Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Na most mit tegyek?

Na most mit tegyek?

Figyelt kérdés
32 hetes terhes vagyok, fiúval, első terhességem. 2 napja voltunk dokinál, ott mindent rendben talált, egyedül azon döbbent meg, hogy már be van fordulva a gyerek, de nem vagyok még kitágulva. Tegnap délután majd egész éjszaka kb jósló fájásaim voltak (kegyetlenül fájt a hasam alja, és a gátamnál nyomást éreztem). Nyilván nem szeretném, ha most kibújna, de ha ismét jelentkezik, hívjam ki a mentőket?
2019. jan. 24. 12:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért lepődött meg azon hogy be van fordulva, teljesen normális. Mit értesz jóslófájás alatt, periodikus fájások voltak vagy folyamatosan fájt? Szedj magnéziumot, most még lehet. Nem kell mentőt hívni, de ha sokat fàj rád nézhet az orvos.
2019. jan. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sőt, orvoshoz lehet hogy elmennék ha tényleg ennyire fájt. Lehet hogy csinàlnak egy ctg-t.
2019. jan. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem pont az a jó ha már ilyenkor be van fordulva a méhszáj meg zárt. Az én fiam is 32 héten fordult be, 36 hetesen még zárt volt a méhszáj. A 39 héten lett egy ujj egy jó kis görcsölős éjszaka után, 40+1 nap volt mire magzatvízelfolyással startolt a fiam.
2019. jan. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A babák ebben az időszakban fordulnak be, ezen nem kell meglepődni.


Jósló fájás normális, amúgy meg front is van, lehet az is hat rád valamennyire.


Végy egy nagy meleg zuhanyt, vegyél be magnéziumot, akár többet is és feküdj le pihenni. Ha holnap is fáj, akkor menj vissza dokihoz nézess rá a babára.


Ha addig nem nyugszol, akkor akár most is bemehetsz, inkább nézzenek meg mint baj legyen alapon.

De am a jósló ilyen, a vajúdás rosszabb lesz.


Ha pontos időközönként van akkor tényleg menj be, pl ha 10-15percenként jelentkezik a fájás.

Ha folyamatosan fáj az magnéziumhiány is lehet.

2019. jan. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 piroska és a farkas ***** válasza:
Szerintem meg az lenne a baj, ha ki lennél tàgulva. Bőven van még arra időd. Ha nagyon erős görcsöket érzel, mindenképpen làsson orvos, és vegyél be magnéziumot!
2019. jan. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
31.hetesen fordult be a lányom,innentől kezdve a feje olyan nyomást gyakorolt odalent,hogy minden nap azt hittem megszülök. Amit érzel az csak fej beilleszledésével járó nyomás, ami normális, főleg ha zárt a méhszáj. Van akinek annyira nyom a baba feje hogy járni se bir. Szóval nyugi!:)
2019. jan. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!