Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni első menstruáció...

Szülés utáni első menstruáció után nagyobb az esély ikrekre?

Figyelt kérdés
Szoptatás miatt 13 hónappal szülés után jött meg, most pedig úgy tűnik sikerült is összehozni a kistesót. Örülnénk neki nagyon ha ikrek lennének, mik a tapasztalatok? Gondolom ilyenkor a még rendszertelen peteérés miatt nagyobb az esélye hogy egyszerre több is megérjen egy időben
2019. jan. 25. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Nekem gyógyszer abbahagyása után lettek ikrek de azért ez nem mindig akkora poén...Mi pl. elvesztettük a mieinket komplikáció miatt. Az ikerterhesség bár jól hangzik és nagyon "cuki" de sokkal kockázatosabb csomó szempontból, mint egy sima :(Én pl. sose vágytam rá megelőzőleg.
2019. jan. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Kórházban dolgozom, ha tudnád mennyi komplikáció sikert terhesség halvaszülés koraszülés van, lehet nem szeretned annyira. Nemrég volt egy betegem, egyik nap terhes volt , másik nap meg már a liftben sírva mondta hogy az egyik baba meghalt.


Egyébként, nem nincs rá nagyobb esély. Magára teherbeesésre van nagyobb esély szülés után.

2019. jan. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
O nagyon sajnálom :( tisztában vagyok vele hogy nem egyszerű dolog, de így is bevállalnám
2019. jan. 25. 15:23
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
1 es vagyok. Lényegében nálunk is hasonló volt , két hete uh-n minden oké volt, egxik nap nem éreztem a magzatmozgást, másnap már nem élt egyik sem. Ha egyedül lett volna, kihordhattam volna valószínűleg minden komplikáció nélkül. :(((
2019. jan. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

Az egypetéjűség véletlen műve. A több petéjű ikrességre hajlam örökölhető.

Rengeteg ikres anyukát ismerek (magam is az vagyok), de nem nagyon tudok olyat, aki szoptatás abbahagyása után lett volna terhes az ikrekkel. Ismerek lombikosokat, inszemeseket, szoptatás alatt teherbeesőket, szimplán elsőre ikreket szülőket, fogamzásgátló tabletta mellett harmasikrekkel teherbeesőt. Szóval bármikor lehet bármi. Sokszor a legváratlanabb helyzetekben jönnek az ikrek. Erről felesleges álmodozni. És én szándékosan nem is akarnék ikreket. Ebben mondjuk szerepet játszik, hogy habár nekem problémamentes terhességem volt, egyikük sajnos súlyos agykárosodást szenvedett és ebben szerepe van annak, hogy nem egyedüli baba volt. Cukik az ikrek, tényleg egy csoda az egész, de túl rizikós, nem erre van kitalálva a testünk.

2019. jan. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

Vágyhatsz rá,de tényleg nem olyan egyszerű dolog. Saját tapasztalat sajnos. Ikerterhes voltam 2 kislánnyal. Az egyik a 2. trimeszterben meghalt. Szerencsére a másiknak semmi baja kb. 1 hét és megszületik,de nem kívánom senkinek azt az érzést, amikor vársz 2 babát és az egyik nem marad veletek. Szörnyű érzés. Anyukámnál is ez volt... én voltam a megmaradt gyerek és az ikertesóm meghalt. Inkább egyszerre csak 1 baba,de vele legyen minden rendben.

Kívánok neked minden jót és,ha ketten vannak jó egészséget és könnyű terhességet. Szerencsére nem mindenkinek alakul rosszul. :) Én is ebben reménykedem, hogyha lesz majd 2. gyerek és ikrek lesznek, akkor már velünk maradnak.

2019. jan. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én szoptatás abbahagyása után lettem terhes ikrekkel, (a kisfiam nem volt meg 11 hónapos akkor) 23 hetes vagyok. Irtó nehéz így egy 15 hónapos energiabomba mellett. Veszélyeztetett terhes vagyok több okból is. Nsgyon örülök és várjuk a kicsiket, de sok a nehézség.


Nem az első ciklusom volt szules után, két hónapos volt a fiam amikor először megjött, az első két menzeszem rövid és gyenge volt utána állt be.

2019. jan. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából nagyon befolyásolni nem tudom... Nem nagy esély van rá, de majd meglátjuk hogy alakul. Kívánom mindenkinek a legjobbakat
2019. jan. 25. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!