Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Látogatási tilalom Debrecen....

Látogatási tilalom Debrecen. Beengedik így a szüléshez az apát?

Figyelt kérdés
Debreceni Egyetem klinikájáról lenne szó. Akármikor beindulhat nálam a szülés és szeretnénk,ha apuka is bent lenne. Lehetséges ez így,hogy tilalom van vagy ne is álmodjunk róla? Nagyon elvagyok keseredve. :(
2019. jan. 28. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem így nem engedik be. De azért kérdezd meg, hátha...
2019. jan. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

A kórháztól érdeklődj, mert minden kórházban máshogy kezelik ezt. A legtöbb helyen bemehet csak a szülésre, de utána ő sem látogathat, amíg bent vagytok. De a szülésen ott lehet. Viszont van, ahol kérnek igazolást, hogy be van oltva influenza ellen, és csak akkor engedik be. Ha ez a helyzet, akkor arról lehet hogy lecsúsztatok sajnos, mert ilyenkor legalább 2-3 hetes oltási igazolást kérnék, mert akkorra alakul ki a védettség. De sok helyen papír nélkül is bent lehet, csak megkérdezik, hogy nem beteg-e.


Van néhány kórház, ahova sajnos egyáltalán nem mehet be ilyenkor, de ezek vannak kisebbségben.


Hívjátok fel a kórházat, és megmondják.


Szerintem amúgy a terhesgondozás egyik nagy hibája, hogy erről nem tájékoztatják a leendő szülőket. Ilyentájt minden évben járvány van, sok kórházban látogatási tilalommal, szerintem nem lenne nagy fáradság a védőnőtől, ha szólna a december-marcius között babát váró családoknak, hogy készüljenek, érdeklődjenek, az apuka oltassa be magát. De nagyon sokan csak a szülés előtt szembesülnek a problémával, amikor már késő (ha oltás nélkül nem engedik be).


Persze, a szülők is gondolhatnának rá, de annyi minden kavarog ilyenkor az ember fejében, nekem is csak akkor jutott eszembe, mikor a híradóban beszéltek a járványról. De én csak márciusban szülök, a férjemnek van ideje beoltatnia magát.

2019. jan. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Kórháztól függ. Én is pont ma kérdeztem rá az itteni kórházban és azt mondták, hogy ha nem beteg, akkor jelen lehet a szülésen.
2019. jan. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Ahogy írták: meg kel kérdezni az adott klinikán. Nálunk (Szegeden) akkor engedik be, ha minimum 2 hetes beadatta az oltást.
2019. jan. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Beengedik a szülésre, a gyermekágyas részlegre már nem. Oltási könyv se kell. Friss, debreceni infó.
2019. jan. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek! Ment a zöld kéz. Főleg neked kedves utolsó. :)
2019. jan. 28. 19:16
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is ott fogok szülni nemsokára. Már nst-re járok kétnaponta. Mások is kérdezték ezt, azt mondták, a szüléshez beengedik apukát, de utána mehet is haza lassan.
2019. jan. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Már én is járok Nst-re,eddig 2x voltam,de remélem, hogy nem kell sokáig járni.A következő 6-án lenne,de remélem, hogy addigra kibújik. :) Megkérdeztem én is, amikor ott voltam és megnyugodtam, hogy bent lehet,de, azért az nem lesz kellemes, hogy nem látogathat minket. :(
2019. febr. 1. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!