Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor mondtad el a magánorvoso...

Mikor mondtad el a magánorvosodnak (akinél szülni fogsz), hogy programozott császárral szülnél?

Figyelt kérdés

Még nem vagyok terhes, csak tájékozódom.

Olvastam itt, hogy egy orvos még az ikerterhes nőt sem akarta megműteni, másik orvos inkább megpróbálja befordítani a babát. Én ezeket a vitákat el akarom kerülni, előre meg akarom beszélni a császárt, csak azt nem tudom, mikor / hány hetesen.

Indokaim: csípőficammal születtem (mára már nem látszik, csak egy időben fájt a vápám, és érzem, hogy a bal ízület teljesen laza), és 19 éves korom óta cukorbeteg vagyok (örököltem a hajlamot, egészségesen élek és vékony vagyok), és a rokonságban van 2 fiú, akik természetes úton születtek, de oxigénhiány lépett fel náluk, és mentálisan sérültek lettek: huszonévesen is agresszívek, önellátásra képtelenek.

Elnézést kérek a önmentegető stílusomért, csak ezen az oldalon nagyon megosztó a választott császár témája. Viszont úgy érzem, az indokaim inkább megalapozottak, minthogy kényelmiek.


2019. jan. 26. 17:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Ez esetben azt javasolnam, hogy rogton akkor jelezd, amikor elmesz hozza az elso terhesseggel kapcsolatos vizsgálatra
2019. jan. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Én rögtön a legelején tisztáztam ezt, ha nem hajlott volna rá akkor egyből kerestem volna másikat.
2019. jan. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 piroska és a farkas ***** válasza:
91%
Igen, szerintem is vmikor az elején, hogyha ezekkel az indokokkal esetleg nem vàllalnà, időben tudj keresni màsik orvost.
2019. jan. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Sztem is a legelején! Mert ha nem tetszik a dokidnak, nem hajlik ra, legyen időd ujat keresni.
2019. jan. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Az elején, hogyha nem vállalja, akkor legyen időd, lehetőséged másik orvost keresni.
2019. jan. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Ha kényelmi szempontból szeretnéd akkor sem ítélnélek el érte, ezt mindenki maga dönti el ha van rá módja! Én már az elején mondanám, mert ha az orvos ellenzi az már az elején kiderül és tudsz váltani. Te is megnyugszol, h úgy lesz ahogy szeretnéd.
2019. jan. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De rendesek vagytok, támadásra számítottam :) Így lesz akkor, első vizsgálatnál szóba hozom.
2019. jan. 26. 17:54
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Igaz én nem császár, hanem Vbac miatt kerestem orvost.

Elmentem rákszűrésre és "felmértem". Akkor rákérdeztem, hogy tervezzük a babát és ő vállal-e Vbacot. Persze előtte körbejártam és tudtam, hogy igen. A kórházban ahol dolgozik keresd meg facen a csoportot és előre tudsz ott érdeklődni másoktól.

2019. jan. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én szintén csípő fiammal születtem, s végül ez lett az indoka a program császárnak... Igaz külső szemmel semmi látható nyoma nem maradt(néha olyan érzés mintha beakadna), de valójában 1,5 cm különbség maradt a két vápa között. Így az ortopésus adott javaslatot a császár metszésre. Esetleg ezt az utat is megpróbálhatod, s lehet indokolt is kész valójában is!
2019. jan. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
32%

Alapvetően természetes szülés párti vagyok, ha nincs császár indok. De a Te esetedben indokoltnak tartom és teljesen megértem. Ilyen helyzetben én is ezt választanám. Ahogy írtad, nekem is az volt az érzésem, hogy téged egyáltalán nem a kényelem vezérel, hanem indokolt a dolog. Minél előbb kérdezz rá az orvosnál, hogy legyen időd váltani, ha szükséges.


Minden jót kívánok. :) Egy védőnő.

2019. jan. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!