Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tapasztalt anyák, akik szültek...

Tapasztalt anyák, akik szültek! Merjem vagy ne?

Figyelt kérdés

Kiírt datum ma lett volna, menstruációs görcs, barnázás, nyitott méhszáj és a doki haza küldött. Merjek magnéziumot beszedni? Semmit nem mondott, és azért félek, hogy lesz e erősebb fájás, amivel ugye be kell menni...

(nincs nagyon rendszer, de ha epp el is mulik kicsit, 5-6-7 perc múlva újra fáj, de nem annyira, hogy meghalok. Félek, nem ismerem fel, hpgy már menni kell :(



2019. jan. 27. 12:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki normálisan elkezd vajúdni, akkor egy kis magnézium nem fogja leállítani a szülést.

De amúgy ilyenkor már tök felesleges szedni. Minek?

2019. jan. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor már felesleges magnéziumot szedni. Szerintem a doki is azért nem mondta, mert nem is feltételezte, hogy szeded még.
2019. jan. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha az igazi vajúdas beindul bármit is csinálsz a fájás alatt abba fogod hagyni, annyira fáj h megállsz kb becsukott szemmel túl akarsz lenni rajta, nah én ekkor mennék be.
2019. jan. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
93%
Kb az utolsó 1 hónapra mondta az orvos, hogy hagyjam abba a magnézium szedését, szóval én nem vennèm be
2019. jan. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
85%
Magneziumot a 36. hétig lehet szedni. Azért , hogy utána már ne nehezítse a szülést.
2019. jan. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
77%

A 36. héttől nekem is azt mondta a doki,h ne szedjem a magnéziumot. Amikor renderesen jönnek a fájásaid,mondjuk 7 percenként,és nyitva van a méhszájad,akkor sztem menj be. Ne várd,h elfolyik a magzatvíz,mert nem mindenkinél szokott. Szóval,ha rendszeresek a fájások,akkor szerintem menj be. Főleg,ha csökken köztük az idő.

Bár azt nem értem,h a kiírt napon miért nem fektetett be a doki.

2019. jan. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a vajúdásnál tényleg annyira fáj,h addig inkább meg sem moccansz és a közelében sincs a menstruációs görcsnek.
2019. jan. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Èn se értem 1111es méhszájnál...


De köszi a válaszokat, ha tenyleg moccanni se bírok és úgy 1 óráig nem múlik akkor indulok. :)

2019. jan. 27. 13:20
 9/26 anonim ***** válasza:
80%

36. héttől el kell hagyni a magnéziumot. Miért akarnád beszedni, görcsoldóként? Nem látom értelmét, ha pont attól féélsz, hogy nem fogod felismerni a vajúdás kezdetét, hogy bármivel is csillapítani próbáld a görcsöket.


De fel fogod ismerni. Kb. úgy kezdődik, mint a menstruációs görcsök, de aztán nemcsak felerősödik, hanem a jellege is megváltozik, a csak az alhasat érintő görcsökből az egész medencekörnyéket, derekat átjáró nagyon intenzív érzés lesz.


Ugyanakkor mivel minden terhesség, szülés és fájás is más, valamint a fájdalomküszöbünk sem egyforma, szerintem ha 5-7 percenként folyamatosan és rendszeresen jönnek ezek a görcsök, légy résen.

2019. jan. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Tegnap óta ez megy sajnos, köszi.

Magnézium tárgytalan akkor, csak ne. Értem egy másik orvos miért mondta a héten, hogy nyugodtan szedjem. Mindegyik mást mond... Szomorú.

2019. jan. 27. 13:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!