Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon félek az ismeretlentől,...

Nagyon félek az ismeretlentől, szeretnék felkészült lenni, valaki segitene a pár kérdésemre a szülésről és hogy mi is történik utána?

Figyelt kérdés
Nagyon faj a szülés? Ha kibujt a baba elmúlik a fájdalom vagy csak a öröm elnyomja a fájdalom érzését? Mit csinálnak a orvosok miután kint a baba? Összevarnak azt tudom de azon kivül? Az fáj mikor ott összevarnak? Meg az utolso kerdésem szüléskor a lábat kell fognia valakinek vagy ki van szijazva?
2019. jan. 28. 22:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
77%
Szia! Hogy kinek mennyire fáj, az változó. Ha kint van a baba, már nem fáj. A varrás elég rossz, de attól is függ mennyire szakadtál. Összevarrnak, veled mást nem csinálnak, elzavarnak fürödni, ha fel bírsz kelni. Én nem tudtam. Az én lábam nem volt leszíjazva, és nem is fogta senki.
2019. jan. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha kibújt a baba,utána még meg kell szülnöd a mèhlepényt is!
2019. jan. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
86%

Nekem nagyon fájt a szülés.

Ha kibújt a baba már nem fáj.

Szülés után felteszik a lábad arra amire vizsgálatokon is szokták. Nálunk nem kötik ki de egy steril "csízmát" húznak rá.

A varrás kellemetlen. Amikor végeztek minket otthagyták kicsit a babával és az apukával.

Aztán az apa haza, mi a kórterembe.

2019. jan. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
76%

El sem tudom képzelni, hogy ez valakinek hogy nem fáj iszonyatosan, bár igazából a kitolás előtti időszak a rossz, mikor már a létezés is fáj, a kitolás szerintem jobb, ott eltereli az ember figyelmét hogy dolgozni kell. Fájtam miután kijött a baba, még akkor a placentát is meg kell szülni, összevarrnak aztán a szülőszobában maradtam még a párommal és a babával. Nálunk kitoláshoz zsákot húznak az ember lábára és lekötözik. Nekem nagyon fájt a varrás, na meg, a kedves orvosom tett valamit amitől csillagokat láttam!!

Nálunk csak nővér jelenlétében lehet először felkelni az ágyból, amikor is el kell menni pisilni... amíg ez nincs meg nem viszik oda a babát

2019. jan. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
83%
3as vagyok, nekem a lepényt kinyomni nem fájt, nyomtam és kicsúszott.
2019. jan. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
80%

A baba a mèhedben a méhlepénnyel van kapcsolatban. Ahhoz köti a köldökzsinór. A méhlepèny tapad a mèhed falára. Szüléskor ez levàlik. Először a kisbaba születik meg. Persze ott a zsinór. Azt elvágjàk. Utána meg meg kell szülnöd a méhlepényt is. Az már nem fáj. Ha kijön magától. Ha "segít" az orvos,akkor fáj.


Ez válasz volt a privát üzenetekre.

2019. jan. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem sokat segítene,ha nézegetnél rajzokat a magzat elhelyezkedéséről a mèhben. Jobban el tudnád képzelni,hogy is vannak a dolgok.
2019. jan. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nagyon ilyesztő igy a szülés, az egesz gondolatól megremülök
2019. jan. 28. 22:34
 9/22 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező, hány éves vagy?
2019. jan. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
24, nagyon szeretem a kicsiket, s nagyon varom az enyémet is, de mindenki fél a szülestől nem?
2019. jan. 28. 22:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!