolasra esett be.
2019. jan. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat! :)
2019. jan. 13. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!